agresywny

agresywny

(34 wyniki)
  • poradźcie mi proszę, co mam zrobić: miałam w domu kilka zwierząt (a konkretnie 7 kotów i dwa psy). Do tej pory nie było z nimi problemów, bo dom duży, ogród jest, urządziłam specjalny zabezpieczony wybieg, żeby koty mogły wychodzić na dwór, a jednocześnie były bezpieczne. Koty żyły w zgodzie i symbiozie. Ale pojawił się ósmy kot - przygarnięta ze schroniska kotka - i jest agresywny w stosunku do pozostałych. Wiem, że na początku jest to normą, bo brałam już do mojego stadka dorosłe koty, ale...
  • Witam. Miesiąc temu przygarneliśmy ok. 2 letnią sunię ze schroniska. Jest uroczym, karnym i grzecznym psiakiem, choć przyznam, że od początku włożyliśmy w to sporo pracy. Jak najbardziej opłaciło się :). Sunia kilka dni po tym, jak do nas dołączyła dostała cieczki. Czas ten przeszliśmy dzielnie i całkiem dobrze sobie poradziliśmy. Teraz cieczka już za nami, od kilku dni nie ma plamienia i sunia w domu zachowuje się normalnie. Mamy jednak problem na spacerach. Ze zrozumiałych względów psica ch...
  • mam pytanie-gdzie można zgłosic,że sąsiad ma agresywnego psa? sytuacja jest taka-koleżanka na wsi ma są siada,który trzyma agresywnego psa,nie wiem,jaka rasa.ten pies często biega swobodnie po podwórku,zdarza się,ze zajdzie aż na jej posesję.nie reaguje na wołanie innych osób,swojego właściciela też często ignoruje.w poniedziałek ten pies pogryzł bardzo ciężko psa tej koleżanki,yorka.pies ma ranę na łbie,wymaga prześwietlenia.koleżanka już była u weterynarza,który poradził jej zgłosic to str...
  • Mój 2-letni sznaucer miniaturowy był bardzo spokojnym psem, "BYŁ" poniewaz od okolo miesiaca jest agresywny, warczy, szczeka bez powodu (np. budzi sie w nocy), łapie zębami za rękę, wpada w furie (momentami boję się go), kiedy wychodzę z domu bez niego szczeka (takie zachowanie nigdy nie miało miejsca). Moja 14-letnia siostra drazni go, denerwuje, uwaza to zabawne. Czy jej zachowanie mogło wpłynąc destrukcyjnie na mojego psa? Czym moze byc to spowodowane? Cieczka suki ktora mieszka w pobliżu?...
  • Witam Was wszystkich. Mam dosyc duzy problem. Otoz posiadam dwie suki bokserki. Jedna ma 2 lata i jest u nas od roku a druga zaadoptowalismy 3 tygodnie temu. Ma 5 lat i przeszla dosyc powazna operacje lapy. Na poczatku wszystko bylo dobrze ale od jakis czterech dni nasza suka z dluzszym domowym stazem zaczela byc bardzo zazdrosna o jedzenie i pilke. Zaznaczam, ze psy jedza w oddzielnych pomieszczeniach. Wczoraj wieczorem - na spacerze - doszlo do ostrej walki o pilke. Pilka baw...
  • Juz od ponad tygodnia nie moge wyjsc do parku [taki mocno zadrzewiony]z moim psem. Najpierw raptem z drzewa zleciała mu na grzbiet kawka .Mały [to sznaucer miniatura] podkulił ogon ze strachu. Ja też poczułam się nieswojo[ łagodnie mówiac]I od tej pory mam horror! Rano gdy wychodzę z drzew krakanie niesamowite ,a potem pełno kawek wokoł nas. I moj mały ...nie chce chodzic na spacery. Chodzimy od 2 dni po poboczu głownej ulicy.Tam mało drzew. Pies zestresowany ,nie chce wchodzic do parku jak t...
  • taak znowu ja :) nasza cockerka podczas popołudniowych zabaw zachowuje sie według nas dość agresywnie zwłąszcza w stosunku do naszej starszej córki ale reszty domownikó też - to znaczy szczeka, warczy, gryzie i wcale nie robi tego dla zabawy - przynajmniej takie odnoszę wrażenie ... nie wiem jak to potraktować głupota wieku szczenięcego - minie z czasem ? a może próba sił kto tu rządzi i kto jest ważneijszy ??
  • mam pytanko moj pies od kilku dni jest bardziej agresywny zaczal warczec na nas i dziecko niecaly czas ale kilka razy dziennie pies ma 4 lata jest zdrowy szczepiony na wscieklizne co z nim zrobic kiedys zlapal mne niebylo sladu ale boje sie o dziecko czy takie psy sie usypia prosze mi poradzic cos nie mam komu go oddac.
  • Dwu letni pekinczyk jest agresywny w stosunku do domownikow.Tzn. gdy chce sie go wziac na rece,lub chociaz przytrzymac za szelki,zeby nie wybiegl z domu jak ktos wchodzi, sztywnieje i patrzy sie strasznym wzrokiem,potrafi tez ugryzc. Jest tez wiele innych sytuacji w ktorych potrafi ugryzc. Zastanawiam sie, czy kastracja byla by jakim rozwiazaniem? A moze jest jakis inny sposob. Pozdrawiam.
  • Mam problem, mój pies bardzo dużą agresją reaguje na szczotkę i kąpanie. Jest to mieszaniec spaniela i jego sierść wygląda wręcz okropnie Dred na dredzie czasem sam sobie je odgryza. Postanowiła iść z nim do fryzjera, bo mimo iż ma kaganiec jakoś nie potrafię pozbyć się strachu podchodząc do niego ze szczotką a to wywołuje jeszcze gorsze zachowanie.Warczący pies wtulony w kąt. Czy takie zakłady stosują jakieś ogłupiacze by pies był spokojniejszy. Chciałabym obciąć go na krótko bo przyna...
  • No właśnie... mam problem z własnym kotem. To wykastrowany (na początku sierpnia) 10-miesieczny kocurek z "dobrego domu", tzn. nie był to kot piwniczny, tylko urodził się (podobno najstarszy z miotu) w rodzinie z dzieckiem. Wzięłam go, jak miał ok. 6 tygodni. Mieszkam sama (żadnych dzieci czy innych zwierząt), nie drażnię kota, nie staram się wzbudzać w nim agresji. Nic się w jego życiu takiego nie stało, by miał traumę. Zresztą to nie jest mój pierwszy kot: poprzednie, wychowywane w ten sa...
  • Witam, od stycznia mieszka z nami 6-letnia sunia, która przeprowadziła się z domu z ogrodem do 50 metrowego mieszkania w mieście. Zmieniła miejsce zmaieszkania z powodu ucieczek i agresywneo zachowania w stosunku do niektórych osób. Poświecamy jej teraz sporo czasu, sunia uspokoiła sie, nie obszczekuje wszystkich na spacerze (czasem jakąś inną sunię, ale tu mieści się w standardzie psich zachowań). Martwi mnie jednak to, że w domu często nie dopuszcza możliwości ugoszczenia kog...
  • Mój kot ma 9 miesięcy.Kiedy był mały zdarzały mu się "ataki" na nas,ale podczas zabawy.Gdy podrósł,mam wrażenie,że robi to całkiem świadomie i właściwie ni z tego, ni z owego - gryzie po nogach,skacze na ręce,zawiesza się na zębach lub pazurach,wielokrotnie gryzł do krwi lub krzyknięcia z bólu, siada w przejściu(do kuchni np.) i nie wpuszcza,tzn. każdy mój ruch kończy się ugryzieniem w nogę.Czasami po głaskaniu też gryzie. Czy coś może mu pomóc?Do tej pory nie został wysterylizowany,ale...
  • Mamy wielki problem z naszym kotem.Jest on wykastrowany i ma 4 lata.Już od dłuższego czasu zachowuje sie bardzo niemiło.Atakuje mnie i pozostałych domowników,gryzie i drapie.Robi to z nienacka bez najmniejszego powodu.Traktujemy go po królewsku, nigdy nie było mu u nas źle a odpłaca się agresywnością.Są momenty, w których boimy sie z nim przebywać w pokoju bo w każdej chwili może sie rzucić na głowe.Oczywiście nie przez cały czas jest taki niedobry, potrafi mruczeć i da się pogłas...
  • Moja siostra wzięła w lipcu kota ze schroniska. Miała być spokojna, grzeczna i nauczona dobrych manier - tak zapewniała pani opiekunka. Daliśmy na schronisko 300 złotych i dodatkowo jedzenie dla innych zwierzaków, jakieś zabawki - taka już siostra jest. Kot faktycznie jest wychowany: korzysta z kuwety, nie niszczy mebli. Jednak od razu pojawił się problem: kotka zaczęła warczeć gdy nakładaliśmy jej jedzenie. Postanowiliśmy, że będziemy wsypywać karmę w łazience i podawać jej normalnie ...
  • Witam. Mam Yorka (11 tyg), który jest strasznie agresywny.. rozszarpuje zabawki i gryzie domowników.. Jak to załagodzić? Jak postępować z psem, żeby był łagodny? NIGDY NIE BYŁ BITY! (Zaznaczam od razu) i nie mam pojęcia skąd ta agresja :((
  • Od wczoraj mamy ogromny problem!Mamy Kotke ok. 4-letnia!Od malego wychowuje sie z psem (wyjatkowo spokojnym). Wczoraj bez powodu dostala strasznego ataku agresji!Zaczelo sie od tego ze bez zadnego powodu rzucila sie na psa!czasem go poszturchiwala, ale nigdy nie rzucala sie na niego. Poniewaz stanelismy w jej obronie zaczela sie rzucac na nas!i trwalo trwa to od wczoraj!najpierw kotke zamknelismy w pokoju. Najgorsze jest to ze nawet na swojego ukochanego pana reagowala syczenie,...
  • Witam, czy istnieje coś tak idiotycznego, wiem że takie projekty były rozpatrywane ale czy to weszło w życie? Moi nienormalni sąsiedzi próbują mnie czymś postraszyć, ale swoją drogą czymś takim chyba nie dadzą rady. Mam beaucerona,który liże wszystkich na lewo i prawo, a ci mi z jakąś listą wyjeżdżają, poza tym jeśli nawet istnieje takowa, to moja rasa chyba na niej nie figuruje. Dzięki za ewentualne info.
  • przygarnelam zima szczeniaka (kundel ale z cala pewnoscia ma cos wspolnego z corgi wnioskujac z wygladu). Od poczatku gryzla wszystko w kolo, pozniej zaczela tez gryzc ludzi. nie mozna z nia wyjsc normalnie na spacer, bo rzuca sie na wszystkich. wciaz gryzie wszystko (a ma 11 miesiecy juz), za kazdym razem, jak siedzi sama w domu sa jakies szkody. co robic? do tej pory wszystkie psy jakie byly w domu byly przyjacielskie i spokojne... nie chce jej oddawac! Ale nie da sie tak dluzej...
  • Od dwóch lat mieszka z nami kocurek. Wzięliśmy go od osób prywatnych, nie z hodowli. Od pierwszego dnia pobytu z nami kot zachowywał się troszkę dziwnie - a mianowicie gryzł dotkliwie po rękach ale wówczas uznaliśmy, że to dziecięce zabawy i po prostu staraliśmy sie odwrócić jego uwagę od tego typu zabaw. Kocur został wykastrowany kiedy ukończył rok. Niestety, dość szybko zdaliśmy sobie sprawę, że jest coś nie tak. Na każdą silniejszą emocję nasz kot reaguje agresją: miauczy, rzuca...
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.