Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

alergie

alergie

(433 wyniki)
  • alergia?

(8)
    Syn kaszle już ponad 2 tygodnie. Różnie to wygląda, raz kaszel jest mokry, raz suchy, nawet z poświstem. Czasami ma napady kaszlu w nocy, czasami w nocy w ogóle nie kaszle. W dzień zwykle pokasłuje. Kaszle też przy zmianie temperatury , jak wychodzimy na dwór, wracamy z zimnego do domu. Laryngolog nam zasugerował, że kaszel na alergiczny wgląda. Dodatkowo syn ma katar bez wydzieliny-czyli nos zapchany, ale nic wysmarkać nie może. I teraz mam pytanie-na co dziecku może wyjść uczu...
  • Co mogą oznaczać nawracające świsty w oskrzelach?Mała dostawała w szpitalu leki rozkurczajace i świsty ustały.Wyszłyśmy do domu i po tygodniu kaszel znów się nasilił i wróciły świsty.Pani doktor skierowała nas do pulmunologa-alergologa w celu obserwacji w kierunku alergii.Powiedziała że prawdopodobnie bedzie mała brała wziewy bo tylko to jej pomaga.Żaden antybiotyk nie jest skuteczny w naszym przypadku.Obecnie mała ma zapisane flixotide 2 razy dziennie po 2 wdechy i syrop salbut...
  • mam 3 miesiecznego synka, od urodzenia miał potowki ,taki mi powiedziano jeszcze w szpitalu. po wyjsciu zaczelo mu sie czerwienic a teraz juz zaczelo go swedziec i drapie z jednej strony na policzku ropa mu cieknie pi malu. bylam u lekarzy i tyko mi masci popzepisywali ale to sie pogorszylo i juz nie wiem czym mam go leczyć , dzis bylam u nastepnego i znow mi przepisal masci i krople nie wiedza dokladnie co mu jest mowia za to łojotokowe zapalenie skory a ten lekarz dzis mowi ze to moze ...
  • Witam prosze o popmoc razem z mężem jesteśmy zrozpaczeni. Nasz synek ma 2 latka pod koniec marca zaczął się nasz koszmar . Dziecko zaczęło budzić się w nocy z napadami kaszlu co kończyło się wymiotami. z czasem kaszel zaczął męczyc go rónież w dzień. Jeździliśmy po lekarzach a oni tylko rozkładają ręce. Mały nie reaguje wogule na leki alergiczne.Kaszel jest bardzo uporczywy wręcz konczy sie prawie zawsze wymiotami. Mały dusi się i z trudnością oddycha podczas napadów kaszlu.Po ...
  • Witam Mam taki malutki problem. Olwia miala stwierdzona alergie na mleko kiedy miala miesiac (dostawala Nutramigen). Teraz ma 11 miesiecy i 2 tygodnie i Pani doktor zdecydowala ze mozemy podac jej przetwory mleczne. Kupilam sloiczek HIPPa jogurt z morelami (trzy dni temu) dalam jej trzy lyzeczki, przedwczoraj kolejne trzy lyzeczki, wczoraj pol sloiczka a dzis poszlam na calosc i dalam jej maly kubeczek Danonka waniliowego. No i nic... kompletnie nic... zero wysypki, zero p...
  • Kubuś ma 11 m-cy i od ponad pór roku cierpi na zaparcia, choć od 2 miesiecy zaparcia stały sie normą.Pił mleko Bebilon, obecnie od 2 tygodni przeszliśmy na Pepti.Nie dostaje gotowanej marchewki, ryżu.Jedyne co mi przychodzi do głowy to alergia na białko (w mięsie, w deserkach)lub gluten (makaron, chleb).Do gastrologa dostaniemy sie najszybciej w przyszłym roku , do alergologa w styczniu Nie wiem co mam zrobić, czy dawać mu tylko mleko i wpprowadzać wszystko od nowa? Na pewno nie może j...
  • SYnek 19 mscy. Od 2 mscy katar alergiczny plus kaszel (tylko w trakcie snu, w dzien rzadko w nocy raz). Zrobiłam morfologie z rozmazem, oto wyniki: Leukocyty: 10,2 Erytr: 4,9 Hemoglobina: 12,9 Hematokryt: 37 MCV 76 MCH 27 MCHC 34,9 Płytki 313 Limfocyty 51% 5,2 tys Inne(EO, Bazo i Mono) 9% 1 tys Neutro file: 40% 4,09 tys Rozmaz metodą Schilinga: Gran. segment. 39% kwasochłonne 2% limfocyty 47 % limfocyty atypowe 2% monocyty 10 (znacznie podwyższone,...
  • Moj synek ma 9 m-cy, borykamy sie z silna alergia pokarmowa, pije tylko mieszanke mlekozastepcza. Wlasnie oderbalam wyniki badania na pasozyty i candide i wyszly lamblie nieliczne (+) oraz candida srednioliczna (++). Wiem, ze moga one potegowac alergie, a nawet byc jej powodem (uszkadzaja jelita). Moze to jest przyczyna naszych strasznych problemow? Wiem tez, ze lamblie trudno wykryc, wiec to, ze wykryto nieliczne, nie musi byc prawda, moga byc rownie dobrze bardzo liczne i czynic duze szkody...
  • Wszystko się zaczęło pod koniec października. Do tej pory nie możemy doleczyć się z katarku. To jest katar, który nie spływa. Jest gęsty i siedzi w środku. Ciężko w ogóle cokolwiek odciągnąć zarówno po inhalacji jak i po soli fizjologicznej w sprayu. Raczej jest biały gęsty. Lekarz synka traktuje to coś jako normę u małych dzieci. Dostaje euphorbium, które nie wiele pomaga. Wcześniej dostawał mucofluid. Troszkę rozrzedzał, ale tego nie można brać non stop. Nie ma gorączki ani żadnych inny...
  • Mój synek ma 6,5 tygodnia. Od jakiegoś czasu ma na buzi szorstką bezbarwną wysypkę (szczególnie na policzkach), która czasem czerwienieje. Wcześniej miewał czerwone plamki na twarzy i tułowiu. Lekarz rodzinny powiedział mi że to prawdopodobnie objaw alergii, ale jest za wcześnie na wykonianie testów. Przepisał nam tylko krem do smarowania buzi - Locoid Lipocream. W związku z tym pytanie - czy rzeczywiście u 6-tygodniowego dziecka nie można zdiagnozować alergii, a jeżeli można, to gdzie ...
  • Moje 14 miesięczne dziecko od jakiegoś czasu ma na policzkach zmiany skórne. Są to czerwone plamki, szorstka skóra, czasami widać małe krosteczki. Przy okazji infekcji pytałam lekarzy co należy z tym robić. Dwukrotnie dostałam odpowiedź, że należy nawilżać, natomiast jeden z lekarzy zalecił obserwację dziecka, po czym zmiany się nasilają. Trudno mi to zaobserwować, bo dziecko wiele produktów już je, a te zmiany właściciwie utrzymują się przez cały czas. Proszę o radę, czy wystar...
  • Witam, moi synkowie (8 mies) mieli wykonane testy alegriczne z krwi (podstawowy panel spożywczy) z powodu niepokojących objawów skórnych. Test nie wykazał uczulenia na białko mleka krowiego a jedynie bardzo słabą reakcje na soje i banany (1 w skali 0-6), W kale znaleziono za to candida albicans +++ i ++++ ! Karmie ich piersią, alergolog zaleciła wprowadzenie do mojej diety z powrotem nabiału (nie słodkiego), jednak po dwóch dniach widzę, ze pojawiły im sie zaczerwienione policzki i ...
  • Witam. Mam 5,5 miesięcznego synka. Jest karmiony piersią ale ma rozszerzaną dietę. Ostanio robi rzedsze i częstrze kupki(już dwa dni). Czy mogą one byc reakcją na nowy produkt w diecie? Jakie są inne objawy alergii pokarmowej u niemowląt? Kiedy powinnam się niepoic i zgłosic się do lakarze? Dziękuje za pomoc. Mama Adasia
  • Moja córka ma 20 miesięcy-zauważyłam ze pęka jej uszko w miejscu łączącym uszko z buźką.widać tak jakby było naderwane jest zaczerwienione. to tylko przy uszku. zastanawiam się skad by to boglo być. nie ma uczulenia, skora gladka. staram sie ja zdrowo odzywiac-nie dajemy jej słodyczy, nawet danków jej nie podaje. chcialam sie udac do lekarza ale osrodek zdrowia jest przepelniony chorymi dziecmi i wolałabym najpierw uzyskać wiadomości od pani! p.s. moja siostra miala podobny problem jak by...
  • Witam, córka (4 mce) od niedawna ma na skórze takie dziwne " szorstkie, suche plamy". Ma to tylko na dekolcie, na górze pleców, na ramionach, na jednym sięga to aż łokcia. Mała jest na mm (nan 1), do tej pory nie wykazywała żadnych objawów alergicznych; wprowadzanie do diety nowości też nic nie "wniosło", jadła marchewkę, nawet Jej nie zatwardziła, jabłuszko i kaszkę ryżową. Na początku myślałam, że to z śliny albo jak Jej się uleje, że tak podrażnia, bo to jednak kwas żołądkowy, ale żeby a...
  • Mój synek ma 20 miesięcy i m-c temu pojawiła mu sie na skórze wysypka.Lekarz stwierdził alergię jak określił "na coś" ,przepisał Zyrtec i kazał obserwować.Wysypka trochę "wędruje" raz na brzuszku raz na pleckach a od 2 tyg.jest tylko na ramionkach,szyjce i za uszkami. Nie nasila się ale tez nie znika.Trudno jest mi zaobserwować przyczyny gdyż maluch je to co jadł zawsze, nigdy na nic źle nie reagował.Posiłki ma przeze mnie gotowane,te same produkty oczywiście cyklicznie sie zmieniające...
  • Bardzo proszę o Pana opinię: W czwartek zgłosiłam się do Pani lek. pediatry alergologa z synkiem (17 m-cy), który od początku czerwca ma zaczerwienione oczka (+przezroczyste grudki w okolicach tęczówki). Wcześniej byliśmy u okulistki, która nie potrafiła znaleźć przyczyny i profilaktycznie przepisała krople dicortinef (nieskuteczne). Pani alergolog stwierdziła zapalenie spojwek, z dużym prawdopodob. że na tle alergicznym i zapisała zyrtec oraz krople opatanol. Pobrała też krew na testy alerg...
  • Mam 13 miesięczną córeczkę u której lekarz gastrolog stwierdził refluks żołądkowo-przełykowy,ponieważ córeczka od 1-szego m-c ulewa.Podawaliśmy jej nowy lek do testowania na refluks przez 4 tygodnie ale nie pomógł, później debridat też nie pomogło,następnie robiliśmy badanie ,,pasaż układu pokarmowego"- wyszedł prawidłowo,po tym próbowałam podawać nutriton przed karmieniem piersią i też nie było żadnej poprawy. W końcu pani doktor gastrolog stwierdziła że można po prostu jakiś cza...
  • Pani Doktor, Mój 2.5 letni synek ma silną alergię pokarmową na białko jaja kurzego, białko mela ( do tej pory), AZS. Cały czas na diecie bez mlecznej, bez jajecznej. Z alergii na wiele warzyw i owoców "wyrósł" udało się wprowadzić większość z nich. Dziecko jest pod opieką alergologa. Niestety od jakiegoś czasu bardzo nasiliła się alergia kontaktowa. Wystarczy dotknięcie się skórą osoby, która ma ubrania prane w zwykłym proszku. Pojawiają się duże bąble na czerwonym tle skóry. Wygląda to k...
  • Witam ,mam roczną dzidzię i nie mam juz siły walczy z alergią-jest uczulona na białko mleka krowieko, wszystko było dobrze do momentu kiedy przez miesiąc dawałam jej mleko kozie.prawdopodobnie po tym dostała takich wyprysków i skaz że musiałam jej smarowa to maściami sterydowymi i prawdopodobnie uczuliła się na jeszcze więcej produktow.z alergologiem nie umiałam dojś do porozumienia bo on twierdził ze to nic i moge jej dawac nawet maslo i ser klinek (chyba oszalał!!!!!)Teraz walcz...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.