anemia

anemia

(12 wyniki)
  • Witam, Od dwoch lat jetem slaba, wlosy wypadaja, ziemista skora i blada, lamliwe paznokcie, zadyszka gdy ide po schodach. Zrobilam morfologie , itd, moje wyniki: WBC 5,1 LYN - 2,1 MID - 0,7 GRAN - 2,4 RBC - 3,96 norma: 3,20 - 5,50 Hemoglobina 12,4 (12 - 16) HCT - 36 (37 - 47) MCV - 90,70 (80 -100) MCH - 31,3 (26-34) MCHC - 34,4 (31-36) RDW - 12,6 (11,5 - 14,5) PLT - 226 (140-440) MPV - 9,4 (0,0 - 99,8) TIBC: 325,80 (260 -390) Zelazo - 64,8 (49 - 151,00) UIBC 2...
  • Witam:) Obecnie jestem prawie 7 miesięcy po porodzie. Obserwuję u siebie pogorszenie nastroju, osłabienie (nieadekwatne do tego co robię, dziecko mam spokojne, śpię z nim, więc nocki nie są bardzo męczące), ciągły stan poddenerwowania, kołatanie serca, zawroty głowy, spłycony oddech (takie uczucie, jakbym nie nabierała powietrza do końca), szybko się męczę. Skórę suchą mam od zawsze, chociaż ostatnio bardziej. Po ciąży schudłam szybko, obecnie mam na plusie 3 kg w stosunku do wagi sprzed cią...
  • Witam, proszę o pomoc. Choruje na hashimoto - odebrałam dziś badania ferrytyny: wynik 29 przy noremie 15-150. Czy to już anemia???czy powinnam przyjmować żelazo??w jakiej postaci, jakie najlepiej i kidy i jak?? moje ostatenie wyniki przy dawce leku 150mg letroxu: tf3: 3,34 norma 1,80-4,20, ft4 1,26 przy normie 0,89-1,76. Od jakiegoś miesiąca przyjmuję w związku z tymi wynikami 150mg plus 1/3 z 50mg. Jeszcze nie badałam się od zmiany dawki. Czy powinnnam ją jeszcze zwiększyć???
  • Ja właśnie zbadałam sobie ferrytynę mój poziom to >10< norma od 13 do 150. I wyobraźcie sobie że hemoglobine mam >13,5<norma od 12 do 16. Poziom żelaza mam <107> norma od 37 do 150.Czyli wydawać by się mogło że piękne żelazo.Moje objawy dusznosć kołatanie serca,męczliwość ,prążkowe paznokcie.straszne zawroty głowy ciało takie roztrzęsione jak z waty.Mam haszimoto i niedoczynność.HORMONY ŁADNE FT4 >17,9< A TSH 1,4.biore eutyrox co drugi dzień 12.5 mg.
  • Witajcie Od wrześniu 2009 roku jestem zdiagnozowaną Hashimotką przez ten czas próbowano ustalić dla mnie optymalna dawkę obecnie jestem w 7 tygodniu ciąży (od 22 marca po potwierdzeniu ciąży przyjmuję 150 tyroksyny - podniesiona dawka ze 125). Ostatnie moje wyniki z przed ciąży 14/02/2011 wyglądają następująco: TSH: 2,93 (81,31% normy) FT4: 19,60 (88,33% normy) T3: 1,20 (0% normy) W tym badaniu po raz pierwszy od chwili stwierdzenia choroby poziom T3 ociera się o dolny poziom normy (p...
  • Witam! Odebrałam dziś wyniki badań, ech....Biorę dawkę 75 euthyroxu od roku czasu,ale bedę musiała zwiekszyć, proszę powiedzcie w jakiej dawce powinnam brać teraz euthyrox tak żby wyrównać te hormony? ft 3 i ft 4 są niepokojące :/ Oczywiscie i tak muszę iść do swojej endokrynolog, ale ona nie przykłada wagi do wyników ft3 i ft4 dlatego ufam bardziej tym doświadczonym " hashimotowcom " niż lekarce.Wiem, wiem...muszę zmienić lekarkę, juz się rozgladam za kimś bardziej kompetentn...
  • Nie wiem od czego zacząć ale najlepiej od początku. W październiku 2009 po wielu miesiącach różnych "dolegliwości", których lekarz rodzinny nie umiał złożyć w konkretną chorobę/ bóle mięśni/ uczesanie się czy umycie zębów to był wyczyn/, stawów,brak koordynacji ruchowej, plątanie się języka podczas mówienia, senność, kołatania serca- kilka wizyt na pogotowiu, wypadanie włosów, brak koncentracji , luki w pamięci, tycie, puchnięcie,nerwowość,płaczliwość, zaburzenia widzenia inn / trafił...
  • Witaj. Czy mogłabyś zajrzeć do mojego wątku i napisać, co sądzisz o wyniku: P/c. p. czynnikowi wewnętrznemu Castle'a i p. komórkom okładzinowym żołądka (APCA) P/c. p. czynnikowi wewnętrznemu Castle'a ujemny u P/c. p. komórkom okładzinowym żołądka (APCA) dodatni Czy to jest już pewność anemii złośliwej? Dodam, że mój tato na to cierpi, a ja mam B12 211 przy normie od 174. Może podsuniesz mi badania, które dodatkowo powinnam wykonać? Będę wdzięczna za każdą sugestię. Pozdrawiam.
  • Moja koleżanka ma nastepujące wyniki: Tsh-2,7 Ft4-20% Ft3-1,60% co Wy na to?
  • Witam! choruje na nadczynność tarczycy. moje wynikiz marca: TSH < 0,005 N: 0,27 - 4,20 fT3 8,6 N: 3,95 - 6,80 fT4 25,83 N: 12,00 - 22,00 moj endokrynolog przepisal mi metizol 2x3talb. ale pojawilo sie uczulenie i zmienil mi na thyrosan 3x2tabl. po dwoc miesiacach robilam badania jeszcze raz. oto one: TSH 0,014 fT3 4,81 (w normie) fT4 11,47 (ponizej normy) po obejrzeniu tych wynikow powiedzial ze wszystko jest na dobrej drodze. to ze TSH nie uroslo za duzo to normalne, ze to...
  • Wczoraj moja przyjaciolka odebrala wyniki krwi i bardzo sie martwi. Ma Hasi, ale wczesniej wyniki byly ok. Teraz wiele wspolczynnikow (hemoglobina, erytrocyty i cos jezcze) jest lekko ponizej normy. Czy moze miec to cos wspolnego z hashi, czy swiadczy o jakiejs wspolistniejacej chorobie? Prosze doradzcie, bo dziewczyna wykonczy sie przed wizyta u lekarza! Acha, OB, leukocyty i chyba limfocyty sa w normie... Dziekuje bardzo!
  • niskie TSH

(11)
    TSH spadło mi za bardzo, według endo powinnam mieć ok. 1, a teraz po kilkumiesięcznej dawce 125 mg eltroxinu mam 0,45. Chyba za mało? I wciąż nie chudnę, przez ostatnie trzy miesiące przytylam 10 kilo, nie wiem dlaczego. podobno jak sie hormon ustabilizuje to sie chudnie? Chyba nie ja... A co do anemii- ja mam sklonnosci od dziecka, wiec jak czuję sie slabo i widze oznaki anemii, robie badania- mam wtedy ok.9% hemoglobiny, a teraz po tygodniu brania leku mam 13,7 ! w życiu tyle ni...
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.