angielski

angielski

(292 wyniki)
  • W 2009 roku piszę maturę z 3 przedmiotów (j. polski, j. angielski, geografia). Co będzie jak obleję maturę? Czy będę musiał napisać w 2010 roku maturę jeszcze z matematyką czy tylko z tego co pisałem za pierwszym razem?? Proszę o pewne informacje w odpowiedziach.
  • ...bo to co widzialam u kolezanki przede mna calkowiecie odbiegalo od tego co ja mialam;/
  • Wiem, że to brzmi trochę głupio, ale jestem słaba z majcy i jak piszę wypracowania z ang. to liczę słowa na kalkulatorze(bo przecież za jedno mniej odejmują punkty). A na geografii? Na geografii chyba musi się mieć kalkulator, co nie? I linijkę?
  • co będzie? jakie konsekwencje? to prawda że nei sprawdzą mi wogóle wypracowania?
  • sprawdziliscie sobie chociaz ta pierwsza czesc ?? na ile punktow pewnych jak narazie napisaliscie??
  • punktacja od 0 do 100. Liczą się dwa przedmioty na mój kierunek, polski (podstawa lub rozszerzenie)i j.obcy (podst lub rozszerz). Z tym że przy każdym poziomie jest określana jego waga przy podstawie 0,1 przy rozszerzeniu 0,2. Moje wyniki polski podstawa 80% a rozszerzenie 46% a angielski 79 na rozszerzeniu. Jak obliczyć punkty w odniesieniu do tego przedziału 0-100 pkt ?
  • cześć, wyjazd za granice, taki miałem plan, uległ on jednak zmianie. Na maturze zdaje przedmioty polski podstawowy, angielski rozszerzony i wos podstawowy. Podczas wybierania przedmiotów nie robiłem tego pod kontem konkretnego kierunku na studiach, teraz mam problem, chciałbym iść na studia dzienne, pytanie na jaki kierunek mogę z tymi przedmiotami startować?
  • Oczywiście chodzi mi o % ze zdanej matury na poziomie podstawowym. Przy okazji napiszcie czy dostaliście się przy danych %-ach na studia dzienne , czy zaoczne. Pozdrawiam
  • Witam... Mam pytanko - czy jak pisze list formalny, to wpisuje gdzies adres odbiorcy, czy nie jest to konieczne? jak jest z adresem nadawcy? Jesli wpisuje ktorys z nich, to gdzie? I druga sprawa - jesli pisze do instytucji/urzedu itp, dajmy na to do biblioteki, to jak sie zwracam? Pisze na samym poczatku np. Jack Thomson Library jakastam 36, Tomato street London i zwracam sie "Dear Mr. Thomson," i dalej do tego faceta w calej tresci listu , czy jakos inaczej? Please, odp...
  • Witam Będę się streszczał. Mam 24 lata skończyłem liceum zawodowe z dyplomem elektronika. Nie zdałem na maturze pisemnego angielskiego rok póxniej oblałem poprawkę w następnym roku nie dotarłem na mature z powodu choroby ale oblano mnie bo tego samego dnia nie dostarczyłem na mature swojego zwolnienia, które zreszta mam do dzisiaj. Fakt jest taki że mam 24 lata i nie mam matury a chce ją zdać. Pytanie brzmi co mogę zrobić, chodzi o to że sam z siebie się nie przygotuje są jakieś kurs...
  • mam pytanie dotyczące studiowania filologii hiszpańskiej. Na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego napisane jest, że przy rekrutacji brany pod uwagę jest wynik matury z polskiego, wybranego przeze mnie przedmiotu i języka obcego - nie musi to być język hiszpański. Rodzi się w mojej głowie pytanie - czy aby rozpocząć studiowanie filologii hiszpańskiej muszę dobrze znać ten język czy nie? Znam plynnie angielski, myslalam początkowo o anglistyce, ale jednak zachciało mi się innego język...
  • Witam. Czy znacie może adresy stron www gdzie są przykładowe odpowiedzi do historyjek (relacjonowanie, negocjowanie i udzielanie informacji). Bardzo proszę o info.
  • W sumie na AE ustnej nie punktują, ale co mi zależy spróbować. A jednak co będzie jak dostanę głupi temat, którego nie zrozumiem?? Nie wiem co robić. A Wy jak robicie?? ( a tak na marginesie to słyszeliście o takim czymś jak słownik tematyczny obejmujący głownie słownictwo do matury ;)?? Nie wiem czy takei coś istnieje, ale by mi się przydało:P))
  • Czy ma ktos odp.
  • Na podstawowym bedzie zaproszenie na casting i list formalny, ubieganie sie o przyjecie na studia. Na rozszerzonym rozprawka na temat: SPORTY EKSTRAMALNE ZA I PRZECIW tyle wiem, powodzenia
  • bo jestem ciekawa mi sie wydaje ze była trudniejsza od próbnej a jak wy myslicie ?????
  • J.W.
  • wybieram się na filol.ang..ale totalnie nie wiem gdzie startować:( jestem w desperacji jak przeczytałam na forum że ludziska mają po 100% na obu poziomach:( wszyscy tak macie??? gdzie się wybieracie...i jak wam poszło na roz. i podst. ? piszcie jakie będziecie mieć wyniki!!! bo mniej więcej chcę wiedzieć czy jest sens składania:( bo poszło mi średnio!!! na pewno nie mam 100% ;P hihihi....piszcie wszytko o uczelniach z fil,ang.....!!!
  • wspolczuje tym ktorzy sciagali a nie wiedzieli ze sa grypu !!!
  • Kilka rad

(4)
    Jestem tegoroczną absolwentka i maturę mam już za sobą. Każdy z Was ma tysiące pytań, niepewności i niepokoi. Jeśli to Wam się przyda(a myślę, że tak) to postaram się Wam dać kilka rad, które dla mnie i moich rówieśników były bardzo cenne. Są też rzeczy, o których się przekonaliśmy ucząc się na błędach. Kto chce niech czyta (nie zaszkodzi). W razie jakiś pytań czy coś moja skrzynka jest otwarta. Zdawałam polski, angielski, wos i historie rozsz. Polski Ustny: - Temat ma...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.