antybiotyku

antybiotyku

(600 wyników)
  • Otóż mój problem jest następujący: biorę tabletki, między 8 a 15 styczniem brałam antybiotyk - Forcid, potem niby 15 st. okres dostałam, ale taki był trochę inny, w dodatku się dziwnie zaczęłam czuć od tego czwartku, więc zaczęłam szukać na niecie i wyczytałam, że ten antybiotyk osłabia działanie tabletek:-( więc kupiłam test, nie wytrzymałam do rana, zrobiłam wieczorem w piątek - negatywny, ale dalej czuję się dziwnie, brzuch ciągle jakby napięty,trochę zgaga mnie męczy, dziś mdliło mn...
  • Witam, trochę wstyd mi o tym pisać bo powinnam byc rozsądna no ale coz... 4.12.09 mialam ostatni okres, w miedzy czasie kochaliśmy się z narzeczonym bez zabezpieczenia ( 3 miesiace temu odstawilam tabletki) byly to teoretycznie dni nie płodne bo 2 dni przed planową miesiączką. Okresu nie ma od piatku choruje na angine dzis lekarz przepisal mi antybiotyk, w niedziele robilam test byl negatywny. Boje sie brac antybiotyk jesli jestem w ciaży nie mowiac juz o tym ze antybiotyk moze zafałsz...
  • Jestem chora na grypę ,lekarz rodzinny zapisał mi fromilid 500.Mam brać przez tydzień ale nie wiem czy dam rade bo chyba po tym leku mam straszną gorycz w ustach ,boli mnie żołądek ...normalnie masakra..Czy można czymś to zlikwidowć? Boję się odstawić antybiotyk ,bo widzę dużą poprawę a jestem podziębiona juz drugi tydzień .Najpierw rodzinny kazał brac gripex i leżeć ale było tylko gorzej.Wreszcie po tym fromilicie mi przechodzi tylko ta straszna goryczka ..poradżcie ,czy jest n...
  • Witam, na początku zaznaczę, że mam 17 lat. 2 tygodnie temu po raz pierwszy wstałam z okropnym bólem głowy, gardła i ogólnie mięśni oraz brzucha (żołądka). Byłam u lekarza rodzinnego, przepisała mi (jak zwykle, gdy tam jestem) Duomox + Linex + IPP. Powiedziała, że do poniedziałku, ponieważ był to piątek, powinnam się wykurować. Było okej.. gardło pobolewało, ale już mniej, czasami głowa. Tydzień temu, ponownie obudziłam się z tymi objawami, prócz mięśni. Ponownie wybrałam się do tego sa...
  • cCy zazywanie antybiotyku w 6 dniowej przerwie w pigułkach obniża ich skuteczność w tym czasie?Augmentin - Logest.Bardzo proszę o pomoc.
  • Nieświadoma tego, że jestem w ciąży poddałam się kuracji antybiotykowej (Rolicyn) z powodu zapalenia gardła. Kuracja przypadła mniej więcej na 1-2 tydzień po zapłodnieniu. Jak antybiotyk mógł wpłynąć na rozwój zarodka? wątek nr 14938
  • Jeśli któraś z Was wie, co to za antybiotyk i jak działa proszę o informacje. Zostałam zarażona w szpitalu (poród) gronkowcem oraz Escherichia coli, na którą działa spośród 8 antybiotyków tylko dwa (!), w tym jeden, przy którym trzeba leżeć w szpitalu! A co z tym drugim:PEF/QUINOLONES?
  • Idiotyczna historia. Kolezanka, gdy dowiedziala sie, ze koncze brac antybiotyki powiedziala, zebym brala cos ochronnego, bo bede miala grzybice pochwy, jak ona. Oczywiscie nic nie bralam, ale wyglada na to, ze jej ostrzezenie trafilo na podatny grunt. O ile dobrze pamietam, wczorajszej nocy wielokrotnie sie, dosc mocno (przez sen!!) drapalam w dolnych rejonach, bo ubzduralam sobie, ze mam grzybice (tak, przez sen). W efekcie obudzilam sie ze spuchnieciem warg oraz wkurzajacym swedze...
  • Witam, Od razu zaznaczam, ze mam już skierowanie do chirurga i moje pytanie to wcale nie oczekiwania na diagnozę... Mam guzka na szyi ( mogę go tak jakby złapać palcami) . Najpierw było stwierdzone, ze jest to włókniak lub tłuszczak. Niestety zauważyłam, ze wycieka z niego ropa ( albo jakiś biały płyn). takze jestem przerażona. Czy ktos miała podobną sytuację? Czy to było coś poważnego? I chyba co najważniejsze ..jak sie nie dać zbyć lekarzowi...
  • Dziewczyny od 2 dni walcze z zapaleniem piersi,najbardziej niepokojące jest to że bolą mnie też kosci co jakis czas odczówam takie ukłucie w róznych miejscach czy to jest normalne?
  • Mam pytanie, wszystko zaczelo sie 5 dni temu od bolu gardla, doszedl bol uszu, bol wezla na szyi, bole stawow i miesni, mdlosci, a potem poczatkowo biale kreseczki, pozniej nalot bialy na migdalkach. temp max 37,5, w tej chwili juz jej nie ma. Jako ze wydalam ostatnio kupe pieniedzy na lekarzy, stwierdzialam ze to angina ropna i wzialam duomox, ktory mialam w domu. Dzis jest 3 doba brania leku. Miesnie nie bola, uszy przeszly, wezel przeszedl, ale gardlo boli nadal i to bardzo - ciez...
  • Witam. Mam jakąś paskudna infekcje dróg moczowych, mialam robione badania moczu, posiew moczu, dostalam kuracje tzw skojarzona - trzy chemioteryki na okres miesiaca, biore leki od 5 dni i dzis jest po prostu masakra, paskudne pieczenie i bol, siusianie bez przerwy. Nie wiem czy to za krotki okres od rozpoczecia kuracji, czy moze jakis nawrot :( Bardzo prosze o odpowiedz. Jest weekend, lekarze nie przyjmuja, nie wiem czy panikuje czy moze cos jest nie tak. Jesli ktos moglby mi odpowiedziec be...
  • Przeziębiona trzydziestoletnia kobieta dostała silnego kaszlu, jej plwociny zaczęły przybierać kolor zielony. Lekarz przepisał silny antybiotyk, czy to coś groźnego ?
  • Mam pytanie do pani doktor.W zeszlym tygodniu mocno sie przeziebilam i zeby szybko sie wyleczyc, zazylam 2 tabletki antybiotyku wieczorem (o 11) ,a potem 2 kolejne o 11 rano. Dopiero potem przypomnialo mi sie ze wystepuje jakas interakcja miedzy hormonami a antybiotykami, wystraszylam sie i wiecej nie zazylam. Teraz sie boje czy te pigulki byly skuteczne? Nie pamietam nazwy srodka, ale na ulotce bylo napisane,ze moze byc oslabienie dzialania pigulek (biore Mercilon - w godzinach ...
  • w srode dostałam angine i zapalenie ucha , byłam u lekarza przepisał antybioyk amoksiklav i atecortin. gardło przeszło ucho juz nie boli ale jest zatkane byłam wczoraj u laryngologa przepsał sinupret , beclonasal areozol do nosa, i antybiotyk . ale moze cos poradzicie innego bo nie usmiecha mi sie brac 2 opakowania antybiotyku jak mam ponoc zatkana trabke suchowa a nie mam juz stanu zapalnego. dzieki
  • Witam, Jest tu duży ruch to mi szybko odpowiecie, na forum zdrowie się nie doczekam. Biorę antybiotyk bo mam infekcję bakteryjną a czuje że bierze mnie przeziębienie. Czy mogę bezpiecznie zastosować gripeks czy cos z tym stylu? Po południu pójdę do apteki, ale moze już bym mogła coś zazyć z pracowej apteczki?
  • morfologię i OB? Jutro rano biorę ostatni antybiotyk (przeziebienie wywyałne przez bakterie). Muszę zrobić też jak najszybciej badanie krwi bo podejrzewam powróc paskudnej choroby sprzed lat;-( Jeśli pójdę jutro pobrać krew to czy jej wyniki razem z ob mogą być oszukane?
  • od jakiś 2 lat borykam się ciągle z bakteriami w pochwie. nie jest to jedna bakteria tylko raz był gronkowiec potem przez jakiś czas paciorkowce kilka razy z kolei, potem grzybica i teraz znów tym razem Esterchia Coli:( za każdym razem robiłam antybiogram i na jego podstawie brałam antybiotyk. niestety ciągle mi coś wraca. teraz tez biorę antybityk biseptol na te Coli ale czuje ze to nic nie daje:( Wiem ze było milion podobnych wątków ale ja się pytam co mam zrobić:(! przecież zwykłymi...
  • Obecnie mam zapalenie tchawicy i przyjmuje antybiotyki,wiem ze moga one osłabiac pigulki. Jednak nie wiem czy nalezy dodatkowo sie zabezpieczac przez okres przyjmowania antybiotyku czy całe 21 dni.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.