awans

awans

(20 wyników)
  • Piąty stopień awansu MEN proponuje kolejny stopień awansu pt. nauczyciel lider. Zdobycie stopnia nauczyciela dyplomowanego może trwać ok. 20 lat. Wnioskujemy więc, że liderem dla innych nauczycieli można zostać zatem u szczytu swojej kariery zawodowej, tuż przed emeryturą. Z rolą lidera ma wiązać się oczywiście dodatkowe wynagrodzenie, więc jeśli zdrowie na to pozwoli, to wszystko wygląda całkiem pożytecznie. Z praktyki jednak dobrze wiemy, że do bycia liderem nie potrzeba ...
  • Masz za sobą staż i w kieszeni kolejny stopień awansu? Pochwal się, opisz jak było, swoje refleksje...
  • Podrzucam ten odnośnik, gdyż artykuł wywołał moje zdziwienie i zaniepokojenie. serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,2314045.html Czy zetknęliście się z sytuacją podobną do tej opisywanej w artykule? Np. u mnie w szkole dyrekcja wręcz nalega na uczestnictwo w awansie zawodowym i stara się, aby w miarę możliwości nie była to pusta pogoń za papierzyskami, tylko rzeczywiste podnoszenie kwalifikacji (np. studia podyplomowe czy kursy metodyczne dotyczące przedmiotów, których uczymy). Gwendal...
  • Bo ja mam zdanie umiarkowanie pozytywne jesli chodzi o procedury.
  • Jak zaszeregować nauczczyciela z kilkudziesięcioletnim stażem, który nie pracował w 2000r. i nie otrzymał automatycznego awansu? Dykercja zaproponowała stawkę nauczyciela stażysty, czy ma rację? Gdzie ew. mogę znaleźć jakieś informacje na ten temat?
  • potrzebuje materiałów do teczki dla nauczyciela mianowanego starającego się o stopień nauczyciela dyplomowanego znacie jakieś fajne stronki ??? podajcie ,proszę adresiki pozdrawiam
  • witam:) dostałam pracę,cały etat, zastępstwo na pół roku ponieważ to jest moja pierwsza praca powinnam rozpocząć staż,dyrektor powiedział, że skoro umowa jest na pół roku to staż mi się nie należy:( mam zatem pytanie: czy staż można zrobić tylko w sytuacji, gdy ma się umowę na min. rok?? a może można robić staż na raty??? bo tak sobie myślę, że jeśli odejdę z tej szkoły po 1 semestrze, to może jakimś cudem od 2 semestru znajdę pracę w innej szkole i wtedy będę mieć rok pr...
  • WItam! Czy można zaraz po uzyskania tytułu nauczyciela kontraktowego rozpocząć staż na mianowanego??? Na początku września, gdy interesowałam się tym tematem, dowiedziałam się, że zgodnie z rozporządzeniem z dn. 1 września 2004 roku należy odczekać 2 lata po uzyskaniu stopnia nauczyciela kontraktowego. Tylko że nie wiem, czy to rozporządzenie jest nadal aktualne... Nie mogę go znaleźć na stronie MENiS, a w rozporządzeniu z 1 grudnia 2004 r. w sprawie awansu zawodowego nic na ten t...
  • Dostatalam wlasnie oferte pracy w szkole prywatnej, prowadzonej przez siostry zakonne w Warszawie. I mam pytanie: Jak w takiej szkole wyglada sprawa mianowania? Jest uznawane czy to jest tak jakbym pracowala w prywatnej firmie? Rozumiem , ze nie bede podlegac pod karte nauczyciela?
  • ocena

(4)
    czy ocena pracy nauczyciela jest niezbędna w trakcie robienia awansu na stopień nauczyciela mianowanego? pracowałam juz w kilku szkołach i do tej pory nie mam oceny (6 rok pracy). w KN jest napisane, że ocenę można dostać na wniosek nauczyciela. ale ja az boję się 'wnioskować', bo w mojej obecnej szkole dyrekcja agresywnie reaguje nawet na zaproszenie na hospitacje (w każdej szkole inaczej to wygląda) mówiąc, że ona sama 'lepiej wie' kiedy chce sobie obejrzeć lekcję (hospitacja jest obw...
  • Witam Jestem na 5 roku pedagogiki, w przyszłości mam zamiar pracowac w szkole. Stąd moje pytanie.. Kiedys słyszalam, ze chcą wprowadzic jakis projekt,ze aby zostac nauczycielem mianowanym trzeba miec jakis tam certyfikat z języka obcego, czy cos w tym rodzaju. Jednak na żadnych zajęciach na studiach (nawet na prawie oświatowym) nikt nam o tym nic nie mówił. Teraz oglądałam Uwagę i jakis nauczyciel robi kurs językowy, bo mu to potrzebne do zdobycia kolejnego stopnia awansu zawod...
  • Pracowałam jako nauczyciel od razu po studiach, przez 2 lata, w tym drugi rok w niepełnym wymiarze. Po ilu latach "odejścia" od zawodu, czy też przerwy w nauczaniu tracę prawo do wykonywania zawodu nauczyciela? Czy i w jaki sposób można potem do niego powrócić?
  • Jesli przerwę pracę w szkole na 6 miesięcy, to czy stracę stopien naucz. kontraktowego?
  • Bardzo prosze o odpowiedz na pytanie, po ilu latach nie pracujac w zawodzie nauczyciela strace uprawnienia nauczycielskie.
  • Nie jestem nauczycielem licealnym, gimnazjalnym ani podstawówkowym, przedszkolnym też nie, żaden ze mnie pedagog, a na zajęciach w ramach bloku pedagogicznego nudziłam się straszliwie. To tyle przedstawienia mojej facjaty zastanowił mnie ten strach przez zbieraniem świstków do egzaminu, że dużo, że niepotrzebne, że w końcu kosztem ucznia bo nayczyciel się nie rozerwie. Więc czy rzeczywiście szkolenia to taka mordęga? Kiedyś na F Edukacja żalił się ktoś, że dyrekcja wysyła nauczyc...
  • Pytam o taką niby banalną sprawę, ale w mojej szkole za zastepstwa płaci się w dość dziwny sposób - jeśli ja matematyczka idę nauczać matematyki, otrzymuję 95% stawki, jeśli natomiast idę na zastępstwo za polonistkę, dostanę tylko 50%, choćby to była klasa, w której uczę matematyki i lekcja zastępcza była zaplanowana np. wczoraj. Uważam, że to niesprawiedliwe, ale nie da się przekonać dyrekcji, która tak właśnie interpretuje decyzje organu prowadzącego. Czy ktoś zna może jakieś po...
  • 1)Czy po skończeniu filologii angielskiej z specjalnością nauczycielską (licencjat) mogę uczyćw szkole? 2)Jeśli zaraz po skończeniu studiów nie podejmę pracy w szkole,to czy nie będę miała prawa wykonywać zawodu za np 20 lat? Jak to jest?
  • witam rok juz czekam i w sumie nic przez ten rok nie robilam oprocz pracy, ale ile jeszcze?kiedy wedlug ustawy moge rozpoczac staz na nauczyciela mianowanego, czy w ogole w tym roku jest to mozliwe?
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.