Forum   azerbejdżan

azerbejdżan

(117 wyników)
 • Zakupy dokonane przez Azerbejdżan w ostatnich latach, choć imponujące, stanowiły tylko załatanie postsowieckich dziur. Do 2020 Azerowie planują jednak skokowe przezbrojenie armii o kilka generacji do przodu, m.in. w najnowocześniejszy sprzęt z USA i Izraela. Plany zakładają m.in oparcie sił lotniczych o trio Patriot/F-35/AH-64. Pieniądze będą(z ropy), pytanie czy Amerykanie sprzedadzą?
 • Nie. W zasadzie wygrała "Lena" Królowa z zeszłego roku. Bo cała Europa ją małpowała. Wystąpiło gdzieś 40 podrobionych Lenów. Europa i znalazła już swój wspólny język którym jest "Angielski" I to jest piękne.
 • "Azerbejdżan kupie przyjaciół na Zachodzie" Chyba raczej "kupuje". Jakość adiustacji w GW w niczym nie odbiega od jakości ideologicznej owych tekstów. Adiustatorze Maleszko!!! Wstajemy! Do pracy!
 • www.altair.com.pl/start-8150 No nieźle, w ostatnich latach zwiększyli swoje wydatki na obronę o 100%, forsa z ropy jest, Azery to lud turkopochodny...
 • Marnotrawstwo, tyle powiem!
 • jak dojechać z Baku do Teheranu? Ile kosztują bilety lotnicze? Gdzie można je kupić? Czy da się to zrobić w internecie? Ile kosztuje przyzwoity hotel w Baku za noc? Wszelkie info o Azerbejdżanie i Iranie mile widziane. Do samego Baku lecę Air Baltic z Rygi.
 • Dlaczego nikt w dyskusji nie użył argumentu o wielkiej bliskośc Iranu, któremu może się udać konwencjonalnie zniszczyć stanowisko radarowe. Druga sprawa to możliwość radykalizacji Azerbejdżanu w kierunku islamskim i związane z tym niebezpieczeństwo utraty kontroli nad stanowiskiem. Obie te niedogodności nie występują w Czechach.
 • Sława! uxa.osw.waw.pl/news/aktu.htm#kaz Prezydenci Polski i Azerbejdżanu podpisali w Baku deklarację o współpracy Prezydenci Polski i Azerbejdżanu - Lech Kaczyński i Ilham Alijew - podpisali 30 marca Baku deklarację o współpracy obu państw. Tematem rozmów prezydentów były stosunki dwustronne, kwestie energetyczne oraz konflikty w regionie Kaukazu i sposoby ich rozwiązania. Prezydent Alijew przyjął zaproszenie na majowy szczyt energetyczny w Polsce. Wyraził zainteresowanie współpra...
 • promowanie języjka i kultury Azerów. W związku z tym dostał tam doktorat. Pod Doktorze Mongolskim dobry nastepny tytył - Doktor Azerski. Szczęki w Unii opadną tym co to języka nie znaja odpowiedzniego gdy Lech Kaczyński po azersku zacznie przemawiać. Wszyscy parskną czy też będą jak na przygłupa ze zdumeniem spoglądać? Nie wystarczy, że zacznie się jakiegoś europejskiego uczyć?
 • Może wiecie o co im chodzi,podobno ten nowy prezydent strasznie cięty na Azerów,odgraża się że nie będzie tolerował azerskich prowokacji,zastanawia się "jak Baku będzie wyglądać po jednym-dwóch atakach rakietowych armii irańskiej", pyta "czy Azerbejdżan będzie też taki mądry jak irańskie dywizje przekroczą granice" i grozi,że "możliwości jest wiele,od prewencyjnych uderzeń po zajęcie całego kraju ze stolicą włącznie". Wszystko słyszałem w CNN (oni zaś wzięli to z jakiegoś wywiadu i...
 • Sława! www.rp.pl/artykul/121176.html Azerbejdżan podwaja budżet wojskowy reg 15-04-2008, ostatnia aktualizacja 15-04-2008 16:28 Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew zapowiedział podwojenie w roku 2008 wydatków na wojsko wobec napięć wokół separatystycznego Górskiego Karabachu - poinformował oficjalny dziennik. Górski Karabach - separatystyczna ormiańska enklawa - jest de facto niezależny od władz w Baku, ale formalnie należy do Azerbejdżanu. - Wydatki wojskowe w tym roku powinn...
 • To się Ruscy (i Armeńczycy!) wkurzą. Ktoś wie ile i za ile? en.apa.az/news.php?id=23434

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.