biopsja

biopsja

(26 wyników)
  • Witam wszystkich, Jakieś pół roku temu miałam 2-gie usg tarczycy i okazało się że moja tarczyca to jedno "wielkie" zbiorowisko guzków tzn guz na guzie;p, a miałam pół roku wcześniej usg i stwierdzone tylko "możliwe zapalenie tarczycy", które spowodowało że zrobiłam przeciwciała i dołączyłam do grona Hashimotek. Miałam robioną biopsję wybranych 2 guzów, wszystko wyszło ok. Chciałam się Was zapytac czy trzeba co jakiś czas powtarzac te badanie, czy nic się w nich nie wytworzyło? bo słyszałam...
  • [i]Mam stwierdzonoą chorobę hashimoto. W ubiegłum miesiącu robiłam biosje powtorna guzka 8-8-7,5mm z punktowym zwapnieniem oraz dość dobrym unaczynieniem brzeżnym i miąższowym + jeszcze jeden na drugim płacie podobny. Wynik biopsji: materiał dość bogatokomórkowy, poduszony widoczne płaty i rozproszone komórki z cechami atypii oraz metaplazji oksyfilnej i elementy morfotyczne krwi. obraz budzi podejrzenie nowotworu. TSH 0,998 (0,550- 4,78) czasami dochodzi do 1,2 - 1,5. Jeste...
  • Witam! Wiem ,że obecne na tym forum hashimotki jodu brać nie mogą ale może orientujecie się jakie efekty przynosi u osób z niedoczynnością ale bez hashimoto? Właśnie wróciłam z wizytu u mojej dr,długo pogadałyśmy i przeonuję się do niej. Ponieważ przecwciała i usg wyszły ok chcemy wykluczyć hashimoto i muszę zrobić biopsję tarczycy. Mamy problem z ustalniem przyczyny mojej niedoczynności(brak dziedziczności, żadnych operacji i innych typowych przyczyn niedoczynności), dr uznała że jeś...
  • Witam dziewczyny dzis mialam biopsje pierwszy raz gdyz endo znalazla mi w na lewym płacie na USG zmianę ogniskową i jestem przestraszona ,czy to nie jest czasem nowotworowe skoro zrobila biopsje, mowila ze to nie mozna do konca nazwac guzem ale jakas zmiana na 1,5 cm lub 1cm, tak jakby w tym miejscu byl inny miąższ tarczycy, co to znaczy??? martwie sie, nie mam dokladnego opisu tego usg zeby Wam podac , bede miec w przyszlym tygodniu, doktor nie opisala go na miejscu bo obie sie...
  • no to mam powtórkę z rozrywki :( biopsja sie nie udała, bo lekarz nie trafił w torbiel i pobrał krew zamiast płynu z torbieli :( i tu mam pytanie: czy endokrynolog, u którego wizytę mam za tydzień, bedzie w stanie na podstawie usg i badań krwi(ft3 ft4, tsh, anty tg i anty tpo) postawić diagnozę?czy z powodu braku wyników biopsji przełożyć wizytę?
  • No i to juz jutro.. Niby wiem, ze tarczyca nie jest unerwiona, ale strasznie sie boje zastrzykow, pobierania krwi, nie moge patrzec na igle, a maja mi ja wpakowac w szyje?! Nie wyobrazam sobie tego. Dlugo ta igla siedzi w szyi? Boli to bardzo? Prosze napiszcie!
  • Witam SErdecznie! Jutro idę rano na biopsję cienkoigłową tarczycy. MAM głupie PYTANIE :CZY JEST TO BOLESNE? Czy biopsja jest wykonywana dla potwierdzenia hashimoto? pozdrawiam
  • co to moze znaczyc...? proliferatio follicularis obrat cytologiczny guzka pecherzykowatego do kontrolnej bacc za 5-6 mcy
  • czy jeśli nie mam guzków ,tarczyca ma prawidłową strukturę i echogeniczność to czy robiąc biopsję można stwierdzić nacieki limfocytarne [komórki limfocytowe nieprawidłowe]charakterystyczne dla Hashi czy w"początkowej fazie choroby nie występuje to to?Pytam bo u mnie nic nie wiadomo wszystkie wyniki ok oprócz przeciwciał norma do 34 a ja mam 100
  • Od wczoraj wiem, że mam Hashimoto, więc dołączam do Was. Diagnoza ucieszyła mnie, bo w końcu wiem co mi dolega i dlaczego czuję się czasami tak kiepsko.Dziś za mną pierwsza dawka euthyroxu, zaczynam od 25.Za trzy miesiące kolejna wizyta i zapadnie decyzja, czy konieczna jest biopsja. Lekarz powiedział, że prawy płat tarczycy wygląda nieciekawie.Mam jednak nadzieję, że będzie dobrze oraz, że mogę na Was liczyć w razie nieplanowanego doła :-) Swoją drogą, ja także obiecuję wsparci...
  • Koleżanka 2 miesiące temu straciła ciąże w 9 tygodniu (ciąża obumarła). Chciałaby rozpocząć kolejne starania o potomka i zrobiła wczoraj takowe badania (ma podejrzenia, że to Hashi): P/c przeciw tyreoglobulinie (A-TG) 55,2 U/ml < 60 P/c przeciw peroksydazie tarczycy [b](A-TPO) 217,6 U/ml [/b]< 60,0 Folikulotropina (FSH) 8,53 mIU/ml TSH trzeciej generacji ultraczułe 1,935 μIU/ml 0,550 — 4,780 Wolna trijodotyronina (FT3) 3,54 pg/ml 2,30 — 4,20 [b]65,26...
  • Witam, poszukuję informacji o ewentualnych powikłaniach po biopsji tarczycy. 2 dni temu takiemu zabiegowi właśnie się poddałam i czuję się nie najlepiej. Sam zabieg, faktycznie, nie należał do przyjemnych, zwłaszcza, że sporo z płynowej zawartości guzka mi wyciągnięto. Guzek był w lewym płacie tarczycy. Niepokoi mnie natomiast, że z godziny na godzinę odczuwam coraz bardziej dokuczliwy ból po lewej stronie szyi i twarzy. Drętwieje mi kark, boli okolica tarczycy, mam problem z przełykaniem i ...
  • Witam. Mam problem z tarczycą, jest pomniejszona (13 ml), TSH wzrosło mi przez kilka miesięcy, bardzo źle się czuję, mam też guzka - czekam na wynik biopsji - mam nadzieję, że w tym tyg. się doczekam. Będzie to też tydzień robienia badań krwi - B12, elektrolity, morfologia, OB, ferrytyna, myślę też o prolaktynie. Kilka osób - z tego forum i nie tylko - zasugerowało mi, że mogę mieć Hashimoto. W związku z tym moje pytanie - na jakiej podstawie się je rozpoznaje, jeśli przeciwciała Anty ...
  • Witam-to mój pierwszy raz na tym forum. Zaprosiła mnie tutaj mary_lu (dzięki:)) Jestem Marta, mam prawie 27 lat. O problemach ze swoją tarczycą dowiedziałam się parę dni temu, przypadkiem, szukając przyczyn przewlekłej pokrzywki. Przeszłam wszelkie mozliwe badania i wszystko jest w porządku. Jedynie tarczyca nie. Oto moje wyniki tarczycowe: TSH-3,87 (norma 0,27-4,20), FT4-1,26 (norma 0,93-1,7), FT3- 5,5, (norma 3,10-6,8) Anti-TPO P-ciała przeciw tyreoperoksydazie >600 (norma 0-3...
  • Wczoraj miałam robioną biopsję guzka. Niby nic, ból w końcu żaden, histeryczką nie jestem. Ale od zabiegu boli mnie szyja w okolicach tarczycy, mam wrażenie podduszenia, osłabienia i suchości w ustach. O co chodzi? Czy to normalne? Kiedyś już miałam biopsję i nie pamiętam takich objawów.
  • Witam wszystkich. Mam na imie Anna i miesiac temu zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Oto moje wyniki TSH 5,00 norma 0,4-5,5 T4 1,0 0,8-1,8 T3 26,2 22,0-35,0 TPO 693 do 35 Zmiany w tarczycy , dostalam skierowanie na biobsje. Potwierdzaja sie informacje ,ktore znalazlam na forum dotyczace zelaza czyli zelazo 73 norma 35-175 ale Ferritin 15 norma 10-154. Nie mam objawow niedoczynnosci, typu zmeczenie , oslabienie , czy przy TSH 5,0 powinnam brac leki? Oczywisc...
  • No właśnie, o co z tym biega? Skąd się biorą i jakie dają skutki? Czy jest różnica czy małe i liczne (moja matka), duże i nieliczne ( ja) ewentualnie małe i nieliczne bo dwa ( mój mąż) ? Dodam że hormony z tsh włącznie w normie, u matki i męża anty-tg przekroczony nieznacznie, u mnie i anty-tpo i anty-tg mocno podwyższone. Czy guzki mają związek z przeciwciałami czy egzystują niejako odrębnie i szkodzą po swojemu? U wszystkich nadwaga, od małej (moja) do dużej (matka), mąż gdzieś p...
  • wano Hashimoto? Co musi być w wyniku, żeby potwierdzić Hashimoto?
  • ja jestem po, miało nie boleć a mnie bolało i boli teraz . Szczególnie przy przełykaniu, jakbym miała ból gardła. Czy to normalne?
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.