cham

(16 wyników)
  • Co jakis czas dochodzi na tym forum do nieporozumien pomiedzy kulturalnymi, ktorzy nie chcac wywolywac agresji u chamow, puszczaja ich, a tymi (do ktorych sie zaliczam), ktorzy chca chamow tepic, ale wylacznie poprzez utrudnianie im zycia. Na tym RYSUNKU pokazuje wjazd (wlaczenie sie do ruchu) w zakorkowana ulice. Na gorze sytuacja standardowa z udzialem kulturalnych (zaznaczonych na zolto), puszczajacych chamow (czerwoni). Chaos, ciagle hamowanie, trabienie i w konsekwencji agresja - nie...
  • Niedościgniony wzorzec dla Polski. Jak obserwuję od dobrych kilku lat, jest to istny kierunek rozwoju. Rosja. Coraz bliżej nam do niej. www.youtube.com/watch?v=ZmKvsvIQnhk Rosjanie muszą być wkurzeni tym bezprawiem. U nas jeszcze nie tak źle, u nas ludziom dobrze się jedzie, tylko drzewa przy drogach i brak powiatowej sieci autostrad trochę przeszkadzają.
  • Czy jest jakis sposób na kierowcę, który naubliżał mi na osiedlowej drodze? Znam tylko numer rej. Podejrzewam że samochód jest służbowy, tylko jak ustalić właściciela?
  • Wjechalem na skrzyzowanie Grabiszynskiej ze Stalowa chcac skrecic w lewo, zajalem jako pierwszy juz torowisko na srodku jezdni gdy zorientowalem sie ze konkurent postanowil rywalizowac ze mna o pojedynczy pas za skrzyzowniem. gdy po ruszeniu gosc wydarl do przodu ustepujac my chcialem skrecic w prawo, a to co? drugi zawodnik! tez na ten sam pas a ja w srodku! Ludzie czy wyscie zdebileli do reszty w tym wroclawiu, ja mam rejestracje z opolskiego ale we wroclawiu mieszkam od osmiu lat nie trzeb...
  • ...oraz brak policji powoduje u niektórych kierowców odruchy podobne do samosądów. Jeżeli ktoś jeżdzi starając się przestrzegać przepisów, to w krótkim czasie spostrzega, że wychodzi na ostatniego głupka. Nie zdąży zająć pasa do skrętu, bo mu zajadą, nie zaparkuje w upatrzonym miejscu, bo mu się wcisną, będzie czekał na swoją kolej na rondzie do wieczora, bo reszta ma w d... jego pierwszeństwo. A chamy ? A chamy mają lepiej. Nie czekają, skręcają w każdą stronę z każdego pasa, nie...
  • Postaram się sprecyzować pojęcie chamstwa w szerszym kontekście. Dlaczego cham jest chamem? Opłaca się nim być. Cham nie musi roztrząsać dylematów ani życiowych ani drogowych. Cham traktuje otoczenie jako środowisko ludzi podległych i robi to po chamsku, a jakże by inaczej? Cham wie, że ludzie ustępują chamowi z drogi częściej niż wchodzą z nim w konflikt, ponieważ człowiek spokojny trzyma się od chama z daleka. Cham jest często niezwykle inteligentnym chamem i wiedząc o swych ...
  • na rowerze jeżdżę normalnie w ruchu ulicznym od... ponad 10 lat prawko mam od 5 lat i jeżdżę praktycznie codziennie moim autkiem zrobiłam już ponad 100.000 km a nie zdarzyło mi się: * złośliwie trąbić na rowerzystę * wyprzedzać na przejściu dla pieszych * wyprzedzać na 3-go * spychać kogokolwiek z drogi ogólnie minimum jednego dziennie takiego "kierowce" spotykam a kiedy jestem na rowerze są nie dość że głupi to jeszcze wyjątkowo chamscy i bezczelni ma ktoś pomysł jak można ...
  • Czy jest jakiś sposób na chamstwo i agresję na drodze? www.piraci-drogowi.pl/index.php?strona=entry&id=36 Autentyczny cytat z rejestru piratów drogowych (link do wpisu powyżej): "Kierowca, a raczej zwykly cham, wkurzył sie poniewaz czekajca w kolejce do pasa skretu w lewo, jako pierwsza wlaczylam kierunkowskaz, nie wjechalam jednak przed niego(poczekalam az pierwszy wjedzie tak jak powinno byc).Wyskoczyl z auta i zaczal uderzac w boczna szybe mojego auta, pokazywal chamsk...
  • Dlacczego im większy i droższy samochód tym większy cham i burak na drodze? dlaczego jak ma np. jepa szerokiego czy honde crv to odrazu swiat dla niego.
  • Seryjni

(15)
    Każdemu z nas pewnie zdarzyło się na drodze popełnić błąd, głupstwo, złośliwość czy wyrachowane świństwo. Ale podkreślam - zdarzyło się. Natomiast są człekokształtni, którzy takie rzeczy robią bez przerwy - jedna za drugą - to jest po prostu styl ich jazdy. Nieraz po zaobserwowaniu pierwszego świństwa z dużym prawdopodobieństwem przewidywałem następne. Jak chamstwo, to dlaczego nie chamstwo notoryczne? Przecież poza sumieniem nic takim nie grozi. Bezkarność rozzuchwala. ...
  • Po kolejnej przejażdżce przez poranną Warszawę doszedłem do wniosku, że chciałbym być ORMOwcem. Powiedzmy na prowizji 10% od mandatu. Ilość wykroczeń drogowych jest tak przytłaczająca, że nie przepracowując się szybko stałbym się bogaczem. Ot, taka Filtrowa przed Raszyńską w stronę pl. Narutowicza. Oceniam, że rano w każdej minucie 5-10 samochodów omijając niewielki korek jedzie lewym pasem pod prąd przez dwa skrzyżowania żeby skręcić w lewo na trzecim. Zresztą nie trzeba szu...
  • Któregoś wieczoru musiałem obcować na uliczkach Powiśla i Pragi z citroenem XM na tablicach RST - chyba powiat Staszów w Podkarpackim. Tablice obce a zachowywał się jak warszawski obwieś - tzn. znał cwaniackie zagrywki ale robił to w tak bezczelny i beznadziejny sposób, że pawnie warszawski "cfaniak" by się obraził za porównanie. Najpierw pojechał w lewo z prawego pasa, by nie stać w ogonku, potem stanął okrakiem na dwóch pasach, po czym przejechał na czerwonym świetle. Jazda chamska...
  • No skąd?!! Warszawa, al.Witosa przed skrzyżowaniem z Idzikowskiego (3 pasy, światła, za 50 - słownie: pięćdziesiąt metrów kolejne skrzyżowanie ze światłami i możliwością skrętu w prawo).Zbiegają się 2 pasy (z lewej) z jednym z prawej. Ci z lewej na chama wpychają się by skręcić w prawo (50 metrów dalej to już za daleko). A dziś dali czadu - stoję tam na prawym pasie, czerwone światło i zielona strzałka. A tu po trawniku (!) mija mnie z prawej jeden, druga, trzeci. Bo 30 sekund cz...
  • Witam! Chcę się podzielić dwoma wczorajszymi przypadkami. 1. około 17 most Siekierkowski, 2,5 km korka. Toczę się środkowym pasem, powoli, jak wszyscy w około. Nagle z prawego pasa zaczyna wjeżdżać na mój pas srebrna Laguna nr WF40324. Delikatnie daję znać klaksonem, że go nie wpuszczam i że zajeżdża mi drogę. Kmiotek jakby nie słyszał, wjeżdża dalej. Ponownie sygnalizuję klaksonem niestosowność zachowania. Nic, gość wjeżdża, zajeżdża mi drogę (wszystko przy bardzo małej prędkoś...
  • WPN 47 HV

(5)
    uważajcie na chamów z Fiata Ducato, mało brakowało i pobiliby kierowcę z corsy bo nie przepuścił ich jak się wpychali bezczelnie się na jego pas. sytuacja miała miejsce dzisiaj na drodze W-wa - Gdańsk w Łomiankach. pozdrawiam
  • Czasem jadąc po naszych drogach marze by mieć działko i prawo do odstrzału jednego chama na tydzień. ( może jednego dziennie ;) ) Nie nie kierowcę który zagapił się, popełnił jakiś drobny błąd. Ale właśnie (....tu wstawić stosowne określenie ) który nagminnie stwarza zagrożenie na drodze. Czy już powinienem się leczyć? A może są tacy co myślą podobnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się