chust

chust

(100 wyników)
  • Witam, Proszę o pomoc przy chuście Percy. Od niedawna zaczełam dziergać chusty, przy pierwszej nie miałam problemu gdyż wzór był prosty. Natomiast mam duży kłopot przy tym wzorze. Niezbyt dobrze znam angielski więc postanowiłam robić wg schematu opuszczając pisemny opis. Tak więc zaczełam od nabrania trzech oczek do wzoru + 2 oczka brzegowe po jednym z każdej strony i zaczełam robić wzór " step-up chart", po przerobieniu 18 rzędów (bez powtórzeń) przeszłam do kolejnego etapu "chart A" i z te...
  • Czy ktos ma wzor tej pierwszej czerwonej chusty w liscie? yllotyllgarnblogg.blogspot.se/search/label/Sjalar%20och%20Halsdukar Przy okazji troche inspiracji:) Mam wzor samego liscia, wiec w sumie to wystarczy mi jak ktos mi wytlumaczy jak ja rozszerzac zeby to dobrze wychodzilo. Z gory dziekuje!!!
  • Chce zrobic prosta chuste na drutach. Taka gdzie sie dodaje oczka na srodku i na brzegach. Chcialabym zeby chusta byla gladka w wiekszej czesci, ale koniec chcialabym wykonczyc falami. Czy ktos probowal zrobic cos takiego i jak to wyszlo? Obawiam sie troche ze te fale posciagaja ta gladka chuste.
  • www.google.pl/imgres?start=576&hl=pl&sa=X&tbo=d&biw=1440&bih=704&tbm=isch&tbnid=Z22QbmpfAL6c4M:&imgrefurl=http://www.kangoo.pl/szukaj/chusta%2Bszyde%25C5%2582ko&docid=F0zJyEeSovs67M&imgurl=http://images.kangoo.pl/83242021/4607/large/chusta_ecru.jpg&w=800&h=586&ei=DPvFUI26CYjh4QT6x4GYBw&zoom=1&iact=hc&vpx=759&vpy=80&dur=773&hovh=192&hovw=262&tx=68&ty=118&sig=115735205671728487993&page=15&tbnh=138&tbnw=188&ndsp=40&ved=1t:429,r:16,s:580,i:52 tylko zaczynającego się od samych kwiatków.. Moze kt...
  • Baktusy zrobiłam, chusty zrobiłam wg kursiku u Maknety, teraz dziewczyny robią coś w rodzaju takich chust półokrągłych,wygląda to jak duży rogal, może znacie główną zasadę tworzenia , co ile rzędów dodawać oczka i ile, pominę wszelkie ażury bo nie umiem,coś w kształcie fotoforum.gazeta.pl/72,2,916,137488744,139861466.html Za wszelkie wskazówki dziękuję.
  • witajcie, zaczęłam robić chustę hyrnę picasaweb.google.com/117833642963073256155/Wzorki?authkey=Gv1sRgCKeRrMTX9qvXugE#5635221101368018994 Niestety mam problem ze schematem drugim. Nie wiem jak mam robić poszczególne części. Mógłby ktoś mi pomóc?
  • Dziewczyny, powiedzcie, czy macie jakiś patent na zakańczanie chust? Mi zawsze wychodzi za ścisło, choćby nie wiem jak się starała, już nawet zamykam oczka sposobem "K2tog bind off" i nic. Mój ostatni wyrób wygląda tak: [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/uh/kd/syo2/hsU2VNq31wEItZ5SmA.jpg[/img] [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/uh/kd/syo2/wgq3dBxqwD3DcNmM9A.jpg[/img] Jak widzicie - brzeg prawie prosty. Co robić? Pozdrawiam M.
  • Znalazłam w sieci takie cudo: igraszkizwloczka.wordpress.com/2011/09/29/chusta-magic-fine-ya-nr-546/ I oczywiście zamarzyłam o takiej. Proszę pomóżcie koleżanki, nigdy nie robiłam tym wzorem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam Kajka
  • witam, Proszę o rady dla zupełnie początkującej jak zrobić taką chustę www.ravelry.com/projects/brooklyntweed/terra
  • Czy posiadacie moze wzor na chuste z kapturem? Jak to zrobic.. Za pomoc bede wdzieczna :) Pozdrawiam a.
  • Mam płaszcz, którego nie znoszę. Kupiony kiedyś z rozpaczy, bo nic innego pasującego na mnie, a w dobrym gatunku, nie było (taka gmina). Tkanina jest "babciowata" - melanż rudo-brązowo-biały - i w tramwaju od tyłu ktoś mnie wziął raz za małą, zasuszoną staruszkę i chciał ustąpić miejsca. Serio. Jedyny ratunek to przysłonić to świństwo jakimś fantazyjnym szalem. Może poleciłybyście jakiś fason, żeby dużo mi zwisało i z tyłu, i z przodu? Zwykły szal chyba nie, bo jak z przodu zawiążę, to tył...
  • Dziewczyny, zrobiłam sobie prostą chustę na drutach, korzystając z tej podpowiedzi: haft.blox.pl/2010/01/Tak-robie-chusty.html Czyli: w co drugim rzędzie dodawałam cztery oczka - po jednym z obudwu boków i dwa pośrodku. Chusta wyszła trójkątna, bardzo fajna - przy okazji dziękuję autorce za zamieszczenie tego tutoriala. Teraz chciałabym zrobić kolejną, ale w innym kształcie: bardziej zbliżoną do szala, nieco prostokątną, ale z dolnym brzegiem zakończonym lekko na okrągło. Czy mogłybyście ...
  • Dziewczyny, chcę sobie na szybko w weekend wydziergać prostą chustę z włóczki Padishah. Nie ażurową, raczej grubszą, zwyklym dżersejem. Ma służyć do otulania pleców w chłodny dzień. Podpowiedzcie, ile motków powinnam kupić, żeby wystarczyło?... Chyba trzy... Ale może dwa wystarczą?... A może cztery?... Ma ktoś doświadczenie?... Z góry bardzo dziękuję!
  • Wittam. Nie umiem i nie moge sobie poradzić ze schematami wzorów przy chustach, jest ich dla mnie za dużo i nie mogę tego ogarnąć z tych wycinków, jako,że jestem samoukiem w tych dziedzinach bardziej zrozumiale jest dla mnie robić ze zwykłch wzorków ażurowych jakie znajduję w gazetach czy w książkach, niestety wszyskie moje chusty mają zwykłe proste wykończenie brzegów, a tak mi się marzy,żeby wykończyć to takim wzorem, żeby na końcu powstały takie dość wyrażne zęby,czy może mi ktoś podrzuci...
  • [img]http://i49.tinypic.com/idr7f5.jpg[/img] bardzo prosze o pomoc, tak nazwali ten wzor czy ktoras z Was ma moze ten wzror po polsku/diagram nie moge nigdzie znalesc bede bardzo wdzieczna za pomoc
  • Jestem porządnie zeźlona.Szukam wzoru na dużą chustę z wzorkami ażurowymi.Już mi obojętne polski,angielski.Co tylko włączę to nie ma na to wzoru rozpisanego albo trzeba za to płacić.Albo ja już nic nie potrafię znaleźć.No na pewno to raverly jest dla mnie męczące.proszę dziewczyny podeślijcie mi strony z wzorami rozpisanymi chust bo chyba oszaleję.:-(
  • Witam. Mam ogromną ochotę zrobić sobie chustę metodą rzędów skróconych. Sama metoda nie jest mi obca ale chusty nie potrafię nawet zacząć. Znalazłam w necie fajne schematy, niestety nic w języku polskim. Poratujcie niemotę obcojęzyczną...
  • Koncze wlasnie chuste z mieszanki 70%alpaki,30%akrylu. Chcialabym ja uformowac, nadac ksztalt. Jak najlepiej zblokowac taka mieszanke? Rozpiac ja a potem zwilzyc/spryskac woda? Zamoczyc i potem przypiac? Uzyc samej wody czy dodac czegos (jakis plyn polecacie?)? To moje pierwsze tego typu dzielo i nie chcialabym na koniec zniweczyc pracy :)
  • No właśnie dziewczyny podpowiedzcie mi jak zakończyć chustę w takie ładne kółeczka jak często widać we wzorach.Tak myślę,że to chyba szydełkiem ale może się mylę. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • Bardzo podoba mi się ta chusta www.ravelry.com/patterns/library/summer-flies Wzór jest darmowy ale niestety nie ma schematu tylko opis a ja niestety nie potrafię przetłumaczyć. Proszę więc o pomoc BARDZO BĘDĘ WDZIĘCZNA !!!!! IGA
« poprzednie 1 2 3 4 5

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.