ciśnienie

ciśnienie

(63 wyniki)
  • Doradzcie, jak w naturalny sposób obnizyć nadcisnienie?
  • Jakiś czas temu pielęgniarka szkolna badała dzieciom ciśnienie i zaalarmowała mnie, że moja córa ma za wysokie i żeby obserwować. Tak też zrobiłam, mierzymy ciśnienie codziennie i faktycznie codziennie utrzymuje się na poziomie 130/90. Zaniepokojona, zapisała córkę do lekarza. Ale ten tylko osłuchał, zmierzył ciśnienie - wynik jak zawsze i powiedział, że to nic takiego, że się zdarza (pomimo tłumaczeń, że tak jest codziennie) i że to nie wymaga konsultacji lekarskiej. Ale mnie to jednak niepo...
  • Tak z głupia zmierzyłam sobie cisnienie krwi aparatem w aptece. No i wyszło mi takie coś. Ponieważ wcześniej stałam parę minut w kolejce, to nie byłam jakaś zdyszana. Czemu druga wartośc jest taka wysoka? Co to oznacza? Powinnam się martwić? Czy to norma?
  • Od jakiegoś czasu mam bardzo niskie ciśnienie. Zaczęłam je mierzyć przypadkowo. Przyjechała do mnie w odwiedziny babcia, która musi dokonywać takiego pomiaru codziennie i zmierzyłam sobie z ciekawości. To było parę dni temu. Wynik wskazywał 89/54. Od tego czasu (minął jakiś tydzień) mierzę sobie ciśnienie kilka razy dziennie i nigdy jeszcze nie miałam normalnego... Zawsze skurczowe mam poniżej 100 a rozkurczowe waha się w granicach 45/55. Nie wiem czy powinnam iść do lekarza, czy taka j...
  • MIAŁAM CIŚNIENIE 105/90
  • co możę być tego przyczyną? Jestem młoda mam 21 lat i to zdarza mi sie często, bardzo czesto mam podwyzszone cisnienie ale takiego jeszcze niemialam. Zawsze jak mam wysokie to okropnie głowa boli, nawet głową nieda sie poruszyć.Mój ojciec ma też wysokie cisnienie bierze tabletki na to. Niemogłam już wytrzymać przy takim wysokim cisnieniu dał mi ojciec połowe tej tabletki i po jakimś czasie mi spadło.
  • czy to prawidłowe wartości?
  • Nie znam się na ciśnieniu-zmierzyłam sobie i wyskoczyło mi: 115/69/69(puls). Dobre to czy co? Głowa mnie strasznie boli, aż mi wręcz nie dobrze :( Może to od wypitej właśnie kawy? Powiedzcie mi. thx! ☺
  • Zawsze mialam niskie cisnienie. Ostatnio martwi mnie to drugie-chyba tętnicze.Dzisiaj mam 94-najwiecej do tej pory.Wczotaj mialam 137/91. Co to moze oznaczac?Wiem,ze pewnie trudno powiedziec-to na pewno nie stres. Poza tym po chorobie jestem oslabiona,mialam krwotoki z nosa...no i wyzsze cisnienie tetnicze...
  • Witam! mam problemy z cisnieniem własciwie skoki cisnienia. Przy podwyzszonym cisnieniu 140/90 np. odczuwam trakie jakby telepanie cała się trzęsę, normalne moje cisnienie to 100/60 Biore lek beta blokier codziennie rano. Mam pytanie czy ktos tez tak odczuwa (telepanie, drgawki )przy skoku cisnienia.?? Co to moze byc??/
  • Mówi się że optymalne to 120/80. A kiedy jest 128/70 przy pulsie 70. Jak je inerpretować? Co oznacz kiedy pierwszy wskaźnik 128 jest wyższy od optymalnego 120 a drugi 70 niższy od optymalnego 80? Dotyczy to trzydziestokilkulatki, niepalącej.
  • witam, mam 37 lat i od pewnego czasu podwyższone ciśnienie tzn rano i wieczorek ok. 140 na 80 albo i mniejsze ale popołudniu zdarza się i 150 na 100 co mnie przeraziło! Zrobiłam morfologię, pierwiastki, egk, tarczycę, usg brzucha chodziło o nerki i wszystko ok, podobno to samoistne i lekarz przepisał mi odrazu micardis, który mam brać raz dziennie, ale czy to odrazu należy brać leki? słyszałam,że jak się zacznie to trzeba już stale do końca zycia, jak to jest
  • Witam i proszę o poradę Zawsze miałam tzw. książkowe ciśnienie (120/80), ale ostatnio - od miesiąca - spada coraz bardziej. Dzisiaj miałam np. 106/65. (mam 31 lat) Jak sobie z tym poradzić? Proszę o odp. i życzę miłego dnia
  • Brałam 6 miesięcy Triquilar - nie tyle jako antykoncepcję, ale po to,żeby opanować długie miesiączki ( jedna trwała prawie 4 miesiące - z 2-3 dniowymi zaledwie przerwami)i trzymac pod kontrolą mięśniaka. Przestałam brać ze względu na efekty uboczne. Niestety nadal nie unormowalo mi się ciśnienie. Przed tabletkami miałam normalne, teraz mam podwyższone i do tego skoki do b.wysokich granic. Lekarz nie chce tego leczyć, bo mówi,że to tzw.ciśnienie chwiejne. Jak da leki na obniżenie, ...
  • Jestem 4 m-ce po ciązy. Ciśnienie z reguły 110/70. A dziś poczułam się troszkę dziwnie, mierzę... a tu 140/85! Byłam bardzo zaskoczona, Wzięłam cardiol c, po pół godzinie spadło do 124/85 /puls skoczył do 100, ale ja mam tachykardię/. Po krótkim czasie znów podskoczyło, znowy kardiol i tak kilka razy - sapdek po cardiolu a potem znów w górę. W pewnym momencie zaczełąm mierzyć naprzemiennie na prawej i lewej ręce - i znów szopki, bo: -lewa 115/96 -prawa 126/91 -lewa 106/88 -pr...
  • Witam, czy jest tu ktoś na forum, młody a ma problemy z ciśnieniem tętniczym? Prawdopodobnie mam nadciśnienie W ciągu ostatnich 2 tygodni zdarzyły się 6dni kiedy ciśnienie skakało jak szalone Rosło i spadało, i tak w kółko przez kilka godzin co 20-30 minut Normalnie mam ciśnienie w granicach 118/66 i czuję się super Jak ciśnienie górne przekracza 120 zaczyna bolec głowa, jak przekracza 145 zwala mnie z nóg Mam wtedy straszne bóle głowy, czuję gorąco i wypieki na twarzy, a z drugiej strony jes...
  • Od kiedy zaczęłam brać mercilon, moje ciśnienie w ostatnich miesiącach gwałtownie wzrosło / 170/100/. Czy to może mieć związek?
  • Witam, mam 42 lata, jestem szczupła, zdrowa, niskociśnieniowa (zwykle to 120/70, wg badań daleko od klimakterium. Dziś rano miałam wrażenie, że umieram - było mi słabo, nie mogłam utrzymać się na nogach, musiałam natychmiast znów się położyć. Mąż zmierzył mi ciśnienie, aparat pokazał 71/44. Wychodzę z infekcji, jestem na zwolnieniu i tym tłumaczę sobie spadek formy i ciśnienia. Nie było to jednak miłe uczucie. No i, co gorsza, nie nowe dla mnie. Takie przygody zdarzają mi się 2 - 3 raz...
  • Do licha, zaczyna mnie to wkurzać. Czuję się dobrze, nic mi nie jest, a taka godzina, a ja nie śpię. Dzisiaj zapisywałam się do przychodni i zmierzyli mi ciśnienie. To drugie (rozkurczowe?) w ciśnieniu miałam 111. Czy to może być przyczyną bezsenności? A może jest formum o tych przypadłościach. W niczym innym mi to nie przeszkadza, wręcz czuję się lepiej jak mam powyżej 90. Tylko to spanie...
  • Mam bardzo niskie ciśnienie, czuję się z tego powodu senna i słaba. Nie mogę pic duzo kawy. Czy znacie jakieś sposoby, poza kawą, na podwyższenie ciśnienia i radzenie sobie z ciągłym odczuciem przemęczenia? Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedzi.
« poprzednie 1 2 3 4

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.