czerwony

(79 wyników)
  • Witam, moja córcia ma zsypane dużymi czerwonymi krostami wargi sromowe. Zbiegło się to w czasie z zastosowaniem woreczka do zbiórki moczu. Podejrzewam, że dostała uczulenia na [b]klej z tych woreczków[/b]. Stosowałam octenisept, wietrzenie, maść cynkową (podobna do sudokremu) i bepanthen, ale nic nie działa, wręcz zaogniła się cała okolica. Trwa to już 3 dni i dziś chyba zaczęło to ją swędzieć/piec, bo często chwyta sie za krocze :( Czy spotkałyście się z podobnymi dolegliwościami? co pomo...
  • Witam wszystkie mamy. Od prawie 3 tygodni moja 5-miesieczna coreczka ma czerwone, suche placki. Poczatkowo na plecach, potem pod kolanami, na brzuszku, od dzisiaj tez na lokciach. W tym czasie nie zmianialam ani kosmetykow do pielegnacji skory, ani proszku. Oprocz stopniowego wprowadzania warzywek co nie wywolywalo zadnych reakcji. Tydzien temu kupilam Oilatum z ciekla parafina ale nie widze poprawy. Zaczelam podejrzewac skaze bialkowa, zmienilam mleko i juz po dwoch butelkach wysypalo ja jes...
  • Słucajcie, nie wiem juz co robic/ Pisaam juz wczesniej. W sierpniu malutka miała 3 miesiace, dosyala potówek na szyjce, nie chciały sie długo zagoic, była mokra rana, dopiero od kilku dni jest lpiej. w miedzyczasie to sie pogoiło a zmiany zesżły nizej, na dekold , ramionka i brzuszek, plamy sa czerwone, rozległe , suche, konczą sie tam gdzie zzaczyna sie pieluszka - nie wiem co to jesy, nic na to nie pomagasad raz jest lepiej raz gorzej, karmie swoim mlekiem ale chce przejsc chyba na ...
  • Witam, moja mala Nina ma 6 miesiecy i od kilkunastu dni ma czerwone, szorstkie poliki (szczegolnie jeden). Nie ma wysypki, od dwu tygodni dostaje sloiki, jeszcze bezmiesne ( marchew, jablko, dynie, szpinak, zupke jarzynowa i kaszke ryzowa z owocami rano). Myslalam, ze to od zimnych spacerow i od wczorajh smaruje ja grubo kremem. CAly czas tez podaje jej piers, ktora nadal jest jej glownym pokarmem. Kupki robi raz dziennie, bez wysilku i zupelnie normalne. Co powinnam zrobic, zeby dowied...
  • witam. mam problem, mój 7 miesięczny synek ciągle ma podraznioną szyje. smaruje mu elo baza lub alantan plus, ale to nie pomaga. syn bardzo się ślini.nie wiem czym jeszcze można by to smarować. proszę o pomoc. na szyi są takie place suchej skóry, koloru czerwonego.
  • Od kiedy pojawiły się nieco niższe temperatury, moja córcia ma różowe policzki, zarówno na zewnąrz, jak i w domu. Zawsze przed wyjściem z domu smaruję ją kremem Nivea dela dzieci "na każdą pogodę", grubszą warstwę kładąc na policzki. Niestety nic nie pomaga. Córci wyraźnie popękały naczynka w okolicach policzków i czubka nosa, a skóra jest w tych miejscach nieco szorstkawa. Czy może polecić Pani krem na mroźne dni, który pomógłby skutecznie zabezpieczyć skórę mojej córci? Niestet...
  • Witam serdecznie, Jakieś 3 tygodnie temu moja córcia (7 miesięcy) dostała czerwonych, suchych swędzących plam na dekolcie, czerwonych kropek na szyi, suchych czerwonych policzków. Najpierw zmiany były niewielkie a potem zaczęło się pogarszać. Ma także suche plamki pod kolanami i na rączkach. Pediatra stwierdziła, że to skutki przejścia na mleko następne. Mała dostawała jedną butelkę dziennie, pozostałe karmienia to KP + inne posiłki. Nie zaobserwowałam, żeby te suche zaczerwienienia pojaw...
  • sama nie wiem czym smarować skórę mojej prawie 10 m-cznej córce. Ma czerwone, suche placki na całym ciele. Alergolog stwierdziła, że to alergia pokarmowa i przepisała elidel (gdzie po przeczytaniu Waszych postów zaczęłam zastanawiać się czy go użyje) i ketotifen. Chodzę od lekarza do lekarza, a poprawy nie widać. Czy w dzisiejszych czasach trudno znaleźć kompetentnego lekarza??? Co pomogło Waszym maluchom na takie plamy?? Podzielcie się może u nas też w końcu coś zadziała!!! Cze...
  • Witam moja corka od tygodnia ma bardzo czerwone policzki i skorka na nich zrobila sie taka szorstka dzis zauwarzylam ze pojawila sie tez chrosta ,poszlam do lekarza GP i pani powiedziala ze to od zebow ,ktore maja sie pojawic ,corka ma prawie piec miesiecy,zapomnialam dodac ze corka na prawej raczce ma takie blade plamy po posmarowaniu kremem robia sie mocno czerwone i szorstkie robi sie ich coraz wiecej ,prosze o opinie co moze dolegac mojej Fionce.
  • Witam. Mam problem coreczka ma czerwone krostki na wargach sromowych niewiem od czego to moze byc. Wczesniej miala takie same na nozce kolo pachwinki ale zeszly niewiem jaka jest przyczyna ze sie pojawiaja. prosze o odpowiedz.
  • Dzien dobry Pani Doktor i Mamy. Moj 2,5 miesieczny synek dostal na raczkach takich lekko zaczerwienionych plamek na ktorych skora sie luszczy wystepuje to od ramionka do dloni po kapieli sa troche bardziej zaczerwienione Smaruje te miejsca mascia cholesterolowa ale to wogole nie pomaga. mały kapany jest w oilatum a oliwki teraz uzywam bambino. Czym smarowac te miejsca i od czego cos takiego sie zrobilo? bardzo prosze o rade i z gory dziekuje
  • Moj synek 5 miesięczny ma po bokach czerwoną skórkę na jąderkach . Przy każdorazowym przewijaniu obsypuje go mąką ziemniaczaną ale nic nie pomaga zmieniłam pampersy na gorsze może to jest przyczyną?Proszę o poradę!
  • Witam! Bardzo proszę o pomoc. Od urodzenia zmagamy sie ze skórą. Szczególnie w zgięciach - czerwone stany zapalne. Mocno w kolankach i szyjka. Również pod pachami i czasem w łokciach a także między pośladkami. Dermatolog zaleciła przemywanie solą fiz. potem maść Clomatrizolum (na gdzyby). Nie ukrywam ze nie pomaga. Szyję polecono mi też zasypywać pudrem, zeby zasuszać, bo maść i ulane mleko pogorszą stan. Na twarzy i na rączkach małej pojawiają sie krostki i czerwone place - szuka...
  • Dzień Dobry! Jestem mamą 4,5 miesięcznego Adasia. Karmię piersią. Od jakiegoś czasu ma czerwone, chropowate policzki. Nie mogę dojść przyczyny tego stanu. Staram się od kilku dni nie pić mleka, a poza tym nie wprowadzam nowości żywieniowych. Czy takie zmiany skórne tylko na policzkach mogą być od np. płynu do kąpieli? Czy jest jakiś krem, maść łagodząca, lecząca? (Adaś rozdrapuje i wygląda to okropnie). Proszę o rady i pomoc pana doktora i doświadczone mamusie.
  • Mój synek ma prawie 7 miesięcy. Gdy miał 2,5 miesiąca zauważyłam u niego zaczerwieniony pępek. Obejrzało go już dwóch pediatrów i chirurg,dostawał maści z antybiotykiem, zażywał nawet antybiotyk na to, teraz smaruję mu maścią przeciwgrzybiczą - niestety nic się nie zmienia. Pępek trochę wyszedł na wierzch, skóra cały czas na nim jest zaczerwieniona,ale nie stwierdzono przepukliny) i cyklicznie co kilkanaście dni tworzą się na nim cieniutkie, bezkrwawe strupki. Nikt nie umie nam powiedzi...
  • Moja 9 miesięczna córcia ma codziennie wieczorem czerwone policzki.. do tego ma podkrążone oczy (takie jakby worki pod oczami).. pediatra mówi,że to normalne albo jakaś alergia i bagatelizuje.. Czy to normalne?? acha dodam, że ma jeszcze bardzo suchą skórę - oliwienie jej raz dziennie nic nie daje.. Co robić - zbagatelizować jak radzi pani doktor?? Aga
  • witam.moj synkowi (11 miesiecy) zrobily sie nie dawno wlasnie takie policzki.nie wiem w czym tkwi przyczyna.dodam ze synek od 8 miesiaca je przetwory mleczne i do tej pory nie bylo zadnego problemu .kupe robi normalna.jak wychodzimy na spacer zawsze smaruje go kremem ochronnym.moze wiecie czym ewentualnie posmarowac zeby zlagodzic podraznienie.z gory dzieki za odpowiedzi
  • Jaki najlepszy?
  • Już nie wiem co to jest i co robić. Byłam u trzech lekarzy (w tym u nefrologa), zrobiłam badania moczu wraz z posiewem (w badaniu ogólnym leukocyty 3-5 (norma do5), skapa flora bakteryjna; posiew - escherichia coli 10^3. Według wszystkich lekarzy wyniki są w porządku, jedyne co zalecili to podawać witaminę C w celu zakwaszenia moczu, bo odczyn wyszedł obojetny. Za jakieś 3 tygodnie mam powtórzyć badania. Nikt jednak nie przejął się tym zaczerwienieniem, a ono nie znika. Trwa to ws...
  • moja 11miesięczna córcia ma alergie polekową ( czyli po lekach po ok tygodniu ma czerwone,szorstkie niekiedy łuszczące długo utrzymujące się plamy). W tej chwili kąpie ją w balneum hermal. Chciałam się zapytac czy po balneum hermal mogą pojawiać się czerwone szorstkie plamki? CZy lepszy byłby oilatum?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się