długi

długi

(482 wyniki)
  • Mam 50 lat. Narobiłam sobie ogromne długi, około 100 tysiecy. nie mam z czego tego spłacać i nie wiem co mam z tym zrobić od 3 miesiecy nie płace rat i nie wiem co dalej. Mam bardzo mała wypłate i na utrzymaniu 3 dzieci. Chciałabym sie dowiedziec co moge zrobić i co mi grozi za nie spłacanie tych zobowiazan. Bardzo prosze o odpowiedż która mogłaby mi pomóc.
  • Witam, mój ojciec ma spore długi . Mama jest w trakcie rozwodu z nim . Nie mieszka z nami i jest wymeldowany. Ale mam pytanie co jeżeli przestanie spłacac te długi za życia? Bo wiem że po śmierci mogę zrobic odrzucenie spadku ale co w trakcie jego życia? Dziekuje.
  • Witam! Chciałbym od Was porady jak dalej postępować? Podpisałem umowę z Netią na dostarczanie internetu dla firm 4 mb. Firma nie wywiązała się z umowy ponieważ w miejscu gdzie prowadziłem firmę dostępna jest tylko 2mb. Trwało to troszkę aż firma przysłała pismo że mogę zrezygnować z umowy bez obciążania mnie kosztami z tego tytułu. Więc napisałem pismo, co prawda 2 miesiące jeszcze to trwało, ale dzwoniłem do Netii wszystko ok. Po czym za jakiś krótki czas przysłano mi fakturę obciążającą z...
  • Jesteśmy małżeństwem niecały rok. Ostatnio w dokumentach męża znałazłam umowę kredytową na kredyt w kwocie 21.000 zł , nogi pode mną się ugięły, ponieważ nie wiedziałam takich pieniędzy w domu. Mało tego w tej umowie było napisane, że częśc kredytu idzie na spłatę innego (zawartego w dniu 15.07.2009 - kwota 8.000) a reszta do wypłaty na konto męża. Bardzo dziwne to jest dla mnie, ponieważ mąż ma zajęcia komornicze i dostał taki kredyt - oczywiście o niczym mnie nie informując. W...
  • mamy poważny problem..od 3 lat mąz prowadził firme z powodzeniem, wziął kredyt, rozwijał firme, płaciliśmy podatki itp, ale od kilku miesięcy przeżywamy koszmar..sporawa skomplikowana, w skrócie...dwóch klientów nie popłaciło faktur, nie idzie z nich ściągnąc kasy. ZAczeliśmy nawalac z płatnościami za wynejem hali, prąd w miejscu działalności, właścieil się wkurzył i pewnego dnia nie wpiuścił nas na ytern, wziął sobie maszyny tzn twierdzi,że ja zajął bo ma takie prawo. Zgłosili...
  • www.polityka.pl/kraj/253537,1,pulapka-wspadku.read
  • Witam, potrzebuję paru słów wyjaśnienia, na co powinnam się przygotować przestając regulować zobowiązania wobec banków. Z własnej głupoty i zachłanności wpadłam w klasyczną pętlę zadłużenia; nie było to trudne, bo zarobki wysokie - wciąż je osiągam, ale na spłatę starych kredytów pozaciągałam długi od znajomych. Obecnie wszystkie miesięczne zobowiązania (wraz z czynszem, prądem etc) przewyższają moje dochody o kilka tysięcy. Przede wszystkim chcę spłacić znajomych. Oddałabym im swoje 2...
  • Mój mąż założył działalność gospodarczą w 2000roku. Wtedy byliśmy już małżeństwem. Z działalnością jakoś mu nie wyszło ale nie wiedziałam, że nie zamknął firmy - byłam wtedy zajęta dzieckiem. W roku 2005 dowiedziałam się, że mąż od 4 lat nie płaci ZUS a firmy nie zamknął. Mąż chyba jest człowiekiem nieodpowiedzialnym, bo jak zaczynałam mówić o tych sprawach, od razu denerwował się, krzyczał, że nienawidzi papierologii i do żadnych urzędów nie pójdzie.Wtedy jakiś znajomy załatwił za męża...
  • Odwiedził mnie dziś komornik poinformował mnie o długu mojego brata na kwotę 3 tys. zł brat przebywa od 5 lat na terenie USA, sporządził notatkę o tym, że mój brat wyjechał itd. Co dalej może być z tą sprawą? Jeśli brat nie będzie chciał spłacić długu czy będą musieli spłacić to rodzice czy może ja? ewentualnie czy komornik może coś zająć? Mój brat w dalszym ciągu jest zameldowany.
  • mam pytanie, mój mąż w roku 1998 założył firmę po której zostały długi. firma była zamknięta w 2000 roku. Męża poznałam w 2002, ślub wzieliśmy w 2003. Czy odpowiadam za długi męża , mimo że kiedy powstały nawet go nie znałam???
  • witam, mam niespłacony debet z 2002 roku. było to 1500 zł, teraz jest 3500 w firmie windykacyjnej,nie było w tej sprawie sprawy sądowej tylko krocie listów od firm wind. Bardzo prosze o informację po jakim czasie dług się przedawni, jeśli był to debet??? 10 czy 3 lata????
  • Nie mogę się nadziwić za kogo wyszłam za mąż. Ale nie chcę, żebyście mi potakiwali i mówili że mam go rzucić, proszę was o poradę i objaśnienie zagrożeń czy sposobu postepowania. Ponad rok temu "wyszło szydło" jak to mój mąż sie uwikłał w spiralę kredytową. Nie miałam o tym pojęcia, że jego firma nie zarabia tyle, ile on wydaje. Nie na mnie, nie. Załatwił sobie kredyt i ode mnie chciał podpisu bądź rozdzielności majątkowej i to drugie uzyskał. Teraz chyba ma kłopoty ze spłatą i myślę, ...
  • Mam problem z w/w instytucją. Zadzwonił do mnie ostatnio facet twierdząc ze mam dług w UPC sprzed dwóch lat . Powiedział ze mam do spłacenia kwote ok 330 zł. Podobno wysyłali jakieś upomnienia pod adres pod którym ówczesnie mieszkała ale już dawno nie mieszkam. Nie przypominam sobie bym miała jakieś zaległośc wobec UPC a na pewno nie taką kwote. Facet twierdzi ze po rozmowie telefonicznej zapłace mu żądaną kwote...co zrobić? Mają tylko mój nr telefonu, ani adresu ani nic więcej. Zapłaci...
  • mam b.wysokie długi z Austrii a jestem w Polsce, prowadziłem tam działalność gospodarczą, nie posiadam żadnego majątku, mieszkam u rodziców i pracuję (500 zł) PROSZĘ napiszcie, czego mam sie obawiać.
  • WITAM.. PISZE Z ZAPYTANIEM O SPŁATE KREDYTÓW MOICH RODZICÓW... Z TEGO CO WIEM TO RODZICE ZACIAGNELI SPORO KREDYTÓW I JUZ MAJA OBCIĄŻENIE KOMORNICZE... CZY W PRZYPADKU ŚMIERCI RODZICÓW LUB NIEWYPŁACALNOŚCI RODZICÓW TO JA BEDE OBCIĄŻONA ZOBOWIĄZANIEM RODZICÓW?? DZIEKUJE ZA POMOC
  • Witam, mam problem i proszę o radę bo nie wiem już co robić!!!! Na początku marca mąż dostał od firmy windykacyjnej bkkw, działającej w imieniu banku AIG, wezwanie do zapłaty na 500 zł z kawałkiem. Kwota wydała nam się dziwna, bo raty płacimy mniejsze, a dodatkowe opłaty płacimy na bieżąco. Mąż zadzwonił do windykatora i dowiedział się, że sprawa dotyczy jego umowy pożyczki Fakt, umowa taka istnieje, ale ostatnia rata została zapłacona po 20 lutym przelewem, czyli kilka ...
  • witam proszę o radę.chcę załozyć działalność gospodarczą i mam pytanie.mój maż w 2002 roku dostał karę za przemyt papierosów do niemiec,jest to ogromna kwota.niemcy przekazali sprawe do polski i w tej chwili ściągniecie długu należy do us pod który podlega mąz.dług jest nieściągalny,ponieważ mój maż zarabia najniższą krajową,a nawet gdyby zabierali mu cała pensje to nie spłaciłby tego długu do końca zycia.przez te wszystkie lata us nigdy nie próbował zajać mojej pensji,nigdy w ż...
  • Witam, piszę w imieniu koleżanki, która znalazła się w trudnej sytuacji. Teściowa Joli popełniła samobójstwo. Pozostawiła po sobie 45 tys długu w bankach i jeszcze trochę w Providencie. Oprócz tego pozostawiła mieszkanie lokatorskie spółdzielcze, które nie stanowiło własności, nie podlega więc prawu spadkowemu, ale był w spółdzielni lata temu wniesiony wkład, który jednak wchodzi w skład spadku. W wymienionym mieszkaniu, Jola z mężem i z dziećmi mieszkała razem z tesciową. Dłu...
  • Po jakim czasie era kieruje sprawę do sądu ew. wypowiada umowę ? mam dług ok 500 zł od marca. Troche sie martwię :/ Kase bede miec w lipcu :/
  • Witam wszystkich! Mam problem. Otoż chciałem spłacić dług firmie (sp.z o.o. - właściciel zagraniczny), ale okazało się, że kto inny jest już jej właścicielem. Nowy właściciel nic nie wie o moim długu i nie wie na jakiej podstawie miałby te pieniądze ode mnie wziąć. Nie wiem co robić. Widnieję w Krajowym Rejestrze Długów i nie mam pojęcia jak mam to rozwiązać. Dodam, że 3 lata temu był u mnie komornik, ale wtedy moja trudna sytuacja finansowa nie pozwoliła mi spłacić nawet część ...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.