dania

dania

(291 wyników)
  • Niedługo idziemy na wesele siostrzenicy męża. Ostatnio na weselu byłam jako dziecko i kompletnie się nie orientuję ile się teraz średnio daje w kopertę. Jeśli chodzi o nasze obecne możliwości finansowe to max dałabym 500 zł. Poza tym w czym dać te pieniądze? W kopercie, w kartce z życzeniami? Podpisać czy nie? Jak to powinno wyglądać? Ta kwota spędza mi sen z powiek bo niby to bliska rodzina i wypadałoby dać więcej.
  • Dziewczyny mam krótkie pytanie. Byliśmy ustalać nasze menu i przyznaję, że propozycja właścicielki mnie zdziwiła. Ponieważ restauracja jest nowa może chce sobie zrobić dobrą reklamę (posiłki naprawdę są pyszne) proponuje ona, by goście sami wybierali - tzn. mają być np. trzy zupy (każda w proporcji 1/3 w stosunku do ilości gości) podane w wazach na stoły (stoliki okrągłe na 12 osób). Tak samo 2 danie - dużo propozycji ale w zmniejszonych proporcjach w stosunku do tego, co się zwykle podaje 2,...
  • Witam , mam pytanie jak najlepiej ułożyć godziny serwowania dań na weselu ??? Ślub zacznie się o 17 wiec myślę że zanim przyjedziemy na salę i goście usiądą do stołu to będzie 19 po obiedzie chce od razu podać tort, ( aha i teraz pytanie pierwszy taniec po obiedzie , czy może po torcie ????) , na osobnym stole będzie kawa, ciasto ,drink bar itp., będzie tez wiejski stół. W moim menu są trzy dania gorące wesele potrwa do godziny 5 jak najlepiej ustalić godziny podawania dań...
  • Mam pytanie, może któraś z pań wie: mam możliwość kupienia pięknej sukni za prawie darmo, jedyna rzecz, która nie do końca mi się podoba, to to, ze jest sznurowana jakby na gołych plecach. Czy myślicie, że krawcowa da radę wszyć taką podkładkę pod to sznurowanie, żeby zakryć plecy? Suknia prosta, z materiału bez większych ozdób. A myślicie, że w razie czego gładki gorset (bielizna) dałby radę? Suknia "miękka" bez sztywnego gorsetu. Dzięki za komentarze :-)
  • Witajcie mam dylemat odnośnie jedzenia na małym przyjęciu - właśnie będę ustalać szczegóły z właścicielem sali i naszły mnie wątpliowości czy pierwotnie nie za mało zaplanowałam przyjecie jest planowane na około 4 godziny został zamówiony obiad z dwóch dań na początek ipmrezy oraz przystawki: 2 rodzje sałatek oraz półmiski z wędliną i serami dodatkowo jest zamówiony słodki stół z ciastami i fontannami czekoladowymi oraz wiejski stół i oczywiście tort zastanawiam się czy po ...
  • Za 2 miesiące wesele mojej przyjaciółki, na którym jestem świadkową. Młodzi nie chcą dostać prezentów, tylko pieniądze. Jeszcze nigdy nie byłam na weselu, a tym bardziej w roli świadkowej, i zupełnie nie wiem ile pieniędzy wypada włożyć do koperty..
  • Hej, niedługo idę na wesele, mam być świadkową. Studiuję i nic nie zarabiam, idę z partnerem i idzie też moja mama bez pary. Czy będzie wypadało, jeśli damy 800- 900 złotych na trójkę? Nie wyrzucajcie mnie z wątku bo nie wiem, gdzie pytać;/
  • wrrr.... my mamy 3, ale moja mama uważa, ze to za mało.
  • Witam, sytuacja wygląda tak: 31.10 jest ślub a wesele dwa tygodnie później; na obydwa się udaję, ale teraz pytanie - kiedy dać prezent? po ślubie czy na weselu? pozdrawiam
  • Jeżeli dziewczyna wybiera się na ślub w rodzinie i bierze ze sobą kolegę(nie chłopaka) jako osobę towarzyszącą,to czy ten chłopak powinien dać jakąś kasę na czepek?
  • Hej, mam pytanie odnośnie menu na wesele. Na weselu byłam raz w życiu, teraz organizuję swoje, chcę trochę mniej tradycyjne menu, na pewno będzie grill na tarasie sali (już mamy umowę) i coś włoskiego do jedzenia. Mam pytanie, ile według Was powinno być ciepłych dań na weselu? Ślub bierzemy o godz. 16:00, wesele będzie na około 60 osób. Planuję na pewno zupę-krem włoską z grzankami, jakiś makaron z sosem, oraz coś tradycyjnego jakiś kotlet + rosół może no i ten grill. Ile jeszcz...
  • Ile dać młodym pieniędzy w prezencie ślubnym? Mamy zapewniony nocleg i śniadanie w hotelu po weselu. Jesteśmy z mężem znajomymi pary młodej.
  • Moj brat bierze slub cywilny; po slubie przyjecie w restauracji. Swiadkiem nie jestem. Prawdziwe wesele i slub koscielny za rok. Ile dac kasy w prezencie?
  • Kobietki wesele zaczyna się o 18 jest piec dań gorących jak to wszystko rozplanować do tego tort i występ niespodzianka ? Czy możece napisać jak to jest u WAS ?
  • mam pytanie ile powinno się dać jako gość na ślubie jeżeli jest to ślub koleżanki, ile się daje tak przeciętnie, żeby nie było ani za mało ani za dużo? Niedługo mam ślub koleżanki którą znam półtora roku i nie wiem ile powinnam dać. pozdrawiam. Paula :)
  • macie jakieś pomysły???chodzi mi o jakiś drobiazg zeby zmieścił się do naszych pudełeczek-krzesełek w które to coś chcemy zapakować a migdały są już takie oklepane, i w dodatku nie każdy może je jeść... coś trwalszego ale co??? i za rozsądną cenę..
  • ... wujostwu na ślub bratanicy ojca? Dodam, że pomimo tego iż jest to bliska rodzina to bardzo rzadko się widujemy. Na ślub zaprosiła nas babcia zamiast młodej pary.
  • W miejscu gdzie chcemy zorganizowac wesele mamy do wyboru kilka opcji cenowych. No i zastanawiam sie czy na weselu podaje sie trzy dania gorące czy raczej cztery. Dodam ze slub bedzie o 18.00 wiec w sali bedziemy gdzies ok 20.00. Dziekuje z odpiwiedzi.
  • Osobne stoły, posiłki częściowo w formie bufetu, częściowo podawane do stolika. Przystawki na stołach. - obiad - zupa podawana do stolika, obiad w formie bufetu i tu mam dylemat czy zrobić taki tradycyjny bufet typu mięsa razem, warzywa razem, dodatki razem itp. czy daniami jeden rodzaj mięsa i obok polecane do niego dodatki + wina. Ma to sens na dużej, ponad 100-osobowej imprezie? - deser - podawany do stolika. Bezpośrednio po obiedzie czy po jakimś czasie? (bufet z ciastami będzie stał ...
  • Tak przeglądam to forum i dochodzę do wniosku, że z tym weselem to właściwie nie wiadomo jak jest... Czy powinno się "zwrócić", czy nie? Czy dać prezent czy nie? Ile? Czy prezenty i koperty dajemy "na nową drogę życia" z okazji ślubu - zatem niezależnie od tego czy jesteśmy na wesele proszeni... Czy może są one są powiązane z zaproszeniem na wesele? Jeśli chcę się podzielić z innymi szczęściem w tym dniu to czy powinnam oczekiwać od nich prezentów? Dąsać się o to, że się nie zwróciło...
« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.