Forum Kultura Książki Książki
ZMIEŃ
      david

david

(22 wyniki)
    • "One Day" czy ktos wie, czy ta ksiazka jest szykowana do wydania po polsku? Podobno zostala przetlumaczona na 31 jezykow, ale nie moge jej znalezc w polskim tlumaczeniu, niewiarygodne, bo jest wspaniala.
    • Właśnie oglądam na TVP1 "25 godzinę". Pamiętam ten film sprzed kilku lat. Świetny. Zachciało mi się przeczytać ksiązkę. Ktos z Was czytał ksiązkę, na kanweie ktorej powstal ten film? art
    • Żadna nowość, ale dłuuugo zabierałem się do tej książki, choć jej autora uważam za jednego z najciekawszych (naprawdę) współczesnych pisarzy. Ma dwa atuty: jego powieści dzieją się "w czasie rzeczywistym" zwłaszcza jeśli chodzi o popkulturę, a mimo czerpania z "podrzędnych" gatunków rozrywki to nadal pełnoprawna literatura. Po drugie i ważniejsze, Mitchell jak mało kto potrafi opowiadać. Jednak "Atlas chmur" trochę dał mi w kość. To najambitniejsza rzecz Anglika, najsprawniej napisa...
    • Jakie sa wasze ulubione ksiazki Davida Lodge'a? Czytalam: "Things", "Nice Work", "Changing Places" " Paradise News"( przepraszam za tytuly po angielsku, nie wiem jak zostaly przetlumaczone, a nie chce uprawiac wlasnej tworczosci) Co jeszcze warto?
    • Zabrałem się wczoraj za kupiony w księgarni taniej książki tytuł "Gdzie leży granica?" i mocno mnie lektura wciągnęła. Sprawdziłem, że ten facet napisał jeszcze kilkanaście innych powieści. Znacie je może ? Chętnie sięgnąłbym po cos innego ale po doświadczeniu z Fowlesem jest ostrozny i staram się czegoś dowiedzieć o autorze. Kiedyś zasascynował mnie "Mag" Fowlesa. Kupłem z mety kilka innych jego książek i były tak nudne i sztampowe (z "Kolekcjonerem" na czele), że nie dałem ...
    • Jeszcze nie czytałam żadnej z pozycji a zaczynam od: "Autor, Autor". Zainteresowała mnie ta książka ze względu na wydarzenia z zycia Hnerego Jamesa a także wiele innych znanych postaci tam się przewija. Podobno jest to pisarz z poczuciem humoru. A dla Was którzy przeczytaliscie "Autor, Autor" -co możecie powiedzieć o tej książce?
    • jestem w 2/3. znudzona. opusciłąm juz fragmenty z 'bajkami siostry' i dzennikiem dziadka. historia sama w sobie jeszcze mnie się trzyma. warto doczytac do konca?
    • Mam pytanie: czytałam tegoż autora "Sen numer 9" i "Widmopis", bardzo mi się podobało i mam smak przeczytać cosik jeszcze. Widziałam w księgarniach, że wydano po angielsku jego kolejną książkę - :Clouds atlas" (czy coś takiego) i to już jakiś czas temu (zdążyło się ukazać jako paperback). Czytuję co prawda po angielsku, ale tym razem język powieści dla mnie zbyt trudny (wydaje mi się, że książka jest kompilacją różnych wątków-dzienników, z różnych okresów i zakątków świata, więc c...
    • Kupie pilnie za dobra cene ksiazki: D. Harklay, "Jak zdobyć serce partnera. Poradnik astrologiczny", D. Harklay, "Astrologia i przeznaczenie", Rytm, Warszawa 1993 bea02@op.pl PS.Potrzebne do pracy magisterskiej
    • To jeden z moich ulubionych autorów. Jako, że środowisko pracowników naukowych jest mi blislie czytam jego książki z prawdziwą przyjemnością.
    • Dziwna sprawa z tą ksiażką. Cieżko znaleźć jakiekolwiek jej recenzje, chyba ze w magazynach sf. I to z reguły w rodzaju "dobra powiesć głównego nurtu z wtrętami cyberpunkowymi/fantasy i niesłusznie oceniana przez środowisko jako wtórna, bo nie o to chodzi". Z kolei na główny nurt jest zbyt odjechana. I koło się zamyka. A szkoda, bo Mitchell ma przynajmniej jedna zaletę. Anglik nie pisze, a opowiada, co - wbrew temu co by się mogło wydawać - nie jest tak często spotykane. Oczywiście...
    • Czy ktoś czytał tę książkę. Chętnie bym z kimś o niej porozmawiała. A jeśli nie czytaliście to serdecznie polecam.
    • Przeczytałam i śmiem twierdzić, że nic szczególnego, a nawet że to zwykły gniot i żałuję straconego czasu. Czy tylko ja tak mam? Bo jestem jedyna z grona koleżanek, która się tym czyms nie zachwyciła i zastanawiam się czy ze mną czy z nimi jest cos nie tak.
    • jakie jest wasze zdanie na temat "snu"? nie czytałem jeszcze, a słyszałem bardzo skrajne opinie. czy warto?
    • Witam Zainteresowanych! Dzis w empiku znalazłam niespotykaną jak dotąd ksiązke Davida "Gorzkie prawdy" (Rebis 2001,9 zł).To przeklad jego sztuki teatralnej.Jeszcze do niej nie sięgnelam,gdyz najpierw chcialam zapytac o zdanie Specjalistów :)) Znacie? Warto? Przypuszczam,ze tak...gdyż samo nazwisko mówi za siebie :))W kazdym razie prosze o wiecej szczegolow :)) Pozdrawiam gorąco PS.Moniko,może Ty mi powiesz cos wiecej na "ten" temat? Wiem,ze kilkakrotnie zakładałas wątki...
    • Nie wiem czy zetknął się ktoś z Was z tym autorem.Pochodzi z Anglii i pisze naprawdę dobre książki. Chwali się Go w Polsce jako mistrza literatury akademickiej, ale przecież napisał mnóstwo innych o tematyce zupełnie niespokrewnionej z uczelniami. Przeczytałem prawie wszystkie i trudno mi znaleźć ulubioną pozycję. Co sądzicie o tym autorze? Moim zdaniem na tle Anglików zaszedł daleko. Pozdrowienia
    • Jakiś czas temu Wydawnictwo Literackie z Krakowa wydało drugą powieśc młodego Brytyjczyka mieszkającego w Japonii - Sen_nr_9. Nie miałam okazji sięgnąc po tą powieśc jednak zaraz po swej polskiej premierze przykuła mój wzrok świetnie wykonaną okładką - skany na stronie wydawnictwa tego nie oddadzą. Może jest ktoś na forum kto czytał Sen albo zna debiutancką powieść Mitchella Ghostwritten (polskiego wydania chyba nie było) i mógłby cos napisać o pisarstwie tego przedstawiciela młod...
    • Czy to prawda, że książki Twain'a i Salinger'a w niektórych stanach USA są zakazane? za co?! jaki rasizm?? fragment z: www.ceskatelevize.cz/chat/chat.php?id=283 (..)Zbysek Bahensky zbysekb@centrum.cz: Vazena pani Pawlowska, Jana Wericha obdivuji a mam ho rad. Pral bych mu aby se stal nejvetsim Cechem! Ted si dovolim odbocit: Ve Vasem poradu Bananove rybicky, kde byl hostem skvely kreslir Pavel Kantorek, jste rekla, ze Mark Twain je v USA zakazany, protoze jeho knihy jsou rasis...
    • Doskonałą lekturą, traktującą zarowno o filozofii, jak i życiu L. Wittgensteina jest książka W. Sadego "Wittgenstein. Życie i dzieło", dostepna rowniez on line pod adresem: free.ngo.pl/towitt/sady/sady00.htm. Gorąco polecam!
    • Pojawiło się ostatnio kilka jego powieści i tak się zastanawiam, czy wart jest poświęonego czasu i pieniędzy. Wiem, że jest "ojcem" Rambo i trylogii Bractwa, ale nic więcej nie wiem. Pozdr.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.