drogi

drogi

(163 wyniki)
  • Zakupiłam działkę rekreacyjną chcę budować domek no i zaczęły się schody okazało się że nitka wodociągu do której mogę sie włączyć jest prywatna (4 współwłaścicieli). Ustaliłam , że w 1994r, kiedy własciciel dzielił działki i sprzedawał zagwarantował w aktach drogę na dojazd służebność dojazdu i przejścia. Wówczas nie było tam mediów więc o madiach nie było mowy. Wodociąg jest gminny i biegnie przez droge dojazdową nadal prywatną. Czy muszę mieć zgodę wszystkich współwłaścieli na wykonanie...
  • Witam i bardzo prosze o pomoc. W 2009 dostalem pozwolenie na budowe domu i odsunalem sie z garazem od granicy dzialki od strony drogi na odleglosc 6.3m ( dzialka nie jest duza wiec chcialem jak najwiecej zostawic z tylu domu). W warunkach zabudowy jest napisane ze mam byc odsuniety od krawedzi jezdni 6m (w pozwoleniu, nieprzekraczalna linia zabudowy - 6 m od granicy z droga gminna nr... ) Szerokosc dzialki wydzielonej pod droge gminna/dojazdowa (nie jest okreslone w pozwoleniu czy to jest ...
  • Mieszkam przy drodze będącej wspolwlasnością 4 rodzin. Pierwsi wlasciciele mają dostęp do drogi glownej, drudzy nie zamierzają sie budowac , kolejni to my, za nami dom w stanie surowym i nie zanosi sie, zeby w najblizszym czasie to sie zmienilo. Kilka dni temu nawiezlismy na częśc drogi "naszą" gruz, teraz pracujemy nad jego rozrzuceniem. Pierwsi sasiedzi nie są z faktu nawiezienia gruzu zadowoleni(przypominam, nawiezlismy na częśc bezposrednio przy naszym plocie). I mam problem: czy my nie p...
  • Razem z sąsiadem wydzieliliśmy z naszych działek drogę. Odchodzi ona od głównej drogi gminnej. Warunkiem dokonania takiego podziału było poszerzenie drogi gminnej na odcinku naszych działek. W wyniku podziału z mojej części powstała działka w kształcie litery L przeznaczona pod drogę. Zastanawiam się teraz jak rozwiązać kwestię dostępu do drogi przy sprzedaży działek. Czy na zasadzie służebności czy udziałów? Jakie są za, a jakie przeciw każdej z możliwości. Chodzi mi głównie o ten kawałek mo...
  • Mieszkam w bloku 4 rodzinnym. Teren zaznaczony na szaro jest to teren należący do mieszkańców. Droga przed budynkiem (4m) jest w planie zagospodarowania miejscowości oznaczona jako droga dojazdowa do posesji. Czyli jest wyjście z klatki, betonowa droga szerokości 4m i ogrodzenie. Za granicą posesji wykupione zostały działki na których ma powstać zakład produkcyjny. Droga przed moim blokiem ma być drogą dojazdową. Czy istnieją jakieś możliwości zablokowania tego? Jakoś nie widzi mi się jak...
  • Witam,w kwietniu kupilam dom z przynaleznym gruntem którego częścią jest droga publiczna, sprzedajaca nie poinformowała mnie ze toczy sie postepowanie mające na celu odebranie mi gruntu( dowiedziałam sie, ze sprawa toczy sie już 12 lat ) od miasta nie dostanę odszkodowania. Co robić?
  • Posiadam kilka działek w rzędzie przy których jest oczywiście droga wewnętrzna wydzielona przez architekta podczas podziału dużej działki. Chciałbym pozbyć się tej drogi na rzecz Gminy, czy Gmina może odmówić przyjęcia jej na swój stan? Czy występował ktoś również o przyłączenie kanalizacji do działek przez Gminę? Czy jest jakiś przepis regulujący jaki czas Gmina ma na przyłączenie kanalizacji? A może ktoś podłączył sam i przedstawił Gminie rachunki. Będę zobowiązany za cenne rady.
  • Mam ogromną prośbę - poradźcie! Jestem w 1/6 współwłaścicielką drogi, przylegającej do 6 działek budowlanych (droga wewnętrzna). Jestem też właścicielką jednej z tych działek i chciałabym ją sprzedać. Jednak potencjalni klienci nie mogą do niej dotrzeć, ponieważ właściciel pierwszej działki, graniczącej jednocześnie z drogą wjazdową, publiczną - wysypał na tę wspólną drogę wszystko, co zostało mu z budowy domu - górę piachu, deski, postawił w poprzek przyczepę. Świadomie blokuj...
  • Mam taką sytuację. Wiem ,że musze się udać w tej sprawie do Sądu. Sasiad się nie zgadza na zrobienie drogi . Koszt jest horendalany , polowa wartosci mojej działki. Okazuje się ,że nawet w sądzie , Rzeczoznawcy wyceniają bardzo wysoko taka drogę. Koszt pracy rzeczoznawców to okolo 10 tys.zł. Dlatego informuje wszystkich ,że sa to ogromne kwoty. W moim przypadku, gmina zrobiła nowy plan zagospodarowania przestrzennego , gdzie cały teren został objety planem nowych dróg zapisanyc...
  • witam, mieszkam na osiedlu segmentow. to jest niby osiedle zamkniete, ale problem jest taki, ze nie ma domofonow podlaczonych do bramy. Brama jest zamknieta i kazdy mieszkaniec ma pilota. nie ma takze ochrony. Natomiast do tej pory furtka nie byla zamknieta na zamek, ale ktos z 'zarzadu' wymyslil zalozenie zamka do furtki. problem polega na tym, ze nikt oprocz wlascicieli domow, ktore na osiedlu maja chipa do furtki nie moze sie dostac. tzn. ktos musi do mnie zadzwonic aby otworz...
  • Witam! Mam pytanie: moja rodzina ma gospodarstwo w malej wiosce pod Radomskiem okolo 2ha- dom i zabudowania gospodarcze- od lat jest mowa o budowie drogi...i nagle otrzymalismy pismo o wydzierrzawieniu! w maju 2010 ma moja rodzina opuscic posiadlosc! Czy jest to wogole zgodne z prawem??? moja mama otrzymala wycene od rzeczoznawcy na 3,5mln zl, ale ze wzgledu na zluzycie itp chce urzäd drög tylko 1,3mln zaplacic! Odbudowa tego gospodarstwa za tä summe jest nie mozliwa- co mozemy teraz ...
  • Posiadam działke 800 w obrębie dużego miasta > Działka ma status rolniczy. Z planu zagospodarowania wynika ze bedzie tam droga a scisle mówiąc pas drogowy. Co moge z tym zrobic sprzedac odrolnic ubiegac sie o inna rolnicza by móc odrolnic czy moze czekac az zapłaca mi odszkodowanie . Oczywiscie czekac mog jeszcze kolejne 50 lat
  • Witam!Mam działkę położoną przy drodze wewnętrznej(współwłasność wszystkich właścicieli działek) która nie spełnia wymagabych 5 metrów Sąsiad po przeciwnej stronie drogi miał ten sam problem jednak on ma dostęp do drogi poblicznej i przy podziale swojej działki na 3 mniejsze wydzielił sobie kawałek swojej działki potrzebnej do owych 5 metrów i u notariusza zapisał jako służebność dla swoich działek Chciałem żeby i mi również zapisał(oczywiście za załatą),jednak ten pan nie jest zainteresowany...
  • W planie moja działka budowlana ma dojazd 3m a plan przewiduje 8m. Przy drodze o tej szerokosci jest kilka działek. Jak to zrobić jak najtaniej ?
  • Może ktoś z Was będzie umiał mi pomóc. Stan faktyczny wygląda tak: Pas gruntu został podzielony na 6 działek budowlanych + 7 działkę, położoną wzdłuż nich - przeznaczoną na drogę dojazdową. Moją właśnością były 2 działki oraz 1/3 udziału we współwłasności działki przeznaczonej na drogę. Dwa lata temu sprzedałam jedną działkę, ale wtedy ani ja, ani kupujący, nie pomyśleliśmy o udziale w drodze. Dziś kupujący zadał mi to pytanie - do kogo właściwie należy droga, i czy jest możliwo...
  • Witam, jak w temacie; Mam działkę (rolną) bez drogi dojazdowej. Przed moją działką niedawno wybudował się domek jednorodzinny. Czy można tak pozostawić działkę bez dojazdu? Nie wiem ale wydaje mi się że osoba która wybudowała ten dom powinna mieć na uwadze że za jego działką jest druga dziąłka i w ten sposób zablokował nam możliwośc dojazdu do niej, i powinna nas o tym poinformowac że zamierza wybudować dom i co z drogą. No ale juz po fakcie i teraz chcę sprzedać ten grunt, czy ...
  • Witam . Czy gmina rezerwując ( wyznaczając) w nowym planie zagospodarowania teren na drogę(oznaczoną jako wewnętrzna) do terenów budowlanych jest zobligowana do wykupienia ( lub innego przejęcia )tegoż terenu pod drogę ? Z góry dziękuję za odpowiedzi poparte konkretnymi podstawami prawnymi .
  • Witam, Mam prośbę prosze o opiniędotyczącą dróg prywatnych. Sprzedaje właśnie działki, do których prowadzi wydzielona droga prywatna( niestety gmina nie chciała jej przejąć), co dla mnie jako właściciela tej drogi będzie korzystniejsze, ustanowić służebność dla ludzi którym sprzedaję działkę, czy odsprzedać im kawałek drogi? Jakie w obu sytuacjaćh spoczywają na mnie obowiązki? Nie chcę takiej sytuacji że po jakimś czasie ktoś będzie mnie pozywał do sądu, bo nie podoba mu się że j...
  • Jestem właścicielem jednej z pięciu działek przy drodze gruntowej przebiegającej wzdłuż lasu. Gość, od którego kupiliśmy działkę cztery lata temu odezwał się teraz do wszystkich właścicieli z "fantastyczną ofertą". Mówi, że robi nam grzeczność, bo mógłby oddać działkę gminie, ale chce ją sprzedać właścicielom działek. Jestem w kropce. Nie mam pojęcia jakie będą moje prawa i obowiązki. Targają mną też wątpliwości natury emocjonalnej - nie chcę na starcie fundować sobie zatargu z ...
  • Dwa lata temu odziedziczyłem drogę przy której jest 16 posesji. Moja babcia, a następnie rodzice nigdy nie pobierali żadnych opłat od właścicieli posesji, ale nie płacili tez żadnego podatku. Dodam, że żaden właściciel;i posesji nie ma spisanej umowy o służebności drogi. Ja również nie pobierałem żadnych opłat. Jednak w tym roku gmina naliczyła sobie za tę drogę podatek, który oczywiście uiściłem (ok. 200 zł). Próbowałem porozumieć się z właścicielami działek aby za symboliczne pieniądz...
« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.