działki

działki

(507 wyników)
  • Witam , Mam ofertę kupna małej działki - praktycznie kwadratowa , nieco ponad 300m2. Działka ta nie jest budowlaną , ale nie ma przeciwskazań by taką kiedyś była - jedyny problem jest taki , że dwie działki z którymi sąsiaduje nie są dziś budowlane , ale już następne od nich są , więc jak któryś z właścicieli-sąsiadów przekształci to i ta działka będzie mogła stać się budowlaną - tak twierdzi pośrednik. Teraz , nawet jeśli nie jest budowlaną ponoć można postawić domek letn...
  • Działka ma ok.800,ładna.Właścicielka chce za metr 100zł(cena przystepna,myslę).Wybraliśmy sie z meżem i właścicielką obejrzec... Jest to druga działka w rzędzie w głąb.Pierwsza działka,już sprzedana ma dostep od czoła do drogi gminnej.A "nasza"jest za nia .przy obejrzeniu,pytamy jak jest z droga dojazdowa? Właścicielka pokazując obcasem buta"TO tu taka szerokosc"ok.3m? i koniec tematu tylko napąknęła ze cos chce jakies pieniądze za drogę. (Stawka za działką po targu staneła na92zł)...
  • jestem właścicielką działki, która figuruje w planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny upraw rolnych, łąk i pastwisk.wzdłuż działki przebiega wał przeciwpowodziowy.wszyscy wiedzą, że wójt gminy nie zgadza się na przekształcenie za względów osobistych, ale argumenty urzędnika w gminie są takie, że jest to teren podmokły, za nisko usytuowany czyli jednym słowem warunki niesprzyjające zabudowie. to jest absolutne kłamstwo, ponieważ sama mieszkam na działce, która gmina pr...
  • Gdzie mogę zamówic mapkę na której są zaznaczone wszelkie urządzenia przesyłowe znajdujące sie na działce, te widoczne ale zwłaszcza te niewidoczne - czyli miny w ziemi w rodzaju gazociągu czy wodociągu?
  • Rodzice chcą mi podarować działkę,ale jest bez dostepu do drogi publicznej.Muszę kupić od sasiada pas działki z przeznaczeniem na droge (sasiad sie zgadza), tylko niewiem jakie formalnosci powinienem załatwić aby kupic taką droge.Wystarczy zwykła umowa, czy wizyta u notariusza , geodeta, ksiegi wieczyste itp.?.Poradźcie.
  • Witam, mam pytanie dot. działek rolnych. chciałabym zakupić działkę w granicach miasta, jednak jest to działka rolna. Właściciel twierdzi, iz starając się o prawo do budowy, jednocześnie miasto przekształci mi tą działkę na budowlaną, na terenie na którym będzie stał dom, a reszta działki będzie rolna. Wiąże się to z płaceniem mniejszych podatków Czy faktycznie istnieje takie prawo, a jeśli tak to czy takie przekształcenie nic nie kosztuje. Proszę o radę, może ktoś się z tym spo...
  • Witam, zastanawiam się nad kupnem działki budowlanej - wartej 70 tys zł. Będę bardzo wdzieczna za informację jakie będą koszty zakupu takiej działki - podatek, notariusz (coś jeszcze?). Z góry dzięuję.
  • Szanowni eksperci! Noszę się z zamiarem sprzedaży działki rolnej. Cena owej działki to 50 tys zł. Ponieważ jestem laikiem w kwestii nieruchomości i podatków uprzejmie proszę szanownych ekspertów w dziedzinie o odpowiedź na pytanie: Czy i w jakiej kwocie będę musiał uiścić podatek? Jeżeli tak to czy tylko do US? Jeżeli tak to czy jest sposób aby uniknąć zapłaty podatku? Szukałem informacji na temat temat w internecie, ale niestety nic nie znalazłem.Dlatego też proszę Was o pomoc. Ser...
  • działka rolna (około 8000m) ma świeże warunki zabudowy. leży przy drodze gminnej i graniczy bezpośrednio jednym bokiem z gospodarstwem rolnym. Sprzedający chce sprzedać około 1500-2000m. Jednak czy po zakupie tej części działki od strony sąsiedniego gospodarstwa mogę uznawać wydane warunki zabudowy za obowiązujące dla mniejszej części działki czy muszę się po zakupie starać o nowe? Ewentualnie jekie problemy mogą mnie czekać? dziękuję za odpowiedzi
  • Witam! Jestem zielony w temacie a musze opracować pytanie na zaliczenie. Bylbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś moglby mi pomoc w opracowaniu następującego pytania: Prosze opisac jak można dokonać podziału działki rolnej np. 3 ha (rola VI klasy)na działki budowlane (ok. 1.500 m kw każda) na obszarze nieobjętym MPZP. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi. danek21@gmail.com
  • W maju złożyliśmy wniosek o wydanie warunków zabudowy na działce na której chcemy postawić kilka domów. Po miesiącu zawieszono nam postępowanie z uwagi na fakt, iż Rada Miasta miała ogłosić uchwałę o przystapieniu do miejscowego planu. W miesiącu wrześniu faktycznie Rada uchwala przystąpienie w obszarze, gdzie znajduje się przedmiotowa działka. Z tego co wiem mogą zawiesić postępowanie do 9 miesięcy, a później powinni wydać warunki zabudowy.Nadmieniam, że działka spełnia wszystkie warunki Z U...
  • Mam na oku ładną działkę budowlaną. Niestety kilka lat temu postawiono na niej słup elektryczny z linią niskiego napięcia zaopatrującą 4 dalsze domostwa. Słup postawiono bez wiedzy i zgody właścicielki, bez żadnej umowy (dawno nie była na tej działce i nawet nie wiedziała że on tam stoi!). Słup - duży, z dwoma szeroko rozłożonymi "nogami" bardzo szpeci działkę i może znacznie utrudnić zbudowanie ogrodzenia. Jaka jest praktyczna szansa że uda mi się po zakupie tej działki słup skuteczn...
  • Witam praktycznie od dziecka mam działkę. Są to grunty orne klasy IVa opowierzchni:0,1246 ha Przez róg działki biegnie droga. Na działkach obok są postawione domy. Chcę sprzedać działkę, ale teren jest dość daleko i niestety nie mogę jeździć tam za częśto, dlatego prosze o pomoc i odpowiedzi na moje pytania, tak, żebym mogła załatwić sprzedaż za 1 bądź 2 podrózami. Jestem całkowitym laikiem w tych sprawach, niestety. Moje pytania: 1. Wiadomo, ze lepiej sprzedać grunty pod budowę niż orn...
  • Proszę o odpowiedż na temat. W jaki sposób mogę dokonać uaktualnienia symboli geodezyjnych dla działki w starostwie. Działka posiada stare nieważne symbole geodezyjne, co miało zasadniczy wpływ do wpisu do KW. Nikt z użytkowników wcześniej, nie zwracał na to żadnej uwagi. Czy zmiana taka wymaga opłacenia wniosku od osoby zgłaszającej. Dziękuje.
  • Witam, zamierzam kupić działkę pod budowę domu, jednakże teren na którym stoi działka i wokół nie ma planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego. Boję się kupić taką działkę, gdyż jak poczytałam troszkę przepisów, to wynika, że właściwie nie wiadomo czy będę mogła cokolwiek zbudować. I co będzie wokół. Bardzo proszę o radę, czy tak jest rzeczywiście i co mogę zrobić w tej sytuacji. Bardzo mi zależy na tej działce, ale boję się żeby pieniadze nie były wyrzucone w błoto. Z g...
  • Witam, jakie są przepisy odnośnie ogrodzenia działki? z jednej strony ulica, z drugiej prywatni sąsiedzi na nieogrodzonych działkach. Czy muszę od granicy sąsiadów zachować odstęp? Jesli tak to jak duży, 0,5 m? 20cm? czy stawiam siatkę na samej granicy? Czy mogę się np domagać od nich połowy kwoty ogrodzenia, bo równocześnie ogrodzę część ich posesji?
  • No właśnie... Geodeta musiałby wyznaczyć 7 punktów do wkopania kamieni. Ile to może kosztować? w mieście ok 70.000 mieszkańców - Wielkopolska? Działki są wyznaczone na mapie ale fizycznie grunt nie podzielony. Są tylko 4 słupki narozne.
  • Przymierzam się do kupna działki, która zostanie wydzielona z z większej. Czy trzeba coś jeszcze sprawdzić (co ?) jeżeli działka posiada już wydane warunki zabudowy w 2004r. oraz warunki przyłącza prądu i gazu, również z 2004r.? W gminie jest niestety niekompetentny człowiek, który nie potrafił udzielić informacji, albo mu sie po prostu nie chciało. Choć są wydane warunki zabudowy, gmina nie posiada planu zagospodarowania. Mam już kopie mapek z rejestru gruntów (podstawową i zasadniczą...
  • Zamierzam zakup działki budowlanej. Problem jest w tym że owa działka nie ma załozonej Księgi wieczystej (hipoteki) i nie wiem w jaki sposób sprawdzić, upewnic się że na tej działce nie ma żadnych zastawów bankowych, współwłasności, lub innych zobowiązań? Na tą dzialke jest wydany Plan zagospodarownia Przestrzennego, czy będe jeszcze potrzebował warunki zabudowy? Z góry dzięki za informację
  • Jest sobie działka, na której stał drewniany dom. A że był drewniany, to ze 20 lat temu się spalił. Ponieważ z całej rodziny nikt się tym nie interesował, a ja tak, mam szansę na objęcie tej działki przez zasiedzenie. Sprawa w sądzie i jest to oddzielna bajka. Teraz chodzi mi o to, że działka jest "kotem w worku". Jak był na niej dom, to oczywiście płaciło się podatek od nieruchomości. Ale kolejne władze (różne, bo przez te kilkadziesiąt lat sporo się zmieniało) od nieruchomośc...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.