dziecko

dziecko

(1919 wyników)
  • Witam Obecnie jestem na urlopie wychowawczym i przebywam za granica w zwiazku z kontraktem mojego meza. Jestem w ciazy z drugim dzieckiem i planuje je tu urodzic. W Polsce mam umowe na czas nieokreslony. Moje pytanie jest takie - czy nalezy mi sie macierzynski z Polski, jeli dziecko urodzi sie poza granicami Polski? Dodam, ze za garanica nie pracuje, ale w zwiazku z kontraktem mojego meza bedziemy dostawac comiesieczny dodatek/zasilek na dziecko (podobnie zreszta jak otrzymujem...
  • czy jesli nie jestem zoną ojca dziecka to moge rozliczac PIT jako samotna matka? czy jesli z tego skozystam to ojciec dziecka moze jeszcze skorzystac z ulgi na dziecko czy to by było juz za duzo szczescia?
  • Mam skomplikowaną sytuację, od lat nie mieszkam z mężem tylko z nowym partnerem, teraz spodziewamy się dziecka - automatycznie dostaje ono nazwisko mojego byłego męża, bo rozwód jest w toku. Czy któraś z was miała podobną sytuację? Wiem że to się sądownie załatwia, ale dokładnie jak...?
  • Moja córka kończy za miesiąc 18 lat. Chciałbym aby alimenty dostawał do rąk własnych, a nie na konto matki, jak do tej pory. Mam pytanie - jak to przeprowadzić formalnie? Czy mam pisać do sądu w tej sprawie? Wyrok jest na razie taki, ze na potrzeby dzieci mam przelewać na konto matki, co tez czynię. Chciałbym jednak to zmienić. Może mi ktoś doradzi jak to zrobić, aby być w zgodzie z literą prawa. Dziękuję.
  • Proszę o poradę ponieważ pod koniec kwietnia kończe urlop macierzyński, później wykorzystam zeszłoroczny i tegoroczny urlop wypoczynkowy. Mam tylko problem ponieważ opiekunkę mam od wrześnie i w zwiazku z tym od 20 czerwca do 1 września nie mam z kim zostawić dziecko. Mam pytanie w zwiazku z tym czy po wykorzystaniu urlopów wypoczynkowego mogę skorzystać z opieki nad dzieckiem 60 dni a resztę wezme zwolnienie lekarskie jakieś 3 tygodnie bo i tak czeka mnie zabieg ginekologiczny...
  • a maju wybieramy się do czech i zastanawiam się czy mój młody musi mieć paszport?
  • Witam! Kochani czy jest możliwość odtworzenia lub wydania duplikatu książeczki zdrowia dziecka? Syn ma 4 i pół raku i straciliśmy bezpowrotnie jego książeczkę zdrowia :-(
  • Choć przez pare minut proszę o nieusuwanie wątku. Pisałam juz na prawo i peniądze, ale od tygodnia cisza. Może któraś z Was wie, czy te odpisy za dziecko (tysiąccośtamzł) można zrobić na dziecko, które urodziło się w 2008 i zmarło w 2008? Nie pomyślci pls, że chcę się "dorobić" na śmierci dziecka, ale w sumie jesli sie należy odpis to czemu nie... Dodam, że dziecko nie miało nadanego numeru pesel...
  • zastanawiam sie jak wyglada taka kwestia, Jestem w ciazy - termin na 7 maja ale wg pewnych wyliczen rowniez koniec kwietnia. Czy jezeli dziecko urodzi sie np 29 kwietnia moge je dopisac do rozliczenia pit? i odliczyc te kwote 1145 zł? Mysle ze jezeli sie tak da to warto poczekac z rozliczeniem do samego konca. Jakby nie bylo ten 1000zł przyda sie chociazby na szczepienia:)
  • Czy ktoś słyszał o tym, że jeżeli odliczę sobie dzieci od podatku (mam 2), to mogę stracić prawo do zasiłku wychowawczego i rodzinnego??Tak coś obiło mi się o uszy i chociaż wydaje mi się to absurdalne, wolę się podpytać. Dla ścisłości: 1. nie jesteśmy małżeństwem, ale pozostajemy we wspólnym gospodarstwie. 2.ja nie pracuję, jestem na urlopie wychowawczym, do sierpnia 2008 roku miałam rentę rodzinną w wysokości ok. 280 zł 3. ojciec dzieci zarabia ok 1700 zł netto miesięcznie 4. ...
  • Jak wygląda sprawa meldunku dziecka? Gdzieś słyszałam, że z automatu melduje się je przy matce. Prawda to? Czy dokumenty wysyła USC czy trzeba samemu się fatygować, żeby dziecko zameldować?
  • Witam; Jeśli rodzi się dziecko, to ojcu przysługują 2 dni urlopu okolicznościowego. A mamie już nie? Może to bez sensu. Wiem, że od dnia urodzenia naliczany jest od razu macierzyński, ale może po nim można wykorzystać te 2 dni? Czy to tylko dla ojca? Pozdrawiam - Paulina
  • słuchajcie, jak to jest z tymi ulgami? jakis tydzien temu czytałam, ze przysługują, ale na okreslone grupy dzieci (chore, wymagające rehabilitacji, i tego typu podobne przypadki). dzis w jednym z wywiadów na gazeta.pl przeczytałam coś takiego (cyt.): "Zmianie uległyby też zasady przyznawania ulg na dzieci. Dziś rodzice mogą odliczyć od podatku 1112 zł na dziecko. - Ale co mają zrobić rodziny, które zarabiają za mało, żeby odliczyć limit, albo w ogóle nie mają go od czego odliczyć? - zast...
  • czy w tym roku będzie mozna odliczć dziecko od podatku, czy zostało to zniesione?
  • Ja mam już dwoje dzieci ale pieniądze się rozchodzą cały czas na bieżące wydatki, myślimy ostatnio, że trzeba wreszcie zacząć oszczędzać na nasze dziewczyny tzn, na ich przyszłość i no właśnie - GDZIE najlepiej? Na większość lokat to trzeba wpłacać 500-1000 zł jednorazowo a my chcielibyśmy małe sumy - ok. 100 zł / mies. to może jakiś Fundusz? Myślę o funduszach ArKA ale boję się bo też miały spadki ich fundusze. Może coś doradzicie? Gdzie oszczędzacie i czy warto właśnie tam? Dzięki!!!
  • witam,mam prosbe,chcialbym sie zrzec praw do dziecka gdyż jego matka jest mężatka z innym facetem i ona chce aby on dał mu swoje nazwisko,co mam zrobic w tym kierunku??czy jak złoże pozew do sądu,to długo ta sprawa bedzie trwać?i co potem,nie mam zasadzonych alimentów póki co,czy jak dziecko juz bedzie mialo inne nazwisko,to czy jego matka nadal mnie może podać o alimenty??
  • Czy można przewozić dziecko w foteliku na przednim siedzeniu? Chodzi o duże dziecko - prawie 9 letnie. I drugie pytanie: czy bez fotelika wozi się zależnie od wzrostu, czy jednak wieku też? Logicznie byłoby tylko od wzrostu. Czyli, jeśli 10-latek ma już te 151 cm wzrostu, to może jeździć tylko w pasach, tak? A jeśli 12 latek ma 145 cm? Co wtedy?
  • Witam. Jak jest płatne zwolnienie z powodu choroby dziecka?
  • Mam pytanie- jakie świadczenia(pieniężne) należą się z tytułu urodzenia dziecka?
  • co, kiedy, gdzie, ile czasu mam na to? - zgłoszenie do ZUS/do ZUS przez pracodawcę, żeby dawali wynagrodzenie-jakie dokumenty potrzebne? - USC - imię? - becikowe? gdzie mogę znaleźć takie informacje całościowo... A

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.