Forum Regionalne Śląskie Zabrze
ZMIEŃ
      dzielnice

dzielnice

(39 wyników)
    • 17 marca odbędą się wybory do rad dzielnic , wszystkim powinno zależeć by wybrać w swoich dzielnicach takie osoby które, będą chciały coś zrobić a nie tylko służyć jako pachołki MMS . Trzeba zacząć zmieniać od najniższego szczebla , mocne i kompetentne rady dzielnic mogą wiele zdziałać na lokalnym szczeblu . W godz od 8 do 17 można będzie oddać swój głos.
    • Ruszyła III edycja konkursu „Inicjatywy Rad Dzielnic i Osiedli w Zabrzu”, na którą w tym roku przewidziano środki w wysokości 405 tysięcy złotych. Która rada dzielnicy wygra? a. ta, w której jest więcej radnych związanych z PO, a mniej ze Skutecznymi b. ta, w której jest więcej radnych związanych ze Skutecznymi, a mniej z PO c. ta, w której są wyłącznie radni związani ze Skutecznymi d. ta, w której są wyłącznie radni związani ze Skutecznymi i w okresie kampanii wyborczej wy...
    • Napiszcie szanowni mieszkańcy jak u Was w poszczególnych dzielnicach działają Rady Dzielnic.Czy rada dzielnicy powinna rozliczyć się z pieniędzy otrzymanych od miasta. Ja należe do rady w której nie ma tradycji aby informować radnych rady dzielnicy o finansach. Natomiast wszystko odbywa się w gronie trzech może czterech osób. Zgadnijcie jaka Dzielnica z taką Radą.
    • 21 października Prezydent Zabrza, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zabrzu, radni Rady Miejskiej w Zabrzu oraz członkowie zabrzańskich Rad Dzielnic spotkali się w celu podsumowania I edycji konkursu "Inicjatyw Rad Dzielnic i Osiedli w Zabrzu". Celem projektu jest wspieranie samorządności najniższego szczebla. Na realizację projektów przedstawionych kapitule przez Rady Dzielnicy w 2009 r. przeznaczono 350 tys. zł. Wnioski były zgłaszane w 5 kategoriach: - Bezpieczna dzielnica - ...
    • Na stronie: www.um.zabrze.pl/index.php? option=com_content&task=blogcategory&id=186&Itemid=297 można pobrać formularze do kandydowania do Rady Dzielnicy. Trzeba to zrobić, jeżeli chcecie, aby „Farma Piękności” Pani Prezydent i innych została oficjalnie ukrócona. W zeszłych wyborach nie powstała Rada Dzielnicy „Centrum Północ” z powodu braku kandydatów. Co się działo w Radzie dzielnicy Centrum Południe” wszyscy pamiętamy? Były trudności z powołaniem t...
    • Kiedy są te wybory do rad dzielnic? I czy startuje w nich ktoś sensowny?
    • chodźmy na wybory i wreszcie przemyślmy swoje wybory. wybierzmy konkretnych ludzi. moja propozycja, nie wybierajmy pielęgniarek , masażystów, nauczycieli wf-u, tokarzy (z całym szacunkiem dla tych zawodów)ani tych , którzy się jeszcze uczą. wybierzmy ludzi konkretnych. nie wybierajmy też takich , którzy wydają się nam sympatyczni. ale takich , którzy sprawy dzielnic będą załatwiać a nie tylko o nich gadać w nieskończoność. moi faworyci to ekonomiści , inżynierowie i prawnicy w ś...
    • Planuje przeniesc sie z rodzina do Zabrza i troche tu pomieszkać.Dlatego chce kupic mieszkanie, ale kompletnie jeszcze nie znam miasta. Mam 3.5 letnie dziecko także chciałabym mieszkać w miare spokojnej dzielnicy, ale też w takiej gdzie są w miare fajne bloki.Niekoniecznie odpowiadaja mi wiezowce. Jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o informacje, bede wdzieczna. POzdrawiam
    • Kiedy w końcu w Zabrzu (dawniej Hindenburg) zostaną wprowadzone dwujęzyczne nazwy dzielnic ? Martinau, Klausberg, Pilzendorf, Paulsdorf, Biskupitz-Borsigwerk,Mathesdorf, Kunzendorf, Makoschau i inne. W Zabrzu od wielu lat działa mniejszośc niemiecka i podobnie jak na opolszczyżnie nazwy miasta i dzielnic mogą byc dwujęzyczne. W całej Europie mniejszości mają do tego prawo i nikt z tego nie robi sensacji. Jak długo w Zabrzu ( dawniej Hindenburg) trzeba czekac na wpowadzenie standardów Uni...
    • Ludzie opamiętajcie się, odwołajcie odecnego przewodniczącego Rady Dzielnicy Centrum Południe.Wszystkie obecne problemy między innymi ta słaba frekfencja i nie tylko to właśnie jego zasługa.Przecież nie wiem czy on wogle zna statut Rady,świadczą o tym ciągle popełniane błędy i nie wywiązywanie się dokładnie ze swoich obowiązków. Znowu z opuznieniem nie w terminie otrzymałem zawiadomienie. Nie wiem czy w Radzie miasta jest harmonogram posiedzeń RDCP. CIEKAWE czy podał do wiadomości?
    • co oni wogole robia i czy cos robia ?
    • "Czy ubyła chociaż jedna dziura w jezdni lub chodniku?" Cikawe czy Pani Tresa z rady potrafi obsługiwac Walec drogowy aby łatać te jezdnie. Pani Huber może będzie układała kostkę na chodniku? Pan Jan z Januarym przycinał krzewy i plewił klomby. Pani Stanisława Będzie budowała zapadające się kratki ściekowe na jezdni.Pan Wojciech sprzątał chodniki i.t.d. Czy do tego jest powołana ta rada?
    • Czy ta dzielnica nie ma innych ważnych potrzeb jak tylko wydawanie kasy tj 6 tyś złoty na prezentacje siebie przed DMiT, to kpina i marnotrawienie pieniędzy, przecież oni powinni się prezentować w codziennej pracy. Ciekawe co zrobili dla swojej dzielnicy. Te pieniądze można naprawdę dobrze wykorzystać, a może lansują się nowe gwiazdy to do IDOLA proszę.
    • Rada Miejska podejmie 17 lutego 03. uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów do rad dzielnic i osiedli. Datę wyborów wyznacza się na niedzielę 27 kwietnia. Wśród dzielnic, do których zarządza się wybory, nie ma znacznej części miasta m. in. mikulczyc i śródmieścia. Zachęcam wszystkich "pominiętych" do uaktywnienia się. Zabrzańska Rada Samorządu Gospodarczego zaprasza na spotkanie w tej sprawie 18 lutego 2003 r. o godz. 18.00 w siedzibie Zabrzańskiego Stowarzyszenia Kupieckiego przy u...
    • jakie wasze zdanie ?
    • Przeczytałem na stronach Dziennika Zachodniego o planach przebudowy ekranów dzwiekochłonnych wzdłuż Makoszów. Kupuje tam dom, i bardzo mnie interesuje jak będzie wyglądał zasięg tych ekranów, gdzie będa stały, czy prowadzone były pomiary itp. Wdzięczny będę za info gdzie (UM, Dyrekcja A4??)mozna się z tym planem zapoznać, zobaczyć wyniki pomiarów. Może ktoś z was je zna, pisał w ich sprawie.
    • Dzielnicowy Ośrodek Kultury Zabrze- Biskupice mieszczący się przy ul. Kossaka 23 zaprasza na zajęcia stałe i dodatkowe, które odbędą się we wrześniu. Zajęcia stałe: * poniedziałek - piątek 15:00 - zajęcia dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Kuratorskim Nr 1, * poniedziałki - 15:00 - zajęcia Koła Kultury Żywego Słowa, * 15:00 - zajęcia tańca nowoczesnego - grupa dla dzieci w wieku przedszkolnym, * 15:30 - zajęcia tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży(hip-hop od 18.0...
    • A moze powinnam zapytac: najciekawsza, najbardziej interesujaca? Podoba mi sie np. Maciejow, ale tam sie nic nie dzieje, a Konczyce natomiast sa niezbyt urokliwe, ale za to oststnio prezniej dzialajace.
    • Nie jestem z tych okolic i za bardzo nie znam tego rejonu. Bardzo proszę o wasze opinie. Wielkie dzieki Iza
    • Tylko Pani Mańka-Szulik została Prezydentem, a w Kończycach już się poprawiło. Ulica Sitki z 2,5 ton zwiększyła się do 16 ton!!!! W dzielnicy mieszkaniowej pootwierano na lewo firmy do których zaczęły dojeżdżać duże ciężarówki. Mieszkańcy zaczęli protestować, UM skutecznie podszedł do protestów i zaraz po wyborach taka skuteczna poprawa nośności drogi - cud bez remontu taka zmiana na lepsze. Dziękujemy Pani Prezydent Mańko!!!!!! Bardzo dziękujemy!!!!! Prosimy o jeszcze!!!!! Wida...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się