Forum Regionalne Śląskie Ruda Śląska
ZMIEŃ
      dzielnice

dzielnice

(21 wyników)
    • Dzisiaj dosłownie opadły mi ręce. Ogladałam powtórke z ostaniej rady miejskiej, gdzie radny Piórkowski - reprezentujący dzielnice Wirek - zarzekał się, że nie będzie składał żadnych interpelacji w sprawie placów zabaw ponieważ są one niszczone przez mieszkańców. Tu jako przykład podał cyt."piękny plac zabaw przy ul. paderewskiego 13 ". Z całym szacunkiem dla pana radnego, ale ten plac zabaw to był piękny na przełomie lat siedemdziesiatych i osiemdziesiątych XX wieku, tj. w czasach mojego dzie...
    • Bardzo proszę o merytoryczne wypowiedzi na temat przeznaczenia budynku po byłej prokuraturze. Młodzież najbardziej zapomnianej z dzielnic bardzo liczyła na nowe miejsce gdzie będzie mogła się spotkać i rozwijać swoje zainteresowania. Niestety nowe władze miasta planują przekazać wyremontowany za krocie budynek policji. Czy podoba Wam się ten pomysł? Ja uważam, że jesteśmy strasznie bogatym miastem skoro musimy policji robić takie prezenty. Zostawimy młodzież tej dzielnicy znowu samą, może prz...
    • www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2012/10/03/sluchajac-glosu-mieszkancow/ Trzeba sobie jasno powiedzieć, że gdyby nie wycofanie przedstawionych przez prezydenta uchwał dot. śmieci w trakcie ostatniej (trwającej sesji) ze względu na brak szerokich konsultacji z radnymi i społeczeństwem, to nie byłoby żadnego tournee po mieście.
    • Witam 10 października odbędzie się spotkanie z Panią Prezydent w dzielnicy Ruda Południowa. Więcej informacji na stronie: www.spalarnia.slask.pl/zapraszam-na-spotkanie-z-grazyna-dziedzic,518.html
    • [b]Uczniowie SP 8 przygotowali przewodnik po Wirku [/b] Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Rudzie Śląskiej - Wirku w ramach projektu przygotowali przewodnik po zabytkach, historii i kulturze dzielnicy. Projekt "Wirek oczami uczniów" ma na celu przybliżyć młodym ludziom, mieszkańcom dzielnicy Wirek miasta Ruda Śląska, przeszłość ich „małej ojczyzny”. Uczniowie przez kilka miesięcy uczestniczyli w warsztatach i wycieczkach, w czasie których gromadzili materiały potr...
    • Witam Niedawno przeprowadziliśmy się z mężem do Rudy i chciałam zapytać osoby, które mieszkają tu dłużej czy gdzieś działa całodobowa przychodnia lekarska (podstawowa opieka zdrowotna). Proszę o nazwę, adres i nazwę dzielnicy (oficjalną, nie lokalną, bo nie znajdę ;) ) Dzięki wielkie
    • Pierwsze słowa, brak kasy.Następnie głos zabrał p.z Instytutu Karskiego,pieśń pochwalna o jego dokonaniach, urodził się w Łodzi, resztę życia spędził w Stanach.Dwa rozwiązania w sprawie instytutu z sali, przenieść do szkoły w Bielszowicach, szkoły jego imieniem, lub poczekać na remont tego następnego piętra w pałacyku a pomieszczenia teraz przeznaczone na owy instytut, udostępnić dzieciom, zgodnie z wolą mieszkańców Halemby, przy przekazywaniu bezpłatnie tego obiektu.Za sprzedaż tego obiektu ...
    • Tak się to załatwia: rudaslaska.naszemiasto.pl/wydarzenia/786566.html Konsekwentnie, powinno się teraz wydać też opinię że ulice Katowicka, Nowary i Odrodzenia też zostały wykonane niezgodnie z przepisami bo codziennie wyskakują tam nowe garby, frezowane i łatane bez ustanku przez ekipy naprawcze. A pobliski prawie stuletni familok pierwszy na Katowickiej od ronda to też fuszerka budowlana. W zeszłym tygodniu został podparty, okna parteru już są zamurowane cegłami. Program Stan...
    • Witam, od jakiegoś czasu czytam to forum i w końcu chciałbym napisać parę słów, może dowiem się czegoś nowego albo zostaną rozwiane moje wątpliwości czy plany. 1.Zastanawiam się po co na każdym budynku który odnowiono, albo zostały wymienione dachówki wisi tabliczka że sfinansowało to miasto Ruda Sl.,etc, ostatnio podobne tablice/znaki zauważyłem na Frynie na skrzyżowaniu... wg mojej opinii nic tam się specjalnie nie zmieniło może poza przesuniętym przystankiem... w taki sposób że przysta...
    • W dniu dzisiejszym szanowna RM uchwaliła by zmienić Plan Zagospodarowania Przestrzennego w dzielnicy Chebzie w taki sposób by docelowo parafii rzymsko-katolickiej pw.Św.Katarzyny Aleksandryjskiej przekazać działki w sąsiedztwie DTŚ na budowę kościoła,budynku parafialnego i cmentarza. A miało być budownictwo mieszkaniowe i zieleń urządzona! Jak na ironię w tej małej dzielnicy jest kaplica,która w zupełności pokrywa zapotrzebowanie mieszkańców tej dzielnicy w kwestii wiary. Za to nie ma pocz...
    • Ciekawi mie historia Ryndorfu, kiedy osiedle powstało.... Jak ktoś mo jakiekolwiek wiadomości, czy może polecic jakies materiały to byda bardzo rad ;) Być może mom za mało ciyrpliwości żeby grzebać w necie, ale do ty pory żech nic niy znoloz :(
    • W pałacyku na Halembie, po zdjęciu, tak mi się wydaje, ma być jakiś instytut Kańskiego.Zadałem pytanie o tą osobę na forum rudaslaska, kto to jest, jakie zasługi dla miasta i cisza.Nie bolało by tak, ale pytałem kilka osób i to wykształconych o jego zasługi dla miasta, ale nie znają.Dziwi bardziej,że mieszkańcy , czyli Rudzianie wydają na remont miliony a wynajęte to ma być za friko.Spółdzielnia chciała to sprzedać, na cele zdrowotne, ale spółdzielcy postanowili to przekazać miastu a miasto p...
    • Możno jo sie tukej wciskom Czasym ze kulturom "niskom" forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=261&w=28100163&v=2&s=0 Dyć i tym sie idzie asić A niy yno ciyngym gasić.
    • Dziś miała miejsce burzliwa debata nt. ?! Czarnego Lasu i jego granic.. nasz rodzynek internetowy - radny Osmenda który jest synkiem z Wiyrku (jak powiedział) poprosił o przesuniecie debaty na następną sesję.. Niby nic a projekt rzucił na obrady Prezydent który ma adwokata w roli p. Kanii- a projektodawcą i pomysłodawcą był ?! p. Piórkowski :) Chodziło o to by powstała nowa dzielnica nr2 Czarny Las.. teraz troszkę historii dzielnicy : Pierwsze wzmianki o Czarnym Lesie pojawiły się ...
    • sport.gazeta.pl/sport/1,35335,2213891.html PS Tutaj wolno rozrabiać???
    • ...co by sie nam admini-gorole trocha podszkolili Historia miasta Dzielnica miasta: Ruda Ruda jest najstarszą dzielnicą Rudy Śląskiej. Znajduje się w niej najstarsze rudzkie muzeum. Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z ok. 1295 r. Wymienia ją tzw. Rejestr ujazdowski, czyli wykaz dóbr biskupstwa wrocławskiego. Wieś założono na planie ulicówki, gdzie głównym traktem były obecne ulice Starowiejska i Bujoczka, z położonym między nimi pastwiskiem (tzw. nowsie). Ulice J...
    • "Rodzina na swoim, zamieszkaj w Rudzie Śląskiej 2010-05-14 Ruda Śląska to miejsce, które dzięki swojej lokalizacji i bogactwu terenów zielonych w naturalny sposób sprzyja zamieszkaniu. Można będzie się o tym przekonać 15 maja od godz. 10:00 odwiedzając oddział Banku Zachodniego WBK w Rudzie Śląskiej przy ul. Niedurnego 44. Przedsięwzięcie pt. „Rodzina na swoim, zamieszkaj w Rudzie Śląskiej” organizowane jest we współpracy z naszym Miastem. W tym dniu przedstawicie...
    • Sytuacja z wczoraj... jedna z dzielnic naszego miasta Er... jeden z kandydatów na radnego wiesza na witrynie sklepowej plakat ze swoją podobizną... ..zaczepia go gość ok. 50tki.. " panie a co to za partia? lewica?" odpowiedź kandydata - "Nigdy nie bylem w lewicy, to nie lewica. Ale tam też są porządni ludzie, wie pan?". Zagadka.... który to kandydat?
    • dobreprogramy.pl/ Mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Bemowo mogą korzystać z Internetu za darmo. Burmistrz Jarosław Dąbrowski podczas konferencji prasowej na dachu ratusza, zaprezentował założenia pierwszego - już zrealizowanego - etapu bezpłatnej, bezprzewodowej sieci internetowej Wifi dla mieszkańców. Urząd Dzielnicy Bemowo, jako pierwszy w Warszawie, sfinansował postawienie 3 hotspotów: na ratuszu przy Powstańców Śląskich 70, na Bemowskim Centrum Kultury art.bem przy Konarskiego o...
    • miasta.gazeta.pl/katowice/1,35019,4278264.html Juz nie moge sie doczekac! Zaproponuję by rozciagnac to az pod obecna siedzibę Strazy Miejskiej.Ale będzie cool!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się