dzielnice

(24 wyniki)
  • No i bardzo dobre miejsce. Na odludziu w miejscu poprzemysłowym ale w mieście nie poza nim aby solarki mogły sprawnie wyjechać na ulice... no ale jakiś polski akcent musiał być. Inwestycja mpotrzebna wręcz konieczna ale nie u mnie...gdzieś obok. Standard cała Polsaka tak robi dlatego jesteśmy tak zacofani.
  • Czy ja nie dowidzę, [b]czy w tekście napisano[/b]: "wody gruntowe zalały garaże bloków" ? Garaże w budynku komunalnym ? To już chyba [b]spora przesada[/b], bo w normalnych warunkach komercyjnych jedno stanowisko w podziemnym garażu kosztuje ok 30 - 40 tys zł. No i jeszcze kwestia utrzymania tych budynków. Oddane do użytku 10 lat temu budynki komunalne przy Pileckiego są od pierwszego dnia zadłużone, bo lokatorzy wiedzą że nie ma ich gdzie wysiedlić, wiec śmieją się wszystkim w nos. Daleki ...
  • Będą trzy warianty: 1. Widok na piec hutniczy 2. Widok na cmentarz północny. 3. Widok na trasę szybkiego ruchu do mostu północnego. Powodzenia.
  • Swego czasu po necie zaczęły krążyć szkice planu zagospodarowania ulicy towarowej i Ronda Babka, gdzie miało by powstać kilkanaście 200-240 metrowych biórowców i uczynić ten rejon Centrum Biznesu koknurencyjnym dla tego w Downtown. I co z tym? Wiecie coś? Na razie w przyszłęj dzielnicy biznesu stoi tylko Warsaw Trade Toweer. Wiecie coś może co dalej z Polkatem? Gdzie nasz warszawski manhatan?!?!
  • jako były mieszkaniec Bielan stwierdzam, że krążenie pomiędzy różnymi wydziałami nie było dla mnie żadnym problemem. Zwłaszcza że wszystko mieści się w zakresie kilku przecznic, a do tego rzadko kiedy ma się sprawę do kilku wydziałów jednocześnie. Proszę zatem nie opowiadać, że to dla wygody interesantów... pozdrawiam, olek
  • Ja bym wypowiedzial pakt o nieagresji i zaatakowal wroga od strony morza. Nie bedzie Ochocianin plul Wolaninowi w twarz ni dzieci mu ochocianil!!!
  • podszywanie sie - jest typowe dla ubekow
  • A nie można by tak ternu przejąć za 1zł i poczekać na lepsze czasy? Ale z drugiej strony szpital też nie jest zły, a kolejny supermarket? Widać rynek tego potrzebuje, a dla mnie lepiej aby były skupione w jednym miejscu niż porozrzucane po mieście (mówię o takich dziedzinowych sklepach jak Ikea, GoSport itd)
  • Ostatnio ze znajomymi prowadziłam ożywioną dyskusję na temat warszawskich dzielnic. Zaczęło się od tego, że pewien kolega jest typowym praskim prozelitą i próbował wmówić nam, że oto na naszych oczach centrum miasta przenosi rozszerza się na prawy brzeg Wisły. Z drugiej zaś strony pojawiły się głosy, że taki sam potencjał rozwojowy, jeśli nie większy ma Wola oczywiście spór pozostał nierozstrzygnięty (zamknęli knajpę w której toczyliśmy zażartą dyskusję w oparach dymu papierosowego ;-) ...
  • Wreszcie komus spadly klapki z oczu. Miejmy nadzieje, ze Prezydent Warszawy wreszcie dojrzy absurd jakim jest osiedle w srodku fabryki, na skazonym terenie.
  • Tylko jak wczoraj dr inż. A. Marczewski, burmistrz zrobił konferencje nt inwestycji, Wybiórcza to zignorowała. A trzeba tylko by HGW dała zarządowi dzielnicy kompetencje a inwestycje ruszą!
  • 10 dni? Poczekamy.
  • Jak komus sie podobaja przyroda,to niech sie na wies przeprowadzi.Nikt nie zmusza do mieszkania w miescieTo normalne,ze Warszawa musi sie zagescic bo jest chyba najbardziej "rozlazłą"stolicą europejską
  • Od 35 lat mieszkań na Woli i zawsze chyba słyszałem nieprzychylne opinie na jej temat. Praktycznie środek warszawy i komunikacyjnie rewelacyjny skrawek stolicy a jednak takie zacofanie pod względem nowych inwestycji. Już dawno nic ciekawego nie wybudowano tu i nic chyba się nie zapowiada. Dlaczego taka dziura w planowaniu miasta. Nie mówię,że nic nie powstaje, ale nic godnego uwagi.Może macie jakieś przecieki co do cen w tej dzielnicy skoro nikt tu nie inwestuje?
  • Niesłychanie sprawni urzędnicy z Ursynowa od ponad 4 lat już nie potrafią wytyczyć przystanku na żądanie przy ulicy Herbsta. Wymówki były najróżniejsze, w tym szczególnie paradna -- bo samochody nie będą miały gdzie parkować, jak się zrobi przystanek (mimo faktu, że gmina przystanek zaaprobowała i ma zrobić)... Ostatnio tłumaczono, że potrzebne są niezwykle dokładne mapy satelitarne, których dostarczeniem zajmuje się inne biuro. Trwa to już od 8 miesięcy...
  • "Druga korekta prostuje łuk planowanej trasy N-S na terenach kolejowych, między Al. Jerozolimskimi a Połczyńską. - Bo konserwator zabytków objął ochroną budynki na dzisiejszym przebiegu trasy - tłumaczy naczelny architekt." Ta sytuacja wskazywałaby raczej na konieczność omijania czegoś, a nie prostowania trasy. To wcześniej nie można było prosto? :p /Gdabski
  • Ciekawe zdjęcie osiedla na Polach Wilanowskich: wdowiak.blogspot.com/2007/08/blog-post_18.html
  • Na kawę? To do Lukasa! Tak powinno być w każdym banku ;))
  • W związku z artykułem „Tynkiem po historii” w wydaniu sobotnio- niedzielnym Gazety Stołecznej, pragnę się podzielić z Redakcją i czytelnikami Gazety moim zdaniem w przedmiotowej sprawie: 1. Nieszczęściem Kościoła Miłosierdzia Bożego i Św. Faustyny przy ul. Wolskiej jest to, że jak większość obiektów sakralnych w Warszawie nie został odnowiony po zniszczeniach II wojny światowej. Kościół nie został odnowiony, gdyż nie pozwolili na to władze komunistyczne, kuriozalne j...
  • Kierowcy wjeżdżający na plac Wilsona, już niedługo napotkają wiele utrudnień. Powód? Budowa stacji metra, a co za tym idzie i przebudowa całego placu. Ale będzie piękniej! Mieszkańcy dzielnicy zdecydowali: zamiast dotychczasowego placu - rondo. Pod spodem stacja metra z pasażem handlowym, przejściami podziemnymi. Równiutkie chodniki z kostki. Piękny skwer. Przystanki autobusowe niemal ze szkła. Tak ma wyglądać pl. Wilsona, jak tylko dotrze do niego metro. Taką koncepcję przedstaw...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się