Forum Regionalne Mazowieckie Warszawa Wola
ZMIEŃ
      dzielnice

dzielnice

(56 wyników)
    • Witam , Gdzie jest jakaś księgarnia w naszej dzielnicy? - tylko proszę nie proponujcie w centrum. Niedawno się przeniosłem na Wolę i widzę ,że im dalej od centrum tym mniej księgarni.
    • Mieszkam tu 5 lat ale takiego nudnego miejsca jeszcze nie spotkałem. Totalne dno. Nie ma jednej dobrej knajpy, dyskoteki, pubu. Nuda i marazm. Jakie miasto taka i dzielnica.
    • Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję wszystkich zainteresowanych, że Oficjalne Forum Internetowe Dzielnicy Bemowo funcjonuje cały czas w takiej formie jak dotychczas pod adresem www.bemowo.waw.pl/forum. Odkąd mam przyjemność być jego administratorem, nie zdarzyło się aby jakiekolwiek posty były blokowane ze względu na treść. Mieszkańcy zainteresowani rzeczową dyskusją z Urzędem Dzielnicy na temat Bemowa, z powodzeniem znajdą tam dla siebie miejsce. Zapewniam ponadto, że ...
    • Wiocha przyjechała do Warszawy i wprowadza swoje wiejskie metody. To moja miedza i moja ziemia...
    • Oczom mym nie wierzę. Na stronie www UD Bemowo widnieje tłumaczenie na angielski o tak żenujacym poziomie, żemój znajomy z Anglii popłakał sie ze smiechu... Proponuje konkurs dla tych, którzy jako tako kapują angielski: znajdx choc jedno zdanie bez błędów ortograficznych, stylistycznych, gramatycznych... Ciekawe kto wziął za to kasę. czy to może wypoziny jakiegos urzednika. KOSZMAR! Szczekaczom od razu mówię - z zawodu i zamiłowania filolog języka angielskiego :)) Oto tre...
    • SISKOM już tydzień temu napisał do władz Bemowa. Na razie nie doczekaliśmy się odpowiedzi. ************ Szanowny Panie Burmistrzu W zwiazku z planowaną inwestycją tras S-7 i S-8 na terenie dzielnicy Warszawa Bemowo i negatywnym stosunkiem radnych i władz dzielnicy Bemowo do tych inwestycji, Spoleczny i Spontaniczny Komitet Obwodnicy Miejskiej - SISKOM prosio odpowiedzi na następujące pytania: 1. Kto wydawał pozwolenia na budowę nowych osiedli mieszkaniowych na terenie Bemowa z...
    • Wyborcza ogłosiła wyniki akcji pt. Mapa Emocjonalna Warszawy, czy jakoś tak. Chodziło zdaje się o to, że poruszająca się po mieście Sz. Publiczność zaznaczała na planach swoje lubiane i nielubiane kwartały. Wyniki na bi.gazeta.pl/im/1724/m1724723.jpg jak widać, na planie miasta szarzy się jeden zwarty, wielki, nielubiany blok. To Wola! Nie myślałem, że w Warszawie tak Woli nie lubią. Sądziłem, że są bardziej znienawidzone regiony (jakie, wiadomo). Teraz będę mógł kulty...
    • Niedługo mija roczek.... czy ktoś jest w stanie powiedzieć co przez rok czasu konkretnego dla bemowa zrobiły obecne władze dzielnicy? Bo jakoś amfiteatr w parku i dokończenie trzeciego pasa górczewskiej to jakby prawie nic jak na tyle czasu? Natomiast na pewno ożywioną działalność rozrywkową prowadzą... ale chyba nie o to chodzi.
    • Jak myślicie, dobrze to czy nie? Szczerze mowiac, mam mieszane uczucia, czytalem glosy obu stron w tej dyskusji i nie wiem, jakie stanowisko zajac...? Jednego jestem pewien: Funkcjonujacy obecnie model samorzadowy Warszawy jest zły i należało go zmienić... Czy dokonana dzis na Wiejskiej zmiana przysłuży się miastu i (zwłaszcza) gminom - juz niedlugo dzielnicom tzw. wianuszka...?
    • Wszedłem na wątek dotyczący dróg rowerowych na Bemowie i natknąłem się na całkiem dobrego kandydata na radnego naszej dzielnicy. Młody - tak więc jeszcze idealista; zaangazowany - więc na pewno będzie walczył o realizację swoich pomysłów; poważnie podchodzi do swoich przyszłych obowiązków i nie obiecuje złotych gór, a po za tym widać, że ma wizję, a tego brakuje innym kandydatom... zobaczcie konkretne projekty spraw, którymi chce sie zająć: www.orzechowski.waw.pl
    • Dziś stwierdziłem, że nie umiem za zbytnio udzielić sobie informacji na ten temat.
    • Pytanie: czy znak zakazu wjazdu (nie dotyczy taxi) ustawiony przed wjazdem na "umowny" parking taksówek róg Powstańcow Śląskich i Radiowej został umieszczony przez odpowiednie służby, tj. czy jest legalnie ustawiony, czy jest to wyłączna incjatywa panów taksówkarzy, tzn. jest nielegalny?
    • ... i stało się długo nie musieliśmy czekać. W dniu dzisiejszym w TVN Warszawa a dokładniej w STOLICY. Zygrzak który został wiceburmistrzem (do tej pory nie wiem dlaczego potrzebnych jest aż pięciu burmistrzów, i od czego jest specjalistą ten Zygrzak że został burmistrzem) powiedział oficjalnie że z basenu który został obiecany przed wyborami nici. Ja rozumiem że trzeba budować przedszkola i szkoły ale niech nie piorą ludziom mózgów obiecując rzeczy których nawet nie zamierzali spełnić.
    • Po lekturze notatki: hgw-watch.pl/2011/01/przyciac-promocje-i-wprowadzic.html udałem się na stronę urzędu miasta Warszawy na stronę z projektami budżetów poszczególnych dzielnic na rok 2011 bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/budzet_polityka_finansowa/Za%C5%82%C4%85czniki+dzielnicowe+do+projektu+bud%C5%BCetu+m.st.+Warszawy+na+rok+2011.htm Przejrzałem te projekty i oto kwoty, jakie dzielnice chcą wydać na promocję: [b]Bemowo: [u]1 712 090[/u][/b] Białołęka: 291 735 Bielany: 215 00...
    • Witam, czy ktoś zwrócił uwagę iż ostatnio ogłoszono konkurs na stanowisko Dyrektora Artbem. Zauważyłem ciekawą prawidłowość - ogłoszony konkurs ( bip.warszawa.pl/NR/exeres/59CCEF36-3105- 4795-BE7E-5DCC791BCB25,frameless.htm) jest b.podobny do poprzedniego (z listopada ub.r.). Tym razem władze dzielnicy nie szukają dyrektora z min. 2-letnim doświadczeniem w kulturze lecz kandydata z jakimkolwiek doświadczeniem w tym zakresie. Skąd takia zmiana zdania ? Jest proste wyjaśnienie - c...
    • Drodzy Burmistrzowie! Zwracam się z prośbą, abyście weszli na poniższy link i w jakiś sposób zareagowali na to, co wyprawia nowa Pani dyerktor OSiR Wola forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=485&w=39418552&s=0
    • Jakie znane nazwiska kojarzą się z Wolą i Bemowem? Tzn. mieszkają tutaj.
    • Bo wszystkie problemy nagle ucichły....
    • Nasze dzielnice, Bemowo i Bielany, sąsiadują ze sobą. I tak mnie ciekawi - zaglądacie do nas czasem czy jesteście od nas odwróceni plecami? Ja czasem wpadam na Bemowo - glównie na zakupy, bo u nas to jednak pustynia handlowa jest... No i ktoś mi bliski mieszka w dzielnicy Bemowo, aczkolwiek nie na "właściwym" Bemowie, lecz na Jelonkach już.
    • Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Bemowa na otwarte spotkanie z Burmistrzem Jarosławem Dąbrowskim, które odbędzie się 17 maja 2007 r. o godzinie 18.00 w sali sesji Ratusza przy ul. Powstańców Śląskich 70. Podczas konferencji zaprezentujemy wyniki ankiety na temat najpilniejszych problemów do rozwiązania na Bemowie oraz plan działań na najbliższe miesiące, opracowany przede wszystkim na podstawie Państwa opinii. Będzie także możliwość dyskusji o kierunkach rozwoju dzielnicy oraz ok...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się