dzielnice

(84 wyniki)
  • Witam! Chciałbym rozpocząć nowy wątek związany w wyborami samorządowymi, a mianowicie ocena radnych dzielnicy Włochy. Cała rada vel banda nierobów zasługuje na niedostateczny, ale jest jedna radna która wyróżnia się spośród tej gromadki - jest to radna Jolanta Piecuch. Prawdziwa społeczniczka i kobieta instytucja. Zawsze interweniuje skutecznie i pierwsza tam gdzie to nasz pożal się boże burmistrz Wąsowicz powinien, a tak naprawdę to ona powinna zająć jego miejsce i nasza dzielnica był odży...
  • Drodzy Forumowicze, 21 listopada 2010 roku wybierzecie swoich przedstawicieli do Rady Dzielnicy. To Wasze głosy będą stanowić o przyszłości i rozwoju Ursusa. Ponieważ los Naszej Dzielnicy nie jest mi obojętny, postanowiłem kandydować w wyborach samorządowych, aby wspierać samorząd lokalny w podejmowaniu decyzji ważnych dla nas wszystkich. Nazywam się Robert Faliszewski. Mam 34 lata. Mieszkam na osiedlu Skorosze razem z żoną Malwiną i dwiema uroczymi córkami: jedenastomiesięczną Lilianą ...
  • Uwaga Mieszkańcy Włoch, na jesieni wybory do samorządu terytorialnego, i po raz kolejny, na pierwszych miejscach ci sami kandydaci. Niektórzy z nich przemieszczą się tylko na inne - aktualnie mające większe szanse w wyborach listy. My głosujemy na daną partię. A potem okazuje się, że ten sam - "wieczny radny "- poprzednią kadencję reprezentował LPR, obecną PO, a w nadchodzącej, jako obecny członek SD, będzie kandydował ze Wspólnoty Włochy, z którą SD ma porozumienie. I tak ci sa...
  • witam, czy polecicie jakąś aptekę na Włochach, Ursusie gdzie można kupić leki tanio? do tej pory kupowałam w aptece przy popularnej niedaleko poczty - w miare tanio. Strasznie drogow aptece w realu na Połczyńskiej a już rekord pobiła apteka na Solipskiej, gdzie jeden lek w porównaniu do apteki an popularnej kosztował prawie 10 zl drożej.
  • Witajcie, czy ktoś wie o imprezach dla dzieci z okazji dnia dziecka w naszych dzielnicach? czy;i Włochy, Ochota lub Ursus? gdzie jutro można pojsc z dzieckiem?
  • "...tylko Ursus szacuje je na kilka milionów złotych rocznie. Za te pieniądze dzielnica mogłaby np. łatwiej rozwiązać problemy komunikacyjne, z których "słynie" Ursus, czyli wiecznie zakorkowane ulice Dźwigowa i Ryżowa - dwa jedyne szlaki, którymi można opuścić dzielnicę." może zamiast budowac za kilka mln zł okazaly ratusz gminy wlochy nalezalo "rozwiązać problemy komunikacyjne, z których "słynie" Ursus"?? dziurawa chrobrego niedlugo zastapi bajkonur - stamtad tez da sie wystartowac ...
  • Witam. Mam problem. Od niedawna mieszkam na ursusie (chełmońskiego) i mam problem. Chciałbym gdzies wyjsc w piątkowy wieczór z kobietą do lokalu by napić się piwka i posłuchac dobrej muzyki (najlepiej rock, alternatywna, dobry hip hop...)...szukałem takowego i...NIE MA! Mało tego - na ursusie nie ma w ogole prawie żadnych barów, gdzie mozna posiedzieć do późna! Jest tylko ten "pod satelitką", no ale to raczej mordownia :) Jesli ktoś zna coś lepszego to bardzo proszę o podzielenie...
  • ...jakiś czas temu usłyszałem w warszawskim TVN-ie informację na temat cen mieszkań w dzielnicy Ursus jakoby należały do jednych z najniższych w Warszawie...Chciałbym zaczerpnąć wiedzy od nowych mieszkańców co do zasłyszanej przeze mnie opinii? Jakich kosztów należy się spodziewać biorąc pod uwagę cenę m2 w stanie deweloperskim bądź też pod klucz? Interesuje mnie również rynek wtórny, w blokach lub w budynkach 6-8 kondygnacyjnych. Część Ursusa nie ma znaczenia może być Niedźwiadek, Skor...
  • Na wniosek radnych dzielnicy została zwołana sesja Rady Dzielnicy Ochota na temat budowy wieżowców na terenie obecnego bazaru Banacha co praktycznie prowadzi do jego likwidacji. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na tą sesję w celu wyrażenia swojego sprzeciwu wobec likwidacji. Sesja odbędzie się: 3 listopada o godz. 16.30 w XXI L.O. im. H. Kołłątaja przy ul. Grójeckiej 93
  • Jaka agencja nieruchomości specjalizuje się w mieszkaniach z waszej dzielnicy ? Czy polecacie jakąś ? Chcę kupić używane mieszkanie. Nie chcę iść do jakiegoś molocha typu Maxon.
  • ???
  • mam pytanie jako slabo zorientowany wyborca: czy ktos moze mnie oswiecic i napisac jakie ugrupowania w tej chwili przewazają we wladzach naszej dzielnicy i jakimi moga sie pochwalic osiagnieciami/zaniedbaniami/ogólnym poziomem kompetencji? Chcialbym w najblizszych wyborach w miare "swiadomie" oddac swoj glos a malo wiem o tym co sie dzieje w naszych lokalnych wladzach:) Z gory dziekuje i pozdrawiam
  • Drodzy Mieszkańcy Naszej Dzielnicy! Pewnie już wszyscy słyszeliście, że na Naszej Dzielnicy grasują złodzieje, włamywacze i kieszonkowcy. Zapewne już wiecie, że nie możecie wychodzić z domu wieczorami, a Wasze mieszkania powinny zamienić się w fortecę nie do zdobycia! My, Mieszkańcy i Mieszkanki Włoch jesteśmy w niebezpieczeństwie - słyszymy z ust polityków , głównie z ust radnej Piecuch oraz członków stowarzyszenia, którego Szanowna Radna jest liderką. Ustalmy fakty - w tamtym roku ...
  • Pod adresem ochota.com.pl w dniu dzisiejszym odpaliłem portal o dzielnicy Ochota. Poszukuję osób, administratorów portalu. Nie ma konieczności posiadania jakiejkolwiek znajomości programowania. Wszystkie działania będą polegać na wypełnianiu treścią portalu. Zapraszam do współpracy na zasadzie no profit, ja również nic na tym nie zarabiam... choć być może kiedyś jakieś pieniążki się pojawią. Zainteresowanych proszę o maila: reklamy@gazeta.pl
  • Rada dzielnicy na sesji w dniu 29 października odwołała zarząd dzielnicy Włochy. Przewodniczącym Rady ponownie został Krupiński. Kandydaturę nowego burmistrza poznamy za tydzień. Do obozu zwolenników dawnego reżimu (Wspólnota 2000 z Brzózka na czele) przeszła grupa młodych radnych PiS-u: Jaworek, Karaczewska, Kaniewski i Góral. Radny Turkas po raz kolejny zmienił front i przyłączył sie do nich. Zagadka pozostaje stanowisko prezydenta Warszawy, którego protegowaną była odwołana bur...
  • opinie posrednikow nieruchomosci dla Wloch sa niemal rownoznaczne z wyrokiem smierci cywilizacyjnej rozwoj lotniska to kleska dla nas wszystkich szkoda, ze tak wielu liczy na odszkodowania, ktore - jesli w ogole - dostana tylko nieliczni - wyplacenie uczciwych odszkodowan przekracza mozliwosci panstwa
  • Witam wszystkich! Noszę się z zamiarem otwarcia działalności na terenie dzielnicy Ochota i w związku z tym mam pytanie do jej mieszkańców (dokładnie okolic ulicy Włodarzewskiej i Parku Szczęśliwickiego): czego Wam brakuje w infrastrukturze Waszej okolicy?Jakie punkty/obiekty handlowo-usługowe byłyby mile widziane "pod ręką"?Będę wdzięczna za wszelkie sugestie na ten temat! :) Pozdrawiam wszystkich serdecznie, Monika
  • Napisz najlepiej w punktach pokolei, ktore z warszawskich dzielnic wydaja Wam sie najbardziej atrakcyjne, najbezpieczniejsze, najciekawsze, a ktore najmniej. np. 1.Ochota 2.Wilanow 3.Srodmiescie 4.Praga itd. mozesz argumentowac swoj wybor!
  • Tak dobrze mi się rano jeździło... co się dzieje że od poniedziałku trzeba na piechote chodzić wzdłuż kleszczowej? czy jest to spowodowane remontem wiaduktu przy Traktorzystów i będzie tak trwało aż do jesieni??
  • Ku pokrzepieniu serc, i ......... uszu :) www.lotnisko-chopina.pl/pl/lotnisko/plany-rozbudowy/remont-drogi-startowej-nr-1/informacja-dla-mieszkancow/remont-drogi-startowej-ds1-informacja-dla-mieszkancow Informacja dla mieszkańców Remont drogi startowej DS1 na lotnisku Chopina - starty i lądowania na kierunkach Bemowo i Piaseczno. Jeszcze tylko przez kilka tygodni mieszkańcy Bemowa, Ochoty i Włoch będą musieli znosić uciążliwy hałas powodowany przez samoloty przelatujące nad ich dom...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się