dzielnice

(61 wyników)
  • Co się dzieje w tym roku ze sprzątaniem dzielnicy? Na całej długości Światowida zalegają hałdy piasku po zimie. Już maj, a nie ma kto tego posprzątać. Mało ciekawie to wygląda, czyżby efekt braku roku wyborczego? W poprzednich latach nasza dzielnica było nieco czystszym miejscem.
  • Paczuszka 1000 podpisów pod zmianą nazwy mostu została złożona do Dzielnicy: radny.com.pl/dok2kadencja/uchwaly2/22most_pln-zmiana-nazwy_120416projekt-.jpg radny.com.pl/dok2kadencja/uchwaly2/22most_pln-zmiana-nazwy_120416projekt-zal.pdf Komisja Statutowa naszej dzielnicy zajmie się sprawą za ok. 3 tygodnie. Podpisy oczywiście zbieram dalej - formularz jest do pobrania z mojej strony internetowej
  • Mam kolejną prośbę do wszystkich z tego forum, aby zgłaszali do WOŚ z kopią do mnie tereny do sprzątnięcia ze śmieci po zimie. Po wykonanym objeździe po dzielnicy, tereny do sprzątania, które potrzebują sprzątnięcia, to: Okolice pętli Nowodwory Wizytówka dzielnicy przy kanale żerańskim okolice Sprawnej okolice Strumykowej, przy MarcPolu i rodzynek: okolice Szałwiowej, które miały być sprzątnięte po rozstrzygnięciu przetargu a także: okolice Urzędu
  • tolaŁobuzy systematycznie dewastują nocami przystanek "Dzierzgońska" kpiąc w ten sposób ze strózów porządku a mieszkańcy tej okolicy głośno mówia co o tym myślą i nie są to komplementy pod adresem władz dzielnicy.
  • Przekonajcie najpierw mieszkańców Białołęki by tam płacili podatki a nie tam skąd pochodzą. Jak na razie to gmina nie ma pieniędzy na swoje funkcjonowanie a musi jeszcze spełniać wygórowane żądania mieszkańców. Chcieliście mieszkać na wsi blisko warszawy, to mieszkacie, ale trzeba było pamiętać że poza pięknymi widokami wieś ma jedną wadę, wszędzie jest daleko.
  • śnieg stopniał i obnażył jak na prawdę wygląda nasza dzielnica poczynając od chodników w najruchliwszych jej częściach jak np. Światowida mnóstwo niezmiecionego po zimie piasku nie mówiąc już o jakichkolwiek wolnych przestrzeniach jak na świderskiej/ mysliborskiej czy talarowej, tyły osiedla na Kamińskiego ilość śmieci wszelkiego rodzaju poczynając od reklamówek i butelek na zalegających wiele lat betonowych płytach kończąc spacer ostatniej niedzieli uświadomił mi, że Tarchomin nie...
  • Szkoła wynajęła budynek przy ul. Sprawnej dla oddziału przedszkolengo. Ma tam być 6 sal klasowych a zerówkowicze chodzić tylko na pierwszą zmianę. pozdrawiam
  • Czy poza wożeniem się samochodami, widać jakieś przejawy działalności tej formacji ? Permanentnie rozjeżdżane trawniki, zastawione samochodami chodniki, alkohol pity jawnie w miejscach publicznych, pozostawiane butelki, puszki, pety i inne śmieci, papierosy palone bez krępacji na przystankach autobusowych, psy załatwiajace się gdzie tylko mają na to ochotę... czy tego naprawdę nie dostrzega nasza dzielna formacja ? W takim razie chyba nie jest do niczego potrzebna.
  • www.youtube.com/watch?v=7QsvOO52i1s
  • Czy obok hal kupieckich przy ul. Marywilskiej powstanie sortownia śmieci? Ratusz się zgadza, dzielnica protestuje. www.zw.com.pl/artykul/586111_Smieciami-w-kupcow.html
  • Na forum Bielan, napotkałem informację, że 16 czerwca 1994 Bielany stały się oddzielną dzielnicą. Czy w przypadku tak rozległej Białołęki, nie miałby sensu pomysł jej podziału? Wydaje się, że inne problemy występują na takich Derbach, aniżeli na Tarchominie. Pewnie obszary te mają również swoje odrębne, czasem sprzeczne interesy. Trudno wymagać od radnych związanych np. z Nowodworami zajmowania się sprawami Kobiałki. Zarówno oni, jak i mieszkańcy, którzy na nich głosowali, nie znają i nie &...
  • Szpital

(5)
    Czy na Tarchominie planowana jest budowa szpitala? Jeśli nie, to dlaczego? Uważam, że jako duża dzielnica "zasłużyliśmy" na własny szpital!
  • czy jest szansa aby w naszej dzielnicy powstał ogrodzony wybieg dla psów?
  • Fabryka leków na Tarchominie wystawiła na sprzedaż budynek przedszkola Wesoły Pędzelek. – Co stanie się z naszymi dziećmi? – pytają rodzice z Białołęki. www.zw.com.pl/artykul/482351_Polfa_pozbywa_sie_przedszkola.html
  • Dane na temat spadku ludności Białołęki w grupie wiekowej 16-18 lat są wyróżniajaco niepokojące bialoleka.waw.pl/page/index.php?str=8 Czy jest chociaż jakiś plan co perspektywicznie z tym fantem zrobic? PS. optymistyczne jest przynajmniej że dzielnica (oficjalnie) ma więcej niz 80tys. mieszkańców.
  • Ślisko

(4)
    Na skrzyżowaniu Myśliborskiej przy skrzyżowaniu ze Światowida w kierunku Nowodworów. Czy ktoś wie, kto odpowiada za ten odcinek i gdzie to zgłosić?
  • Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że WSZYSCY radni upływającej kadencji byli przeciwni podniesieniu bezpieczeństwa na ul. Kowalczyka głosując za poniższą uchwałą, przez co opowiedzieli się za zasadą silniejszego na drodze i jednocześnie przeciwko podniesieniu bezpieczeństwa... bip.warszawa.pl/NR/exeres/9C405456-0ECC-43F8-B461-A634D165F3D4,frameless.htm Uchwała nr N/LIX/262/10 Rady Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy z dnia 13 maja 2010 roku w sprawie: likwidacji nowo powstałego rond...
  • "Białołęckie pożegnanie lata (14 września 2009) (...) Muzyka podbudowywała atmosferę w oczekiwaniu na gwiazdy wieczoru." http://www.bialoleka.waw.pl/page/index.php?id=2796&str=3 Witam, Ja osobiście jestem bardzo podbudowany świetnym samopoczuciem władz dzielnicy. Oto, okraja się budżet. Brakuje środków na szkoły, na ulice, na szafki dla dzieci, które muszą dźwigać ciężkie plecaki. Ale co tam! Muzyka podbudowała atmosferę w dzielnicy, więc z radością będziemy prowadzić dzieci na...
  • ten tandem musi wygrac... jesli oni nie zakrzycza Platfusow z PO, to dostaniemy na bialolece kolejne iwestycje bufetowej: wysypisko odpadow, kolejna spalarnie, wodolot na plochocinskiej i cementownie na marywilskiej... cos jeszcze? Precz z lizusami z PO... oni po prostu zalatwili bialoleke na cacy... Piotr Jaworski takze!
  • Szanowni Państwo, sprawa jest prosta i lepsze czasy dla Białołęki są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko, żeby przyszła Rada Dzielnicy wybrała W.Tumasza na burmistrza. Jest na to spora szansa, w okręgu 3 lista Tumasza na pewno uzyska bardzo dobry wynik, pozostaje tylko głosować na to ugrupowanie we wszystkich pozostałych okręgach. Wybrażacie sobie o ile więcej i aktywniej, a przede wszystkim skuteczniej mógłby zdziałać p.Tumasz będąc burmistrzem a nie tylko radnym? Ja to sobie jestem...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się