dzielnice

(94 wyniki)
  • Czytam wypowiedzi na forum i cały czas nie opuszcza mnie myśl o oddzielnej dzielnicy. ZB to zupełnie inna bajka niż Białołęka za kanałem, inne problemy. A nasz ratusz ma na w 4 literach. W końcu sami wybraliśmy sobie życie na wsi. Temat był już wielokrotnie wałkowany, ale po wyborach umarł. Może jednak warto zrobić referendum na ZB w tej sprawie. Proszę o konstruktywne opinie i wnioski.
  • www.bialoleka.waw.pl/page/index.php?str=3&id=4030 Nic dodać nic ująć.
  • Z inicjatywy klubów radnych Gospodarności, Inicjatywy Mieszkańców Białołęki i PiS została zwołana na 21 czerwca specjalna sesja rady dzielnicy w sprawach oświatowych. radny.com.pl/dok2kadencja/uchwaly2/13nadz_110615oswiata-.jpg radny.com.pl/dok2kadencja/uchwaly2/13nadz_110615oswiata-zal.pdf O wyznaczonej godzinie sesji w Urzędzie Dzielnicy nie przybyli wszyscy radni PO (12 radnych) i SLD (2 radnych). Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy otowrzył posiedzenie i wobec braku kworum stwierdził, ...
  • Witam, Co jakiś czas powraca, zapewne na kolejnej fali frustracji i bezsilności, kwestia samodzielności Zielonej Białołęki. Dawno temu sam o tym mówiłem, trochę żartem, a trochę serio. Zbliżają się wybory samorządowe, będą nowe (albo stare...) władze i może warto skorzystać z tej okazji, by o temacie podyskutować. Dla rozwiania wątpliwości wyjaśniam, że decyzję o podziale Warszawy na dzielnice podejmuje Rada Warszawy, podaję przepis ustawy o ustroju m.st. Warszawy: Art. 5. 1. W m.st. Wa...
  • Witam! Jak zapewne pamiętacie, po [u]akcji protestacyjnej "w sprawie 20-metrowych bloków i terenu rekreacyjnego"[/u], zostałem [u]usunięty z list PO na wybory samorządowe.[/u] Po miesiącu wielu rozmów, w końcu wróciłem (na przedostatnie miejsce). ;) Cóż, pozwólcie więc, że się zaprezentuję. [img]http://www.roszak.eu/ftp/baner_na_forum_ZB_600.jpg[/img] 4 lata temu, dzięki Państwa głosom, zostałem radnym dzielnicy. Nie była to droga łatwa. Przez ten czas nabrałem jednak bar...
  • Bemowo, Żoliborz, Śródmieście... www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead04&&news_cat_id=245&news_id=165437&layout=1&forum_id=41396&page=text Mieszkasz na Bemowie? Już dziś sprawdź, czy twój komputer jest w zasięgu bezpłatnej sieci. Jeśli tak, możesz surfować po internecie całkiem za darmo. Taki luksus zafundował swoim mieszkańcom urząd dzielnicy. Na razie jest tylko sześć nadajników, a w ich zasięgu znajduje się kilka tysięcy osób mieszkających w budynkach widocznych z dachu ra...
  • dzisiaj o 14:00 odbędzie się kolejna Sesja Rady Dzielnicy Białołęka. Poniżej proponowany porządek obrad. Z punktu widzenia naszych ostatnich dyskusji punkt 5 wygląda interesująco Proponowany porządek obrad Nadzwyczajnej Sesji Rady Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy w dniu 10 kwietnia 2007, godz. 14.00 1. Otwarcie sesji. 2. Zatwierdzenie porządku obrad. 3. Stanowisko Rady i Zarządu Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy w sprawie uczczenia pamięci Wielkiego Polaka - Papieża Ja...
  • Witam Przypadkowo trafilem na ten artykul. Pewnie Was zainteresuje: www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1906.12.203.3.4.1.0.1.htmPozdrawiam Wojtek
  • W dniu 27 listopada 2006 r. o godz. 17.00 w Urzędzie m. st. Warszawy dla Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197, w sali konferencyjnej nr 126 na I piętrze, odbędzie się I Sesja Rady Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Cała informacja jest tutaj Pzdr,Piotr.
  • Witam Chciałbym zaprezentować swoją osobę oraz zaprosić wszystkich, których przekonam do oddania głosu na mnie w wyborach samorządowych ustalonych na dzień 21 listopada br. Krótki rys osobowy: Nazywam się Jacek Poddębniak. Mam 39 lat. Mieszkam na Zielonej Białołęce od 10 lat. Jestem absolwentem Politechniki Warszawskiej kierunku Automatyka i Robotyka. Od 7 lat nieprzerwanie działam na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej jednego z osiedli Agromana (Brzeziny 1) jako Członek Zarządu dbając o je...
  • Poniżej zaproszenie prasowe - jeśli macie kogoś z prasy, przekażcie mu, zaproście go. Sami przyjdżcie. To nasza bardzo duża szansa. Teraz dużo w waszych rękach. To nie Czajka jest największym problemem Białołęki – wynika z badań prowadzonych w ramach unijnego Projektu EQUAL Czy największym problemem Białołęki jest oczyszczalnia ścieków dla prawie całej Warszawy, czy też mająca przy niej powstać spalarnia osadów pościekowych? A może problemem jest targowisko, na które ...
  • Witam! 12 grudnia 2006r. o godzinie 16:00 odbędzie się II Sesja Rady Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Proponowany porządek obrad 1.Otwarcie obrad. 2.Przyjęcie porządku obrad. 3.Wybór pozostałych Wiceprzewodniczących Rady Dzielnicy (druk 4). 4.Wybór Burmistrza Dzielnicy (druk 2). 5.Wybór Zastępców Burmistrza Dzielnicy (druk 5). 6.Powołanie Komisji Rewizyjnej Rady Dzielnicy (druk 6). 7.Ustalenie daty następnej sesji. 8.Sprawy wniesione. 9.Zakończenie obrad. P...
  • Uprzejmie informuję, że na najbliższej sesji Rady Dzielnicy tj. 9 lutego, jeśli większość Radnych pozytywnie zaakceptuje, zostanie przeznaczonych 700 tys zł na przebudowę skrzyżowania Zaułek - Berensona. Nazwa zadania: Przebudowa skrzyżowania ulic Zaułek/Berensona tj. Wnosi się o utworzenie nowego zadania i przeznaczenie na jego realizację kwoty 700.000zł w roku 2012 w ramach środków przyznanych Dzielnicy pismem Skarbnika m. st. Warszawy nr PB-PB5.3021.8.2012.DRO. W ramach przyznan...
  • w imieniu forumowiczów (chociaż nie mam żadnego glejtu na reprezentowanie kogokolwiek) zwracam się do obecnych na ww sesji Rady o podzielenie się informacjami i wrażeniami dziękuję i pozdrawiam Marcin
  • Myślę, że trzeba pójść w ślad za mieszkańcami Komorowa: miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6346129,Komorow_wypowie_wojne_secesyjna_.html Tylko w tym przypadku - utworzenie dwóch dzielnic - Tarchomina i Białołęki (na wschód o Kanału Żerańskiego i torów kolejowych - będiemy mieli bliżej do władz, czy też władze będą miały bliżej do nas.
  • Warto odnotować pojawienie się akcji zachęcającej do "legalizacji pobytu" na terenie Białołęki. Pamiętam dyskusję na ten temat na forum i cieszy mnie, że dzielnica (a może i radni) zainicjowali tą akcję. Ale żeby była skuteczna musi dotrzeć pod strzechy! www.bialoleka.waw.pl/zameldujsie/page/
  • No po prostu ręce opadają. Kto zatrudnił tego faceta? Przecież on nie jest z wyboru. najpierw światełka, a teraz dwie lewe ręce do zbierania podatków. Czy ktoś ma blade pojęcie jak się wnioskuje o odwołanie burmistrza dzielnicy? Ale z drugiej strony może lepiej nie podejmować takich szybkich inicjatyw, albowiem "szanuj burmistrza swego, możesz mieć gorszego"
  • Do Dzielnicy wpłynęło pismo z miasta, w którym zwrócono się o opinię dotyczącą rozszerzenia I strefy TAXI. Odpowiedź z dzielnicy ma być udzielona do połowy listopada. Zarząd Dzielnicy na wczorajszej nadzwyczajnej sesji Dzielnicy wprowadził uchwałę: radny.com.pl/dok2kadencja/uchwaly2/zarz-uchwala111103taxi-.jpg radny.com.pl/dok2kadencja/uchwaly2/zarz-uchwala111103taxi-zal.jpg Uchwałę radni dostali na 15-20 minut przed sesją i na sesji rozpoczęto dyskusję nad nią. Zaczęliśmy wprowadzać pop...
  • Od zeszłego roku na Zielonej Białołęce zaczęły się pojawiać problemy z niskim ciśnieniem wody (lub jej okresowymi brakami). Nasiliły się one w ostatnim czasie. Następują przerwy w dostępie do wody na wyższych piętrach budynków mieszkalnych. Jak wiadomo, budową wodociągów zajmuje się MPWiK (spółka akcyjna należąca do miasta). 30 września zeszłego roku, nasza Rada Dzielnicy podjęła specjalną uchwałę (mojego autorstwa zresztą) w tej sprawie: www.zielonabialoleka.pl/ftp/RD_2010-09-30_Uchw...
  • Zamykają dzielnicę Białołęka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się