Forum Na emigracji Matki Polki w UK
ZMIEŃ
      dzielnice

dzielnice

(25 wyników)
    • I lubicie. I dlaczego. Ja nie lubie typowo polskich jak Greenford, Nealsden, Willesden, ale lubie Ealing i Northolt. Przerazaja mnie czarnoskore dzielnice, uwazane za niebezbieczne jak np Brixton czy dzielnice Londynu pn- wsch jak Tottenham. Lubie Chiswick i Richmond, bo sa spokojne. Nie chcialabym mieszkac w dosc ekskluzynej Hamsted oraz na Finchley Rd, nawet za doplata :)Podoba mi sie centrum, Kew gardens...
    • Potrzebuje waszej pomocy. Interesuje mnie jakie sa najlepsze dzielnice w Londynie, takie w ktorych warto zamieszkac, bo sa bezpieczne, czyste, niekoniecznie tanie w wynajmie mieszkan. Bardzo prosze o informacje, w necie nie moglam znalezc odpowiedzi na to pytanie.
    • Zaczynamy starac sie z mezem o dziecko, a ze nie mieszkamy w zaciekawej i zbyt bezpiecznej dzielnicy Londynu zastanawiamy sie nad przeprowadzka. I tu prosba do Was drogie mamy - jakie dzielnice polecacie jako przyjemne i bezpieczne do wychowania dzieci. Nie chce zebyscie zrozumialy mnie zle, ale chcialabym uniknac dzielnic w ktorej duzy odsetek stanowia spolecznosci muzulmanskie, arabskie, hinduskie itp. Pozdrawiam serdecznie
    • Kazdy z nas teskni za Polska. A moze by tak zrobic polska dzaielnice jak GREENPOINT w NYC. Byly by tam polskie sklepy polskie sprzedawczynie i wogole wszystko po polsku..... Ochhhh.... jak fajnie by bylo. :)))))
    • Planuję przenieść się z rodziną na północ ale zupełnie niemam pojęcia o dzielnicach. Proszę powiedzcie mi gdzie jest ok, gdzie bezpiecznie dla rodzin z dziećmi,gdzie wynająć badź kupić dom i czy polecacie jakieś dobre primary schools. Czego się wystrzegać, a od jakich miejsc trzymać się z daleka. Wszystko mnie interesuje. Bardzo na Was liczę.
    • szukamy jakiegos miejsca na przeprowadzke i jednym z miejsc jakie rozwarzamy jest wlasnie Hounslow. Mozecie sie podzielic swoimi doswiadczeniami z mieszkania w tamtej okolicy?
    • No wiec oficjalnie rozpoczynam moje 'research' n/t w/w okolic. Planujemy z mezem i (jestem w 34 tyg ciazy) trojka juz wtedy maluszkow (4, 2 i 1 latka - bo planujemy na pocz przyszlego roku) przeprowadzke wlasnie w te okolice. Ja od 12 lat mieszkam w londynie i oboje z mezem doroslismy do decyzji o przeprowadzce ;-) Wiele argumentow ZA a glownymi to jakosc zycia Rodziny - pomimo ze mieszkamy w fajnej borough w London (Richmond) to jednak ciagle brakuje mi tego 'Family Life Quali...
    • Zapłaciliśmy już za wszystkie formalności i...okazało się, że wysena pierwszego pana, który zrobił oględziny naszego mieszkania różni się od wycena przez bank o prawie 25%!!! Rozumiem 10%, ale aż trudno mi uwierzyć, że te dwie wyceny tak mocno się różnią. Jestem teraz w PL, więc wszystko załatwiamy mailem i telefonicznie. Płakać mi się chce i nie bardzo wiem, co możemy zrobić. Czy agent, który wyceniał pierwotnie mieszkanie jakiś miesiąc temu mógł aż tak się pomylić??? Czy mogę...
    • kieruje do Was swa prosbe o doradzeniu w wyborze spokojnego miejsca do zamieszkania:)Abym bez strachu mogla wyjsc o poznej porze z domu,a przede wszystkim,zeby moj syn mogl tu bezpiecznie dorastac i uczyc sie. W sumie do napisania tej prosby sklonil mnie post o powrotach do PL,generalnie chodzi mi o bezpiecznych miejscach do zamieszkania (bez pijanej łobuzeri z nozami). Jestem tu dopiero 4 miesiac,wiec na spokojnie moge zastanowic sie nad wyborem miejsca do zycia. Moje kryteria...
    • Czy któras z Was mieszka w Bristolu. Zamierzamy się tam przeprowadzić ale nie wiem jaka dzielnica jest spokojniejsza . Myślimy o Lawrence Weston ponieważ starszy syn miałby "pod nosem" katolicki college i młdsza pociecha katolicką podstawówkę , pasuje nam też szybki dojazd do M5. Czekam na Wasze sugestie.
    • witam. Maz dostal prace Feltham.Pracuje w Anglii od 5 miesiecy.Planujemy sie polaczyc,czyli za ok 1,2 miesiecy przylecilabym do niego.Mam pytanie co to za dzielnica ten Feltham.Mezowi sie podoba itp,ale chcialabym znac Wasza opinie.Poza tym na poczatku nie wiem jak szybko poszlabym do pracy.maz ma do reki 1500£,a placi za pokoj 400 miesiecznie+oplaty.Mysle ze sie utrzymamy,z tego c mowi moj maz.ale chcialabym znac Wasza opinie.Bo my kobiety mamy troche ine podejscie i inac...
    • W lecie zamierzam przenieść się na Wyspy z dwojgiem dzieci. Czy możecie polecić uczciwą agencję, z którą mogłabym nawiązać kontakt przez Internet w kwestii wynajęcia mieszkania? Jestem samotną matką i wszystko, co jest związane z przeprowadzką muszę załatwić sama. Nie chciałabym źle trafić. Interesuje mnie tylko samodzielne mieszkanie lub mały domek w okolicach Greenwich (London SE) mogłoby być w Lewisham. Mówię biegle po angielsku.
    • Witam czy sa jakies mamy z walthamstow lub w poblizu, moze ktos bylby chetny do spotkania, na wspolny wypad na basen np, ja mam 7miesiecznego synka, czekam na odzew, pozdrawiam
    • drogie babki, proszę o pomoc - szukam dobrej postawówki w Londynie dla mojej 9 letniej córki. Powiedzcie w jakiej dzielnicy Londynu są jeszcze miejsca w przyzwoitych szkołach, a przy okazji ceny mieszkań (2 bedroom) nie przekraczają 200/tydzień? Z góry serdeczne dzięki Jo
    • Witam, chcialam zapytac czy jest moze ktos z tej okolicy ( Bristol- Lawrence Weston) przeprowadzam sie tam za miesiac i chetnie poznalabym kogos z kim mozna byc pogadac, pojsc na spacer itp, ja mam 4,5 miesiecznego Adasia. Pozdrawiam serdecznie
    • WITAM SERDECZNIE PROSZE O INFORMACJE .CHCE WRAZ Z DZIECMI DOLACZYC DO MEZA KTORY JEST W LONDYNIE W POLSCE ZOSTAWIAMY 2 POKOJOWE MIESZKANIE ILE KOSZTUJE WYNAJECIE PODOBNEGO W LONDYNIE POWIEDZMY W 3 STREFIE?W KTOREJ CZESCI LONDYNU WARTO ROZGLADAC SIE ZA CZYMS DO WYNAJECIA I CZY LEPIEJ WYNAJAC PRZEZ AGENCJE CZY OD OSOBY PRYWATNEJ? BARDZO PROSZE O WASZE OPINIE NA PEWNO POMOGA MI ONE.PEWNIE JESZCZE NIE JEDEN RAZ POPROSZE O POMOC W ODPOWIEDZI NA MOJE PYTANIE.POZDRAWIAM SERDECZNIE JESZC...
    • Witam serdecznie Za 2tyg przenosimy sie na Leytostone,i mam prosbe o opinie odnosnie mieszkania,bezpieczenstwa i szkoly primary i secondary.Wynajelismy tam 2beedrum i szukam teraz opini.Nie chcielismy sie zabardzo oddalac od naszych znajomych,bo oni nam pomagaja w roznych sprawach wiec dlatego wlasnie ten rejon.Z ich opini wynika ze sa zadowoleni z tego miejsca,wiem ze nie jest to szczyt marzen ale na poczatek moze byc,tym bardziej ze ceny mieszkan tez do przyjecia i maz ma dobre...
    • szukalam na stronach szkol,councilu..i ni cholerki nie znajde..problem nastepujacy: moje dziecie w listopadzie konczy 3 lata,po wielkich poszukiwaniach dopiero teraz jestesmy pewni gdzie kupimy dom,a dokladnie pewni dzielnicy w ktorej zamieszkamy,i tu stanelam w miejscu,sa tam 3 szkoly na ktorych bardzo mi zalezy,i do ktorych bardzo bym chciala zapisac malego,ale problem tkwi w tym ze przyjmuja dzieci tylko z tej dzielnicy, a czym wczesniej zapisze tym wiadomo wieksze szanse...pr...
    • wlasnie zarezerwowalam pobyt w okolicy Potrsmouth. Czy sa tam jakies punkty ktore koniecznie warto zaliczyc bedc w tamtym rejonie i jakies ciekawe miejsca?
    • Pytanie jak w tytule. Przede mna wizja kolejnej przeprwadzki tym razem do calkiem nowego miejsca. Wybor padl na Nottingham. Czekamy na przetranferowanie w pracy ( znaczy ja i maz). Czy ktoras/ktorys z formuowiczek moglby mi napisac cos o tym miescie? slyszalam, ze jest tam bardzo niebezpiecznie? Czy to prawda? W ktorych dzielnicach jest spokojnie? Gdzie najlepiej wynajac mieszkanie? no i w ogole jak tam sie zyje? Nie jedziemy tam szukac pracy, najpierw transfer, a potem dopiero przeprowadzka....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się