Forum eDziecko eRodzice Z dala od Polski
ZMIEŃ
      dzielnice

dzielnice

(24 wyniki)
    • czesc dziewczyny! pytanie troche nie na to forum, ale wierze, ze mi ktos pomoze. niedlugo przeprowadzamy sie do londynu i szukamy juz mieszkania. czy polecacie jakas spokojna dzielnice z dobrym dojazdem do Canary Wharf? Chcialabym , zeby jeszcze jakis park byl w okolicy, jakies sklepy i restauracje. Wymagam zbyt wiele:-) nie chcemy mieszkac na totalnym zadupiu, ale bezpieczenstwo jest dla nas wazne. Polecacie cos???
    • Chcialam sie dowiedziec jakie dzielnice sa bezpieczne w niewielkiej odleglosci od uniwersytetu? Wyjezdzamy juz niedlugo razem z dzieckiem i musimy znalezc jakies lokum. Podobno Chapel Allerton jest okolica bezpieczna i dosc niedroga o innych nic nie wiem, natomiast wyczytalam ze wiele jest dzielnic niebezpiecznych i coraz mniej zaczyna mi sie podobac ten wyjazd:(
    • POzdrawiam wszystkich,a troszke bardziej tych z Londynu. Ciekawa jestem w jakich dzielnicach mieszkacie? Moze mieszkamy w tych samych,wiec moglibysmy wymienic sie jakimis radami. A czasami(bynajmniej my czasami myslimy o przeprowadzce)moze ktos poda zle i dobre strony. My mieszkamy na PERIVALE/Ealing borough. Mama 9 miesiecznego Gabriela. ASIA
    • szukamy spokojnego miejsca na obrzezach londynu gdzie moglibysmy zamieszkac razem z nasza roczna corcia. chcialabym zebyscie doradzily mi gdzie moglabym szukac mieszkania w londynie do tej pory mieszkalismy z mezem na kilburn ale nie bardzo widze nas tam razem z dzieckiem dlatego chcemy zamienic mieszkanie na wieksze i w spokojniejszej dzielnicy doradzcie cos
    • Wyjeżdżamy z dziećmi na początku lipca do Londynu.Mąż już tam pracuje.Chcemy zamieszkać w polskiej dzielnicy, by 11-letniemu synowi łatwiej było się zaklimatyzować.Powiedzcie czy nie będzie problemu z zapisaniem go do szkoly w czerwcu? Teraz nie chcieli go zapisać,bo mąż mieszka w innej dzielnicy,a jest rejonizacja.Z tego względu szuka teraz nawet pokoju tam na 2mies,ale nic nie może znależć.Może ktos ma podobne doświadczenia, bo biję sie,że dziecka nie przyjmą, już nie wiem co ...
    • Witam wszystkie mamy! Mam pytanie czy są na forum mamy, które mieszkają w dzielnicy Neasden. Ja będę mamą za 2 tygodnie i właśnie się tutaj przeprowadziłam. Może mieszka w okolicy jakaś inteligentna dziewczyna do plotek, rozmów i spacerów z dzieciaczkami. Mam 27 lat, od ponad roku jestem w Londynie, a z Polski jestem ze Szczecina. Mam madzieję, że ktoś się odezwie. Pozdrawiam!:)
    • szukam informacji jakie sa to dzielnice itp?gonde polecenia czy kiepsko ? pozdrawiam Maria
    • czesc! mieszkam obecnie w New York z mezem i 1,5 rocznym synkiem. w lipcu planujemu wszyscy w trojke przeniesc sie do Londynu. Moje pytanie dotyczy dzilnic Londynu, ktore byly by Ok dla osob takich jak My, z malym dzieckiem. Moze moglybyscie, podzielic sie swoimi wrazeniami, co do miejsca zamieszkania w LOndynie...poczawszy od takich rzeczy, jak parki, przychodnie, narodowosc zamieszkujaca dana strefe? W jakim zakatku Londynu dobrze mieszkac>? Dzikuje z gory za opinie ;...
    • Hej. Moj maz wlasnie postaral sie o akt urodzenia dziecka w Londynie.Ale zamiast miejsce urodzenia:Londyn, mamy wpisane Lambeth, czyli cos w rodzaju dzielnicy.Co teraz bede miala wpisane w paszporcie lub jak w Polsce sie do tego ustosunkuja? Przeciez powinno byc Londyn, czy w Polsce beda wiedziec o co chodzi? Ktos tez tak mial?
    • Dziewczyny, napiszcie proszę, które dzielnice są godne polecenia tzn. spokojne, zielone, dla rodziny z dzieckiem. Mamy możliwosc przeniesc się do Liverpoolu z Londynu, ale nic o tym miescie nie wiemy. Ja osobiscie bardzo się boję ze względu na szkołę naszej córki. I czy podoba Wam się Liverpool? Czy to jest bezpieczne miasto? Słyszałam, ze należy omijać dzielnice: Toxteth, Spike, Garston. Dziękuję za wszelkie informacje, bo sama jestem "zielona".
    • witam wszystkich, prosze o wszelkie informacje na temat dzielnicy - leytonstone, tzn. szkoły, komunikacja, parki, sklepy, jacy ludzie tam mieszkają, ceny mieszkań itp. z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    • niedlugo przeprowadzam sie tam i jestem ciekawa jak tam sie zyje?
    • Czy moze znacie takie dzielnice jak, Winchmore Hill, Southgate, Palmers Green, Bounds Green poniewaz planujemy tam w tych okolicach wynajac mieszkanie, i bardzo mnie interesuje, czy sa to spokojne dzielnice, jakie sa sklepy i czy sa jakies parki aby moc z malym dzieckiem wyjsca oczywiscie kto tam mniej wiecej mieszka? dziekuje za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam A.
    • na 2-3 dni w tygodniu, moze byc rowniez sobota (co drugi tydzien) ok 15-20 godzin tygodniowo (ale nie wiecej niz , godziny do ustalenia i praca taka: pomoc matce w 2-latka - grzeczne dziecko - "nie wyje, nie bije, nie psoci" i noworodek, potrzebna do: 1. raz w tugodniu :sprzatanie lazienki (oprocz sedesu - mam dziwna awersje aby ktos obcy myl muszle klozetowa po nas), umycie podlogi - kuchnia i lazienka, dokladne odkurzenie mieszkania - podloga drewniana, nie ma zadnych karpetow...
    • berlin

(7)
      ludzie z berlina powiedzcie mi prosze dlaczego w tym miescie dostac mieszkanie ,graniczy z cudem? od roku bezskutecznie chcemy zmienic mieszkanie ,idziemy ogladac ok fajne ,dostarczamy potrzebne dokumenty i zaczyna sie.....a to zeby dostarczyc ze bez dlugow jestesmy ,ok dostarczamy ,a to wyciagi z konta ok ,prosze bardzo i cisza dzwonimy a nie,juz komus wynajete i tak od roku! no kuzwa uprzedzeni do polakow czy co?!
    • Wiem ze ten problem moze byc dla wielu banalny no coz dla mnie tak nie jest. Mieszkam w Chicago od 5 lat i ostatnio ciagle mysle o powrocie do Europy.Pewnie pomyslicie w czym problem? Boje sie czy w Angli np. tak samo "latwo" mozna znalezc prace jak tu w USA? Prosze napiszcie mi i nie ignorujcie. Tu nie mam rodziny (wszyscy w Polsce) Mam co prawda meza ale nie uklada sie nam za dobrze byc moze dletego chce to wszystko zostawic i zaczac zycie gdzies indziej. Wiem ze na rodzicow moge...
    • heyka, mam na imie Anka i od 3 lat mieszkam w Milton Keynes. mam dwoje dzieci, starsza Deniz ma 4 lata, mlodszy Serhat 1,5 roku. mieszkam w Furzton. jezeli ktos tez mieszka w Milton Keynes i na dodatek w poblizu prosze o kontakt.
    • Mieszkamy teraz polnocnej Anglii,myslimy oprzeprowadzce do stolicy i zakupie wlasnego M.Chcialam poprosic o rade ktore dzielnice doradzicie,zalezy mi na dobrych szkolach,okolicy gdzie nie bede sie bala dziecko wypuscic na podworko ale w umiarkowanych cenach.Dzieki.
    • Witam! Mam do Was ogromną prośbę. Na wiosnę mamy zamiar przeprowadzić się do Londynu. My tzn, ja, mąż i dzieci 2 lata i okolo 2 - 3 mce. Oczywiście najpierw pojedzie mój mąż, a my dojedziemy póżniej "na gotowe". Z zagranicznych doświadczeń mam tylko nowojorskie, więc duzo mu podpowiedziec nie mogę i własnie dlatego mam do Was pytanie. W jakiej dzielnicy najlepiej szukać mieszkania do wynajęcia i jak to się w Londynie robi bezpiecznie - tzn. przez agencje nieruchomości, z ogłoszeń...
    • Jakis czas temu wypytywalam Was o koszty zycia w Londynie. Teraz pora na wybor lokalizacji :) Pomozecie? Zakladam ze punktem docelowym codziennych (pon-pia) wedrowek bedzie Piccadilly Circus. Mieszkanie w centrum raczej odpada. Warunki konieczne: * dojazd do wyzej wymienionej lokalizacji ok 20min., z preferencja dla mniej obciazonych w godzinach szczytu linii, * bliskosc metra * supermarket w poblizu * w okolicy ciekawych punktow na spacery z malym dzieckiem (parki, plac za...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się