dziura

dziura

(15 wyników)
  • Proszę pocieszcie mnie. Kto miał wyrywaną 4? Niech napisze
  • Witam, po ekstrakcji 8ki (niecale 2 tygodnie temu), mam w miejscu usuniecia dziure, tak, ze widoczna jest kosc. Bylam u mojej dentystki, ale stwierdzila, ze to normalne i ladnie sie goi. Nie mam doswiadczenia, ale nie wydaje mi sie, ze to nie jest w porzadku. Czy mieliscie podobna dolegliwosc???
  • Witam, Od ośmiu miesięcy noszę ruchomy aparat ortodontyczny. Przez 21 lat nie miałem żadnych problemów z zębami (poza krzywym zgryzem) a teraz nagle, mimo przestrzegania higieny jamy ustnej, zrobił mi się ubytek w jednym zębie, co wymaga leczenia kanałowego. Mam więc pytanie: Czy aparat ortodontyczny może być przyczyną powstania ubytków w zębach? Dentysta nie chciał powiedzieć. Trochę głupia sprawa, ale uważam, że 22 lata to zdecydowanie za wcześnie na kłopoty z zębami i chcę wiedzie...
  • Witam, Nosze aparat od miesiaca i najbardziej dokucza mi widok dziur po ekstrakcji. Nie moge sie normalnie usmiechac - a usmiech mam ud ucha do ucha. Kiedy mozna spodziewac sie poprawy wygladu? Dziury sa ogromne (po czworkach), na moje nieprofesjonalne oko za duze do wady - ale pewnie nie...?
  • Mam aparat od dwoch miesiecy. Minely rowniez dwa miesiace od wyrwania 5. po jednej stronie - niedawno zakladalem watek o usunieciu zeba tylko po jednej stronie i pisano o asymetrii itd. - teraz jednak bardziej martwi mnie co innego - ta dziura po wyrwanym zebie nie specjalnie sie zmniejszyla - ortodonta kazal mi wspomagac aparat kilka razy dziennie po kilka minut naciskać na 4. (kieł) palcem w kierunku dziury - podobno to wspomoze aparat - jednak wydaje mi sie to dziwne... - co o tym sa...
  • Witam Jestem po wyrwaniu dwoch osemek i mam problem z jedzeniem. Po tygodniu zaczelem jesc normalnie ta strona gdzie mialem szybciej wyrwany i wyjmuje jedzenie po spozyciu...tydzien chyba wystarczy na zagojenie sie do takiego stopnia ze mozna cos przegryzc?/ I pytanie o Dentosept...czy mozna go stosowac na rany po wyrwaniu zeba? smarujac dziury ktore zostaly po wyrwaniu?? Z gory dzieki:)
  • Przygotowuję się do wyrwania 4ki (mleczaka! który jakims cudem zachował się do 26 roku życia ;) )i zastanawiam się jak długo będę chodziła z takim ubytkiem? Dodam, że aparat mam już założony - a mleczak jak to mleczak nie jest duzym ząbkiem, także szpara nie będzie ogromna...oby ;) Jak to było u Was, jak szybko takie szpary się zeszły? Pozdrawiam.
  • mam pytanie do kogos kto mial juz usuwane gorne 4ki? poniewaz mozliwe ze mnie to czeka przed zalozeniem aparatu stalego, ciekawi mnie jak dlugo trwa usuwanie, czy znieczulenie dobrze dziala,tzn czy na pewno nie boli, a takze jak duze sa pozniej wglebienia czy bolesne czy krwawi czy trudno jesc?.A takze ile musi uplynac czasu od usuniecia obu zebow do zalozenia aparatu 2-3 tyg czy wiecej?
  • Witam Mam pytanko: czy po wyrwaniu zębów, w moim przypadku czwórek, można "zamontować" tymczasowe (2tygodnie) uzupełnienie tych dziur?? Muszę usunąć zęby, a nie mogę nie mieć zębów :) Praca mi na to nie pozwala ;/ A czwórki w moim przypadku akurat też są bardzo widoczne :) Proszę o odpowiedź... Pozdrawiam.
  • Natura nie wyposażyła mnie w gorne dwojki ;-) Takze teraz dzieki mojemu zelaznemu przyjacielowi "robi sie" na nie miejsce. Z jednej strony mam juz 4 mm. I tak zastanawiam sie ile trzeba miec miejsca żeby mozna bylo przykleic na zamku taki sztuczny zabek... Zalezy mi na nich bardzo bo za niecaly miesiac bede swiadkiem na weselu a poki co mam olbrzymie dziury na przodzie. Wyglada to nie ciekawie. Zartuje sobie z moim chlopakiem, ze zamowi dla mnie piosenke "dziewczyna bez zeba na ...
  • Planuję założenie aparatu stałego i mam pytanie. Otóż mam usuniętą dwójkę i została mi dziura po niej tak na pół zęba ponieważ dalej mam stłoczone zęby, które na dzień dzisiejszy przesunęły się. Za tą dziurą mam zęba mlecznego, który jest do usunięcia i tu pojawia się moje pytanie. czy na początku leczenia można wypełnić jakoś tę dziurę, ponieważ czułabym się bardzo niekomfortowo. Będzie to bardzo widoczne, bo dziura będzie po 1 1/2(mniej więcej) zębie. Muszę jakoś funkcjonować...
  • Tak sie zastanawiam czy ktoś jeszcze musiał wyrwać 3 szóstki i 5 jak ja. Przyznam, że troche mnie przeraża jak ktos pisze coś w stylu "wyrwali mi 4 i miałem taka wielką 6 mm dziurę" , bo wtedy sobie myśle, że moja 6 ma 12 mm. Czy rany po wyrwaniu zebów szybko sie wam zagoiły? w końcu to nie mleczaki..
  • Po pierwszej wizycie u ortodonty wyszłam szczęsliwa bo orto powiedziała mi, że nie będe musiała wyrywać zębów.... Jednakże po drugiej wizycie (wczoraj) okazało sie, a że jednak.... MUSZĘ!!! Brrrr.... musze wyrwać cztery 5-tki. Okropność.... no, ale cóż - nie tylko ja ;-) i tym się pocieszam.... Mam do Was pytanie, a mianowicie czy wyrywaliście zęby od razu wszystkie, czy pojedynczo??? Zastanawiam się, jak długo będzie mi widać te cztery szpary... I jak szybko (po założeniu aparatu...
  • j.w pozdrawiam
  • Czesc mam pytanko, czy ktos z Was podjal sie wyrwania czworek i nosi aparat?? Jesli tak to po jakim czasie nie bylo widac luk miedzy zebami??Z gory dziekuje bardzo za kazda odpowiedz,bo mam nadzieje, ze nie ja jedna mam taki problem.Pozdrowionka
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.