emerytury

emerytury

(35 wyników)
  • Z tego co wiem, część z tego forum już dawno jest na emeryturze. Znalazłem więc wkleiłem [IMG]http://i49.tinypic.com/2r6nz2w.jpg[/IMG]
  • A miało być tak pięknie...Wolność, dużo czasu, własne sprawy, jeśli wiecie co mam na myśli, dobra książka i takie dam, szkoda słów. No i początkowo właśnie tak było. Ale jako dobre, szybko minęło. Natura nie znosi próżni i moje dni się wypełniły. Spodziewałam się, że więcej czasu poświęconego rodzinie będzie sprzyjać jej i mnie. No i znowu się pomyliłam. Ktoś podniósł stary wątek o dzieciach i rodzicach: odszczekuję wszystko co tam napisałam!!!! I jeszcze jedna zmiana: czasem, choć [b]wyjąt...
  • czas wolny to taki dla ciebie który przeznaczasz na swoje przyjemności wychodzisz z domu i jesteś w swoim tajemniczym świecie w ktorym nie uczestniczą członkowie twojej rodziny stajesz się przez to atrakcyjniejsza dla męża dziecka wnuka itd, odkrywają że istniejesz i masz swoje sprawy
  • WP Wiadomości Emerytury bedą waloryzowane co roku 1 marca 15:00 22.05.2007 wtorek Od 2008 emerytury i renty będą waloryzowane co roku 1 marca. Wskaźnik waloryzacji wyniesie nie mniej niż średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, powiększony o co najmniej 20 procent realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia. Projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS zakłada, że ewentualne zwiększenie wskażnika b...
  • Dziś w TV2 Wojciech Cejrowski dał mi do myślenia proponując co zrobić aby nasza emerytura była większa.Nie chodzi o to,żeby więcej dostawac, ale przenieść się tam,gdzie za naszą emeryturę można więcej kupić.Np.na Costa Ricę albo do Portugali albo - jak to okreslił,wszędzie blisko równika.Podał sensowne wyliczenie. Na taki pomysł podniesienia wartości emerytury już dawno wpadli Niemcy,ktorzy podobno wykupili w Hiszpanii wsie i miasteczka,mają swoich przedstawicieli we władzach itp...
  • Bardzo proszę o poradę. Nie wiem czy to odpowiednie forum czy nie ale mam nadzieje ze mi pomozecie. Moja Mama: 2006 rok - 35 lat pracy 2007 rok - 55 lat życia Jej zapytania sa nastepujace: Czy musi koniecznie odejsc na emeryture z koncem tego roku? Czy moze jeszcze popracowac np. 1 rok? Jesli sie zdecyduje pracowac dalej to czy nie bedzie przypadkiem musiala pracowac do 60 roku zycia? dziekuje pozdrawiam Ewa
  • gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,52983,3869743.html?as=1&ias=7&startsz=x Skopiowałam dla zaineresowanych : Wcześniejsza emerytura Wyjaśniamy, kto może skorzystać z wcześniejszej emerytury, kiedy kobiety mogą pracować krócej i jakie zmiany w przepisach emerytalnych planuje rząd. Na wcześniejszą emeryturę mogą przejść osoby urodzone przed 1 stycznia 1949 r. JEŚLI JESTEŚ KOBIETĄ: • po osiągnięciu 55 lat, jeżeli udowodniłaś (co to znaczy udowodnić, wyjaśnimy za chw...
  • 67 lat moi pięćdziesieciolatkowie dopiero na emeryturę . Obyście tylko doczekali :>
  • www.rzeczpospolita.pl/spon/of/of7_lok.html Nie znam sytuacji w Polsce ale podobne systemy sa u nas (ja tez ciulam)... co mnie zaciekawilo ze pisza jak uzbierac milion. Tak sume podaja rowniez u nas w roznych artykulach na temat emerytur. Wedlug obliczen tutejszych fachowcow zeby dostatnio zyc na emeryturze tez trzeba miec milion na koncie i zyc z procentow (biorac pod uwage inflacje)...powinno to starczyc do konca czyli 25-30 lat Na rzadowe pieniadze radza nie liczyc - zreszta s...
  • Dostałam w poczcie...chodzi o emerytury yfrog.com/b8dochodkyveurope11j Czy nadal chcesz pomagać Grecji???
  • "Od 1 lipca 2004 r. rzeczywiście mamy przepis, który po raz pierwszy pozwala przejść z emerytury wcześniejszej na tę na ogólnych zasadach, gdy kobieta kończy 60, a mężczyzna 65 lat." "Podkreśla, że najważniejsze, by taka osoba co najmniej przez 30 miesięcy po przyznaniu jej wcześniejszej emerytury podlegała ubezpieczeniu z tytułu umowy o pracę albo opłacała składki z działalności gospodarczej." serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3108839.html Ja w grudniu dowiedziałam się o tym przep...
  • Jestem już po 50-tce i powoli zbliża się czas emeryturki. Czy macie jakieś sposoby na zajęcie czasu na emeryturze? Może jakieś plany, które chcielibyście zrealizować w tym czasie? Myślę, że na tym forum jego uczestnicy mają wiele pomysłów i planów a ich wymiana dla wielu może być ciekawa.
  • Bardzo liczyłam na to, że pójdę na emeryturę w wieku 55. A tu masz: Prezydent (ś.p.) chciał dać, premier - nie. A ponieważ urodziłam się na początku stycznia, zabrakło mi kilka dni. A wszystko wskazuje na to, że jeszcze przedłużą. Moje rówieśniczki, co Wy na to?
  • Witam, Mam 51 lat i 29 lat pracy za sobą. Czy ktoś orientuje się kiedy będę mogła przejść na wcześniejszą emeryturę? Przepisy tak szybko się zmieniają, że nie nadążam. Pozdrawiam Irena
  • Emerytura

(81)
    Ciekawy jestem czy jako osoby 50-letnie myslicie o emeryturze? Oczywiscie nie dotyczy to osob nie-pracujacych (jak np moja zona). Czy planujecie pracowac dokad sie da..moze lubicie swa prace, mozna np pracowac na tzw pol etatu a moze planujecie pracowac jako wolontariusz- tak chyba to sie nazywa po polsku albo moze chcecie robic zupelnie cos innego jak podrozowanie, hobby... Ja naprzyklad chcialbym jezeli sie uda przejsc na wczesniejsza emeryture - u nas jest od 62 1/2. Chcialbym zaj...
  • Emeryci i renciści,którym ZUS przekazuje emeryturę bezpośrednio na konto bankowe, we wrześniu po raz ostatni otrzymają z ZUS-u odcinek od emerytury. Ostatni odcinek, aż do 2006 r. będzie nam służył do okazania się w służbie zdrowia, w środkach komunikacji miejskiej przy ulgowych przejazdach, być może przy zakupie na raty. W 2006 roku ZUS ma wydać specjalną legitymację,która będzie uprawniała do korzystania z powyższych świadczeń. Powyższe działanie ZUS-u związane jest ograniczeniem...
  • tę dla roczników 48-51?
  • Zapytanie

(4)
    Do 31 grudnia 2008r spelnialam warunki wiekowe i stazowe do wczesniejszej emerytury.W 2008 r prowadzilam wlasna dzialalnosc,natomiast w styczniu 2009 r zatrudnilam sie na umowe o prace i nadal pracuje w tym samym zakladzie,czy jak teraz zloze wniosek o wczesniejsza emeryture zostanie mi przyznana.Ania
  • wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=3922
  • wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9149858,_Der_Spiegel__pisze_laurke_dla_Polski__Kiedys_zacofany.html Miło się czyta, tylko czemu w tym mocarswie moja emerytura taka mała, że muszę jeszcze dorabiać?
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.