emerytury

emerytury

(35 wyników)
  • Po ilu latach Polak pracujący w Wielkiej Brytanii nabywa prawo do tamtejszej emerytury?
  • Moge skorzystac z 'oferty' mojego pracodawcy i przystapic do funduszu emerytalnego ('pension plan'). Zastanawiam sie jednak, co sie stanie ze zgromadzonymi tam srodkami jezeli za pare lat postanowie wrocic do Polski? Czy przepadna? Zostana zamrozone do czasu kiedy osiagne wiek emerytalny? A moze jest mozliwosc przeniesienia ich do polskiego odpowiednika (trzeci filar???)? Zadalem takie pytania w kadrach, ale na razie nie potrafia odpowiedziec i 'robia research'... Ech...
  • Mam pytanie. Wróciłem do Polski. Pracowałem 2 lata w UK. W jaki sposób wpłynie to na moją przyszłą emeryturę w Polsce? Pozdrawiam Hubert
  • witam chcialbym sie dowiedziec czy na wypadek gdybym chcial zjechac do Polski na stale jakich dokumentow potrzebuje od pracodawcow do skladki emerytalnej (swiadectwo pracy) by ten czas ktory spedzilem w anglii wliczyl mi sie w lata pracy nawet jesli byly to agencje pracy? i to nie byla prraca na stale (przerwy) prosze o pomoc jesli ktos ma podobny problem pozdrawiam daniel
  • przepracowany okres w dowolnym panstwie ue wlicza sie pozniej do okresu, na podstawie ktorego osadzona zostanie wysokosc emerytury. jesli spedze w uk zaledwie kilka lat, 2- moze 3, to jaki dokument powinienem pozniej przedstawic polskiemu zus, aby okres pracy za granica zostal zaliczony do "lat pracy" ogolem? Dzieki, i pozdr
  • Try to translate the following text into English. The law is aimed at people who both receive pension and work. Does a similar rule exist in the UK or Ireland and what exactly does it say? The below is the text of Article 103a, introduced in December 2010 into the Polish social security law as part of regulations to be in force later in 2011. In Polish: "Prawo do emerytury ulega zawieszeniu bez względu na wysokość przychodu uzyskiwanego przez emeryta z tytułu zatrudnienia kontynuowane...
  • Witajcie. Mam 41 lat, mieszkam od 4 lat w UK, przedtem zaraz po studiach pracowalem przez 2 lata w Polsce oraz blakalem sie po swiecie (USA i Kanada). Niestety, nigdzie nie mialem mozliwosci wypracowania sobie przyszlej emerytury. Poniewaz panstwowa emerytura w UK praktycznie nie istnieje (dostaje sie 80 funtow tygodniowo po bodajze 45 latach pracy) a tutejsze prywatne systemy sa niewiele lepsze (z jednego z prywatnych kalkulatorow emerytalnych wyszlo mi, ze dostawalbym 38 funt...
  • Oprocz podstawowej emerytury panstwowej w Anglii mozna dostac dodatkowa emeryture panstwowa.Jak ja wyliczyc.Po 10 latach pracyprzysluguje 84 F na miesiac emerytury panstwowej. Dodatkowa zalezy od wysokosci zarpbkow i wplaconych skladek.Orientacyjnie jaka to suma przy pensji 1000 F.Na prywatne skladki przy tej pensji nie stac.
  • slyszalam o czyms takim ze jak przepracuje sie 5 lat w Anglii to mozna starac sie o jakas emeryture lub cos takiego i pozniej dostawac bedziesz 500funtow na miesiac... jest cos takiego? jakie dokumenty i gdzie trzeba zlozyc by cos takiego miec? jak cos ktos wie, pisac...
  • hej Jak w temacie jestescie? Czy czlowiek ktory my ponad 40-50 lat i zaczyna droge kariery w UK i Irlandii za minimalna stawke moze liczyc na dobra emeryture ?czy zdarzy to wypracowac ,czy czasami nie bedzie musial pracowac do konca swoich dni . Czy wtedy moze zaczac oszczedzac w jakims funduszu ? dzieki za odpowiedzi .
  • Ciekawi mnie, ile lat nalezy przepracowac w Anglii aby byc uprawnionym po ukonczeniu 65 roku zycia do otrzymywania tutejszej emerytury.......o ile sie orientuje to w Polsce okres ten wynosi minimum 25 lat, w USA natomiast tylko 10. Czy ktos wie jak to tutaj wyglada ?
  • Czy prawdziwa jest informacja ze wystarczy przepracowac 5 lat u UK zeby kiedys w Polse (po osiagnieciu wieku emerytalnego) pobierac minimalna angielska emeryture? Andrzej Branski
  • dostaniecie po 10 latach pracy az cale 450zl buhahahah emerytury.wp.pl/POD,3,a,2,b,4,wid,8437580,wiadomosc.html?rfbawp=1154939524.545
  • Zamieszczałam to pytanie na innym forum ale brak jak na razie odpowiedzi, mamy chyba zapracowane .Może ktoś z Was cos wie na ten temat. Wiem,że sporo z Was napewno jest w młodym wieku ale nurtuje mnie pytanie o emeryturę. Dokładnie jak to jest i będzie oczywiscie. Troche sie rozpiszę,aby co nieco rozjaśnić.Otóż na dzień dzisiejszy mam przepracowane w Polsce ponad 18 lat, w czerwcu dołączam z dziećmi do męża w Bristolu. Nie palę za soba mostów obecnie jestem od 3 mcy na urlopie w...
  • pension

(8)
    Pracuje 5 lat w UK,jestem zarejestrowana i mam pytanie ,jak wyglada pozniej sprawa emerytury. Jakie mam uprawnienia ,jakie dokumenty sa potrzebne , albo niech ktos prosze poda mi link gdzie takie info moge znalezc. Szukalam juz tu na forum, ale nie moge sie dopatrzec nigdzie tych informacji.
  • Proszę o informacje na temat wieku emerytalnego w Anglii...czy staz pracy w Polsce wlicza sie w lata pracy w Anglii? mysle,ze to dośc ciekawy temat..
  • Od 3 miesiecy pracuje dorywczo mniejwiecej 100 godzin w miesiacu. Pracuje tylko dla jednego pracodawcy. National Insurance jest odliczany od moich zarobkow. Nie place podatku, ale jak to mi wytlumaczyl moj pracodawca nie musze placic dopoki nie przekrocze progu podatkowego (ponad £6000). Mam wyorobiony Home Office. I tak ostatnio sie zastanawiam, czy skladka emerytalna jest oplacana, pomimo ze pracuje dorywczo? Probowalam znalezc informacje na ten temat, ale niestety bez z...
  • Wiadomym jest, ze nawet z najlepszej pansji panstwowa emerytura bedzie bardzo skromna. Czy w zwiazku z tym odkladacie kase na spokojna starosc? A moze odkladacie to na wieczne pozniej? Jesli zdecydowaliscie sie jednak na zabezpieczenie przyszlosci to gdzie lokujecie nadwyzki?
  • Zbankrutował ZUS. Dotacje do tej czarnej dziury wyniosą w 2008 roku 37 miliardów PLN co stanowi około 15-18% wpływu do budżetu państwa. Dzieje się tak pomimo najlepszej z możliwych sytuacji demograficznej, gdy dwa wyże (powojenny i ich dzieci) są na rynku pracy (13 milionów składkowiczów utrzymuje 7 milionów emerytów i rencistów). Tymczasem nasze pieniadze, które co miesiąc pod przymusem i groźbą kary pozbawienia wolności, są pobierane pod mylącą nazwą "składki ubezpieczeniowej"...
  • Rodzi mi się w głowie następna teoria spiskowa, hehehe... Może funt i euro w PL-u spada, bo pragną aby emigraci wrócili??? Jak myslicie? Ma to jakiś związek??? Jeśli jest tak dobrze, to czemu te starania??? biznes.interia.pl/news/emigranci-wracajcie,1090270
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.