endometrium

(128 wyników)
  • 3 tyg temu miałam zabieg histeroskopii, ponieważ miałam polipowaty przerost endometrium, wyniki histopatologiczne potwierdziły to, teraz muszę przez pare cykli poobserwować @ czy będą słabsze (miałam bardzo obfite). Mam córeczkę 5 letnią (dzięki IUI) od długiego czasu naturalnie staramy się znowu o dziecko, 2 lata byłam w ciąży ale okazało się że jest puste jajo płodowe. Teraz mam nadzieję że po histeroskopii może coś zaskoczy, macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Mam już 35 lat i to ost...
  • Po 5 latach walki o dziecko, 4 IUI, 1 IMSI lekarz zlecił histeroskopię, po czym stwierdzono u mnie polipowatość endometrium. Według mojego gina jedyną skuteczną metodą leczenia tej przypadłości jest usunięcie endometrium, co całkowicie pozbawiłoby mnie szans na dziecko. Nie zaproponował innego leczenia, wiec przystąpiliśmy do criotransferu, zakończonego niepowodzeniem. Nie chce się poddać, na różnych forach czytałam, że taka polipowatość uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka. Coś trzeba z ty...
  • Witam, mam problem, w 11dc moje endometrium miało 4,3 mm. W poprzednim cyklu w 19 dniu było 4,1 mm. Jest cieniutkie. Jem migdały, cidziennie spora garść, biorę luteinę i bralam do owulaci wiesiołek. Strasznie martwie sie tym endo. Owulacje mialam w okolicach 17 dc. Czy jest mozliwa ciąża? Czy jest szansa że to endo przyrosło?
  • Biorę clo. W 11 d.c. miałam pęcherzyk 11 mm, grubość endometrium 5 mm. W 15 d.c mam pęcherzyk 17 mm, grubość endometrium 9 mm. Jaka wielkość pęcherzyka jest w momencie owulacji i jak duże jest endometrium ? Lekarz powiedział aby starać się 18-19 d.c bo wtedy może wystąpi owulacja i pojawić u niego na usg 22 d.c. aby sprawdzić czy pęcherzyk pękł. A jak wy myślicie ? Jest szansa na owu ? Wiem że to trudno przewidzieć ale pytam tylko o wasze doświadczenie lub zdanie bo staram sie już 16 cykl...
  • Czy któras ma lub miala klopoty z endometrium? Nie chodzi o klopoty typu "napij sie winka i zjedz orzeszki" a bedzie lepiej...Ja mam @ doslownie 2 godziny i po wszystkim (pare kropli). Co prawda przeszlam w ciagu 3 lat 5 zabiegow (poronienia) i wiem, ze po czyszczeniu mam takie slabe endo ale co robic aby je odbudowac? na mnie winko czy orzeszki nie dzialaja!!!! Wiem, ze sa jakies hormony i nawet w czerwcu przy ostatniej stymulacji bralam jakies leki i pastry ale endo ruszylo po nich tylko 0,...
  • Dziewczyny, wiem, że pęcherzyki przyrastają średnio 2 mm na dobę, a jak to jest z endometrium, tzn jak ono rośnie. Zastanawiam się, czy mając endometrium w 13 dc 6 mmm i pęcherzyk 15 mm, jest szansa żeby coś z tego było? pozdr.
  • Byłam dziś na USG (18 dc przy 35-37 dniowych cyklach), pęcherzyk 19,3 mm, endometrium 6,5 mm, pani doktor, która robiła mi USG powiedziała, że pęcherzyk jest ok ale endometrium za małe :( Ponieważ moja wiedza w tym temacie jest praktycznie zerowa a wizytę u mojej pani doktor mam dopiero za tydzień to chciałabym podpytać Was czy spotkałyście się z taką sytuacją i co ona dla mnie oznacza?
  • Komuś się udało? Moje endometrium w ostatnim cyklu miało 4 z groszem... Wspomagam się obecnie kwasem omega 3, olejem z wiesiołka, magnezem, acardem, orzechami i czerwonym winem. Czas leci, starsza córka ma 2 lata i 3 miesiące. Marzyłam o jak najmniejszej różnicy wieku, a tu klops... W ciążę zajść trudno, jak zachodzę, to nie mogę utrzymać. Pomagają te naturalne wspomagacze?
  • Czy może macie jakieś domowe sposoby na poprawę endometrium???
  • Witam, w sb miałam 8 dc. od 4 dc 2 razy dziennie clo. Mialam robioony monitoring. Pecherzyki dwa po 19-20 mm. Endometrium 5. Czy nie za male, co o tym sądzicie? Lekarz podal mi pregnyl. Nie wiem czy to wszystko nie za wczesnie. Cykle zwykle mam 27-28 dniowe.
  • Proszę o poradę (wizyta u lekarza za półtora tygodnia): Czy opis z USG "endometrium 5,7 mm, słabo wysycone" jest niepokojący? Badanie było robione 10dc, przy cyklach 28-31 dniowych.
  • Mam problemy z endometrium, w okolicach 20dc osiąga max 8 do 9mm, m.in. przez to 2 razy poroniłam. Podwójna dawka luteiny nie pomogła. Lekarz zaproponował mi w następnym cyklu bra od 5dc femoston mite na poprawę śluzówki. Niby lek zawiera estradiol, ale w ulotce piszą głównie, że to lek głównie na menopauzę. No i nie ukrywam, że mam obawy. Czy któraś brała ten lek? Jeśli tak to z jakim rezultatem. Będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie. Pozdrawiam
  • Dziewczyny, czy któraś z was miała problem z kiepskim endometrium? Moje ma tylko 4 mm, a podobno norma to 8. Jakimi lekami można to poprawić? Czy taka kuracja długo trwa? A może któraś z was zaszła w ciążę mając małą macicę? Z góry dziękuje za pomoc.
  • 2 lata temu urodzilam dziecko i niedlugo potem zdiagnozowano u mnie nowotwór. Zostalam poddana chemmio i radioterapii. Od tego czasu mam problemy z miesiączką. Ostatnio gin powiedział, ze przyczyną (przynajmniej teraz)jest cienkie endometrium i przepisal tabletki 3-fazowe. Mam prośbę, poniewaz lubie wiedzieć, co mi jest, mogłybyście podac mi strony, z ktorych dowiedziałabym się czegoś więcej na ten temat? Nie wiem, czy da sie sprawy z hormonami u mnie poukładać. Dość mam już biegania po lekar...
  • dziewczyny, co moze byc przyczyna cienkiego endometrium? mam takie (5,5), robie badania hormonnow w kolejnych fazach cyklu i na razie gin nic mi nie mowi, a ja sie denerwuje i mysle sobie, skad takie cienkie endo moze byc...
  • Mam pytanko ile mm powinno mieś endometrium w drugiej fazie cyklu. Dodam, ze u mnie w 18 dc wynosiło 8,4 mm. Lekarz stwierdził, że to dobrze ale z tego co wiem żeby doszło do zagnieżdżenia sie zarodka powinno byc większe.
  • wczoraj byłam na badaniu USG, lekarz stwierdził powiększone endometrium - 15mm (w I fazie cyklu, 5 dzień miesiączki), powiedził, że to jest niepokojace. ponadto stwierdził malutkie jajniki i małe pęcherzyki wokół nich, co to znacz? skierował mnie również na badania hormonale, wyniki: LH 5,66 mIU/mL FSH 6,21 mIU/mL PRL 23,11 ng/mL co te wyniki oznaczają, prosze o pomoc... napomkne również, że od momentu kiedy przerwałam branie tabletek antykoncepcyjnych (Microgynon) mam okres co 3 m-c...
  • Cześć dziewczyny, Staramy się o dziecko juz ponad 2 lata, ale niestety dość późno trafiliśmy do kompetentnego lekarza, który juz podczas pierwszej wizyty zdiagnozował jedną z ewentualnych przyczyn naszych bezowocnych starń ( mam nadzieję, że tylko jedną), a mianowicie mam polipa endometrialnego oraz przerost endometrium ( w 10 dc = 14 mm, a w 14 dc = 17 mm).Czy może któraś z Was ma też lub miała postawioną taką diagnozę? Jeżeli tak to jaka jest procedura leczenia i jakie leki m...
  • dziewczyny, czy to endometrium jakies znaczenie przy pekajacym pecherzyku? Moj mial 22 mm w 11 dc. A moze wiecie co to znaczy jesli jest troche plynu w zatoce Douglasa?
  • Witam, Mialam ostatnio wizyte u ginekologa i okazalo sie ze mam b. male endometrium (6mm. Czy wiecie cos wiecej na ten temat, co to oznacza i jakie powinno byc prawidlowe. Bede wdzieczna za odpowiedzi. Madzia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się