filmy

filmy

(284 wyniki)
  • Kiedys, chyba w 1995 w okolicach Wielkanocy organizowany byl w Warszawie, w kinie Rejs, przeglad filmow nakreconych na podstawie prozy G.G.Marqueza. Obejrzalam tylko dwa filmy wtedy: "Listy z parku" (kubanski) i "Jestem, kogo szukasz" ("Yo soy el que tu buscas", hiszpanski). Czy ktokolwiek wie, czy te filmy w ogole sa dostepne? A moze ktos tez byl na tym przegladzie i pamieta, albo zna inne filmy nakrecone na podstawie Marqueza? A na podstawie innych pisarzy iberoamerykanskich? Po...
  • Kazdy chyba zna uczucie kiedy konfrontacja przeczytanej ksiazki z nakreconym na jej podstawie filmem wypada na niekorzysc tego ostatniego,niektore wersje filmowe sa jednak wyjatkowo spartaczone,dla mnie takim przykladem jest Lolita z Jeremy Ironsem
  • Ja mam dwie: 1. Edi - gdy główny bohater otwiera lodówkę, a tam... pełno książek. 2. W filmie "Sara" ochroniarz ganstera Leon (Linda), aby zagrzać w wannie wodę, pali pod nią "Zbrodnię i karę". ________________________ "Kto czyta, nie błądzi."
  • czy ktos z Was orientuje sie czy powstał film na podstawie Jezycjady? jesli tak to jaki tytuł jest tego filmu? z góry dziękuje:)pozdrawiam serdecznie
  • Ten temat na pewno bym juz poruszany weczesniej, ale chetnie uslysze, co o nim myslicie. Moja propozycja: "Dziecko Rosemary". Polanski po prostu zrobil to lepiej.
  • Skoro była juz dyskusja o filmach lepszych od ksiązkowego oryginału, może wartoby pokusić się o dyskusje o ksiązkach, które były lepsze od filmu na ich podstawie? Mój faworyt: Quo vadis - mimo wszystko książka jest lepsza od naszej polskiej ekranizacji z drewnianym Delągiem, drewnianą Mielcarz i sztucznymi dekoracjami (do dziś pamiętam te plastikowe kwiatki na ścianach domów...). Nawet Trela nie był w stanie tego uratować, bo i jak???? Macie jakieś wasze typy
  • Ostatnio przypadkiem trafilam na film brytyjski (lecz po francusku) z interesujacym elementem literackim. Poczatku nie ogladalam, wiec pewnych rzeczy musialam sie domyslac sama. W skrocie: oto poczytny pisarz zdobywa Nagrode Goncourtow za "Romans w Tunezji". Wszysyc sa zachwyceni, na czele z jego wydawca, ktory wszak za pisarzem nie przepada, bo ten ostatni bardzo lubi pieniadze i bynajmniej sie z tym nie kryje. Pewne zdziwienie wywoluje fakt, ze nagrodzona ksiazka jest zupelnie i...
  • Slumdog.

(5)
    Powiedzcie mi, czy Slumdog to postać fikcyjna? I Są dwie książki Slumdog. Milioner z ulicy i Kto wygrał milion? Czy one się różnią? Dziękuję za odpowiedzi
  • Oczywiście regułą jest, że to książki są o wiele lepsze niż ich ekranizacje. Wiadomo jednak, że skoro jest jakaś zasada to i musi być od niej wyjątek. Moim zdaniem takim wyjątkiem jest "Dziecko Rosmery", film świetny, jeden z moich ulubionych, a ksiązka Iry Levina raczej kiepska, po jej przeczytaniu byłam bardzo zawiedziona. A wy znacie jakieś ekranizacje książek, które były lepsze od swoich pierwowzorów?
  • Właśnie oglądam na TVP1 "25 godzinę". Pamiętam ten film sprzed kilku lat. Świetny. Zachciało mi się przeczytać ksiązkę. Ktos z Was czytał ksiązkę, na kanweie ktorej powstal ten film? art
  • znacie tego autora? film zapowiada sie super ale najpierw chciałam przeczytac książkę. jak pisze Dennis Lehane? warto?
  • Fani Colfera łączmy się!:) Jutro wejdę w posiadanie "Lotnika", do którego notabene ma powstac niedługo film. Powiem szczerze, że nie mogę się doczekac. Książka zarówno dla fanów przygód, jak i miłośników lotnictwa. Jeśli będzie choc w połowie tak dobra (a ma byc lepsza) jak poprzednie historie o Artemisie, to sukces gwarant! NADCHODZI ERA LOTNIKA!!!!!!:):):)
  • Jak juz przy tym jesteśmy to proponuje nowy wątek, bo jestem pewna że są filmy które sprostał wymaganiom czytelników. Ja uważam że dobrym przykładem gdzie fil podołał wyzwaniu jest: - LOLITA (FILM ADRIANA LANE'A) - PODZIEMNY KRĄG ( ZNANY TEŻ JAKO: FIGHT CLUB) - HAMLET ( FILM KENNETA BRANAGHA) - SZKARŁATNA LITERA - TOŻSAMOŚĆ BOURNE'A... A jakie są wasze typy?
  • ma coś wspólnego z książką o tym samym tytule?
  • Opowiadanie chyba historyczne. Występuje chłopiec który chodzi do szkoły, uczy się. Przegląda gazetę i napotyka zdjecie starca który mieszka w jego miejscowości i rozpoznaje w nim tyrana z wojny .... zaczyna przychodzić od niego do domu i szantażować dziadka każe mi sie przebierać w mundur i opowiadac historie jak zabijał ludzi w obozie.... - kiedys ktos mi opowiedział ta ksiazke i nie pamietam tytułu bardzo prosze o pomoc...
  • w czwartek na kasetach vhs ukaze sie film pt."Gulczas a jak myslisz" co o tym sadzicie. pozdrawiam wasz reporter pp
  • No właśnie? Mignęła mi ekranizacja w tv, i tak się zastanawiam...
  • Nie wierzę, że film może odtworzyć te emocje... Czy ktoś wie w jakim kinie w Warszawie jest premiera? Wiem tylko, że jest na początku września. Gdzie????????
  • Genel kurula, Hentbol Federasyonu Başkanı Günal Ensari ile birlikte Doç.Dr.Yavuz Taşkıran ile Yrd.Doç.Dr. Kenan Sivrikaya katılacak. Genel Kurul sırasında kalınacak olan otel ve diğer harcamalar için başkan Günal Ensari'nin masrafları EHF tarafından, diğer katılımcıların ücretleri ise Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) tarafından karşılanacak. Burada yapılacak seçimlerde, Ensari EHF Yön...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.