fotelik

fotelik

(70 wyników)
  • Właśnie kupiłam nowy fotelik dla swojej córeczki. Tylko mam taki problem: córeczka ma prawie roczek , waży ok 12 kg i jest dużym dzieckiem. Ale fotelik jest w przedziale 15-36 kg i 3-? lat. Czy mogę wozić w tym foteliku moja córeczkę? Czy to jest bezpieczne? CZy jest on dla niej za duży? Błagam o odpowiedź.
  • takie, aby kierowca mógł obserwować bobasy siedzące w foteliku zamontowanym tylem do kierunku jazdy na tylnim siedzeniu. Wie moze ktoś jak się dokładnie nazywają i gdzie ich szukać?
  • czesto widze na drodze male dzieci bez fotelikow. najczesciej stojace z tylu i wygladajace miedzy przednimi fotelami. jezdzac nawet 2 km zawsze montuje fotelik dla swojej pociechy. czemu inni nie stosuja fotelikow? chodzi o pieniadze? o czas? czy moze o brak swiadomosci co grozi dzieciom? wam sie zdarza wozic dzieci ( swoje, cudze)bez fotlika? czemu?
  • juz sam nie wiem - czy mogę wozić 4 latka ważącego ok 16 kg na przednim fotelu w samochodzie z 4 poduszkami (przednie i boczne). kupiłbym jej podpupnik lub fotelik przypinany pasami samochodowymi. doradzicie co i jak albo dajcie namiar jakiejś strony z zasadami. pozdro
  • Od 1 lipca zmieniły się przepisy w Czechach. Mam pytanie -jak przewozić siedmiolatka?? Mój syn ma 24 kg i od roku jeżdzi na siedzisku. Jednak w zeszłe wakacje Czech nam powiedział,że to za mało. Można kupić fotelik do 36 kg, ale od 22-25 kg zdejmuje się oparcie i znowu zostaje tylko siedzisko. Mam kupić ten fotelik i na siłę wciskać tam dziecko? Boję się,że jak będzie tylko podstawka, to zapłacę mandat.. Gdzie znajdę jakieś przepisy? Dzięki!!
  • Usiłuję znaleźć firmę, która wymieni w naszym wysłużonym Tico pasy bezpieczeństwa z tyłu, na takie z napinaczami (chcę zamontować fotelik dla dziecka, ale przy obecnych pasach chyba nie ma sensu, bo nie spełniałby swojje roli). Mieszakm na górnym śląsku, czy ktoś mi pomoże i podpowie gdzie wymieniają pasy i ile to kosztuje?
  • Jakiś czas temu byłam świadkiem pewnej sytuacji: niedaleko mnie zaparkował mercedes,dwuosobowy.Nie jakiś staruszek,bryczka prawie nowa. Na fotelu obok kierowcy siedziało dziecko,max.jakieś 2,5 roku.Zapięte normalnymi pasami,bez żadnego fotelika. Facet wysiadł,wziął dziecko i poszedł. Mineło z 5 min.I widzę,że wraca z tym małym dzieckiem i jeszcze jednym ok.5 lat.Zaczełam sie zastanawiać,gdzie on posadzi 3 pasażera w 2 osobowym samochodzie. I posadził dwójkę dzieci,na jednym fotel...
  • Pytanie do rodzicow, ktorzy w Warszawie korzystaja z taksowek. Jak i gdzie zamawiacie taxi z fotelikiem dla malucha. Kierowcy pouczaja, ze oni nigdy, ze pasazerowie nie wymagaja itp brednie. A ja chce bezpiecznie przewozic malucha. Pomocy
  • Witam serdecznie. Wybieram się w długą podróż samochodem i mam w związku z tym pytanie: czy 9-latek może siedzieć z przodu na podstawce ? Pasy są napinające i nie mam poduszki powietrznej. proszę o odpowiedź pozdrawiam
  • Powiedzcie mi co mówią pzepisy o przewożeniu dzieci w samochodzie. Nie mam zamontowanych pasów bezpieczeństwa z tyłu w związku z czym nie mam jak przyczepić fotelików (dwóch) dla dzieci. Mogę przewozić dzieci w nie przypiętych fotelikach albo bez fotelików???? Gdzie mogę znaleźć prepisy???
  • Nie mam dzieci, nie mam też fotelika. Jednak zdarza się mi przewozić córkę mojej koleżanki w wieku 5 lat. Jak na to patrzy policja? Nie będę przecież kupować specjalnie fotelika, czy podwyższenia dla tych "parę razy" w roku... Może wiecie, jak w tej sytuacji się zachować??
  • czy przepisy zezwalają 4,5 letnimu dziecku jechać w foteliku z przodu obok kierowcy ( a druga dorosła osoba plus drugie , mniejsze dziecko z tyłu). Chodzi o wygodę dziecka, fotel z przodu można przechylać, tylniej kanapy nie. Przy jaździe całonocnej ma to znaczenie. pozdrawiam
  • Które miejsce jest bezpieczniejsze do jazdy po mieście?
  • Mam pytanie! Urodziło nam sie dziecko 3 tygodnie temu! Poruszam się prawie wszędzie samochodem i chce zabierać malucha ze sobą! Mamy nosidełko i fotelik samochodowy więc niby nie ma problemu. Ale mam różne opinie na temat jazdy dziecka w aucie! Otóż przodem czy tyłem do kierunku jazdy? Na przednim siedzeniu czy na tylnim? Co do nosidełka to słyszałam że na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy a jeśli chodzi o taki fotelik samochodowy z wkładką dla niemowlaka? Też tyłem? W in...
  • ------------------------------- ------------------------------- ---------------- -- LUDZIE !!! KIEROWCY !!!!!! OJCOWIE !!!! NIE LEKCEWAZCIE BEZPIECZENSTWA SWOICH DZIECI.NIE ZALUJCIE NA PORZADNY WYGODN I BEZPIECZNY FOTELIK DLA SWOJE POCIECH.JAK WIDZE CZASAMI JAK DZIECIARNIA BUSZUJE PO TYLNYCH SIEDZENICH TO AZ MI SIE NIEDORZE ROBI !!! OSTATNIO WIDZIALEM W PEUGOET 607 FACET MAIL "POZKLEJANY TASMA IZOLACYJNA FOTELIK DLA DZIECKA" TO JEST KUR.......................W.... ..............A ...
  • Miałam dosyć poważny wypadek, na szczęście w samochodzie nie było dzieci. Uderzenie w lewą tylną część samochodu, wybuchła boczna poduszka, słupek jest pogruchotany, felga zniszczona, drzwi wbite w kanapę. PZU twierdzi, że fotelik, który był w strefie uderzenia (dokładnie przy lewych tylnych drzwiach)jest zupełnie w porządku. Jak mam ich przekonać, że powinien zostać wymieniony na nowy. Fotelik EVENFLO, kupiony w 2000 roku w USA, przestałam go urzywać po wypadku.
  • Powedzcie mi: czy mogę 3-lenie dziecko przewozić na przednim siedzeniu w foteliku oczywiście? Nie mam poduszki powietrznej dla pasażera
  • Mój znajomy,który mieszka w podkrakowskiej wsi wozi półroczne dziecko na przednim siedzeniu,na swoich kolanach,czyli w miejscu kierowcy..fotelika nie kupi bo szkoda mu funduszy a poza tym nikt go jeszcze nie złapał(jeżdzi bocznymi drogami),jeżdzi wolno i wogóle to bezpiecznie.....Chyba na niego niestety doniosę.Wredna jestem.
  • nie mówiąc ze nie siedzą w fotelikach ! to powinni karać razy 2 !
  • witam, mam dwójkę dzieci w wieku szkoklnym 13 i 9 lat. Teściowie raz na miesiąc biorą ich na wycieczki swoim autkiem. Czy w takim układzie mam obowiązek zakupić foteliki dla dzieci?. Jak na to patrzy policja przy kontrolach drogowych? podzielcie się wiedzą:).

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.