Forum Gospodarka FUNDUSZE i UBEZPIECZENIA
ZMIEŃ
      funduszy akcji

funduszy akcji

(12 wyniki)
    • Wobec zalewu reklam mailowych o hossie postanowilem cos przedstawic. Czy to juz jest ten czas? Moze warto byc jednak ostroznym w tej chwili. Jeden wykres zastapi tysiac slow i setki analiz.Moze ktos sie skusi na przedstawienie swojej wizji wydarzen? [img]http://img825.imageshack.us/img825/1079/wigw.png [/img] Wykres prowadzi srednia 20 tygodniowa i pokazuje ladnie kierunek i wsparcia indeksu WIG od poczatku wzrostow w maju 2012. Inny wykres rowniez pokazuje,ze znajdujemy sie w punkcie ...
    • Przyglądam się wykresom i polska giełda znajduje się wyraźnie w tyle za rynkami rozwiniętymi. Na rynkach rozwijających się korekty. S&P500, NASDAQ, DAX super wzrosty w ostatnich tygodniach/miesiącach. WIG20 uderza w sufit. Jak to jest? Czy wyprzedzamy jakąś większą korektę? Czy dołują nas rynki rozwijające (Azja) do których niby należymy, ale docelowo dogonimy giełdy zachodnie? Jeżeli to pierwsze, czyli jednak korekta, to fundusze akcji odpadają. NASDAQ dotarł już do szczytu poprzedniej...
    • Witam ! Zamierzam zainwestowac pare złoty w fundusz - akcji ale poniewaz jestem laikiem w tej kwesti trudno podjac mi decyzje ktory fundusz wybrac ! Z tego co zdazylem przeanalizowac to poki co mam dwa typy Arke WBK i BPH Społki Dynamiczne . Dlatego moi drodzy zwracam sie do Was z prośbą o porade ktorym funduszom warto jest sie jeszcze przyjrzec i w ktory zainwestowac swoje srodki ! Prosze o szczere opinie bez Reklamowych Agitacji ! Dodam jeszcze tylko ze nie obawiam sie podjecia ...
    • Nim poproszę o pomoc i odpowiedź musze uprzedzić, że jestem tpotalnym zółtodziobem więc pewne błędy i nieścisłości są możliwe. Otóż klka miesięcy temu zainwestowałam 10tys.zł. w mbanku w fundusze akcji BPH FIO AKCJI DYNAMICZNYCH SPOLEK. Oczuwiści na początku wszytko sżło piękne a teraz ogarnia mnie czarna rozpacz, fundusze te zazęły lecieć na psyk steraszliwie, zresztą jak każdy z Was się orientuje. Pytanie brzmi co robić? Nie chiałabym popadać w panikę i sprzdawać bo bym wile s...
    • Zamierzam zacząć inwestować za pośrednictwem mbanku co miesiąc pewne kwoty dywersyfikując ryzyko (zakładam oszczędzanie przez jakieś 10-15 lat) - a więc większa część w fundusze akcji, trochę w jakiś fundusz hybrydowy i resztę w bezpieczniejsze instrumenty. I tu zastanawiam się czy ma sens inwestowanie w fundusz rynku pieniężnego lub jakiś fundusz obligacji skoro na emax'ie plus mam 4,5%, a najlepszy fundusz r.p. ma stopę zwrotu 4,33, natomiast fundusz obligacji coś koło 7%... Doradźci...
    • Pod parasolem podatkowym Zarabiamy, płacimy podatek. Zaoszczędzimy i zainwestujemy - też zapłacimy podatek. Na szczęście coraz powszechniejsze są rozwiązania, które ten nieprzyjemny moment odroczą w czasie. Przez długi okres nasz majątek przed zakusami fiskusa chroniły jedynie inwestycje powiązane z polisą ubezpieczeniową. Fundusze kapitałowe cieszyły się więc rosnącym zainteresowaniem. Inwestorów nie zniechęcała ani minimalna ochrona zdrowia, ani podwójne opłaty pobierane za zarzą...
    • Chciałabym swojemu rocznemu synkowi zacząć oszczędzac- na początek ok. 300zł i 50-100zł miesięcznie wpłacać. Nie znam się na funduszach, czytałam Wasze posty że najlepiej wybrać f. akcji, ale chciałabym zrobić np zlecenie stałe w banku i nie martwić się o to. Znalazłam takie fundusze dla dzieci nad którymi sie zastanawiam: www.arka.pl/12275 lub www.pkotfi.pl/SAM/index.php?id=inw_dladzieci Który lepiej wybrać? A może polecicie inny, ale jakiś konkretny wybór?? Pomóżcie proszę bo...
    • Najlepsza strategia TFI: przeczekać W ciągu ostatnich tygodni mieliśmy świetną okazję do analizy, jak zachowują się fundusze akcyjne w okresie znacznego spadku, jak i dynamicznego wzrostu rynku akcji. Podczas gdy w ciągu zaledwie 10 dni (od 23 lutego do 5 marca br.) indeks WIG stracił aż -8,9%, to od tego czasu nie dość, że zdążył odrobić straty, to jeszcze zanotował historyczne maksima. W okresie od 5 do 22 marca br. główny warszawski indeks wzrósł o +11%, a indeksy charakter...
    • Gazeta Finansowa Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych stoją nad przepaścią Czy po kłopotach na giełdzie czas na TFI? Najgorsze niestety jeszcze przed nami. O dziwo w USA, w obliczu kryzysu na globalną skalę stosuje się interwencjonizm państwowy, tak znienawidzony u nas w Polsce, stosuje się nacjonalizację, nadzór i regulację rynku, co w naszym kraju tak mocno krytykują neoliberałowie. A przecież za chwilę może się okazać, że ucierpią, bardziej niż USA, także rynki wschodzące, Eu...
    • Prezesi krajowych TFI inwestują oszczędności we własne fundusze Po panice na światowych rynkach finansowych, klienci polskich Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych masowo z nich uciekają i wypłacają zgromadzone tam środki. Jednak w zupełnie odwrotnym kierunku podążają ich prezesi. Wielu z nich wpłaca do funduszy akcji swoje prywatne oszczędności, twierdząc że to doskonała inwestycja. O tym czy jest to jedynie sposób na podreperowanie nadszarpniętego wizerunku ich firm, czy też sposób na ...
    • co się dzieje z tym funduszem? wycena z 15.11 -3.43%, wycena z 16.11 -0.4%,wycena z 19.11 -2.29%, czyżby nieruchomości taniały? A miały drożeć, tak mówią w spocie reklamowym w tv :)
    • arka zrównoważony czy to dobry wybór ?zaznaczam że sama go wybrałam śledząc jakis czas rankingi bo jestem zielona w te klocki...poszłam do banku zachodniego i bez żadnego doradcy czy agenta sama załatwiłam sprawe.wchodząc w fundusze inwestycyjne mam nadzieję zarobić na przyszłą emeryture.ciekawa jestem ile tego bedzie za jakies 30 lat?wpłaciłam sobie 1800 zł i mam zamiar dokupować jednostki ale w arce trzeba miec na to 500zl.póki co fundusz leci na łeb ale w pierwszych 2 tygodniach zaro...
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się