funduszy

funduszy

(220 wyników)
  • Witajcie, mam wątpliwości dotyczące obowiązku wybrania OFE. Czy w przypadku, gdy pracowałam przez miesiąc na umowę zlecenie, podlegam temu obowiązkowi? Po ustaniu umowy zlecenia nie podejmowałam zatrudnienia, byłam zarejestrowana jako bezrobotna. Otrzymałam list z ZUS o konieczności wyboru OFE- jak to jednak funkcjonuje, jeśli nie pracuję? Miesiąc pracy na umowę zlecenie wystarczy, i już muszę wybierać? A co się dzieje po wpłynięciu jednorazowo składki z tego przepracowanego miesiąca? Bo pr...
  • Czy ktoś widział zarządzającego funduszem SEB2? Co się z nim stało i czy dalej pracuje jako zarządzający w tej firmie,bo wyniki mówią same za siebie. Nawet poprawy nie widać. Chociaż jest.Już ten fundusz nie traci. [img]http://img10.imageshack.us/img10/4985/screenhunter05apr221714.jpg[/img] W tym samym okresie inne fundusze [img]http://img18.imageshack.us/img18/7324/screenhunter06apr221729.jpg[/img]
  • SKARBIEC TFI wprowadził kompensację zysków i strat w ramach otwartych funduszy inwestycyjnych. Kompensacja umożliwia korzystniejsze dla klientów naliczanie podatku od zysków kapitałowych przy dokonywaniu transakcji konwersji i odkupienia jednostek uczestnictwa. Dzięki wprowadzeniu kompensacji klient, który zyskał na inwestycji w jednym subfunduszu i jednocześnie stracił na inwestycji w drugim subfunduszu w ramach funduszu parasolowego, przy wypłacie środków zapłaci tzw. podatek Belki ...
  • Witam, Jestem przed 30, i zaczynam myslec o swojej emeryturze. :) Szukam czegos odpowiedniego dla siebie, moze Wy mi cos doradzicie? Chcialbym co miesiac odkladac pewna kwote. Interesuja mnie raczej mniejsze dochody z oszczedzania z mniejszym ryzykiem inwestycyjnym, takze wszelkie 'akcyjne' sprawy mnie nie interesuja. Zastanawialem sie nad na IKE w formie ubezpieczenia (akurat interesowalem sie Allianzem). Co o tym sadzicie? Ostatnio jak sie przyjzalem regulaminowi bylo pare rzeczy, ktore...
  • fundusze.wp.pl/kat,7091,page,1,title,TFI-madry-Polak-po-kryzysie,wid,11384794,wiadomosc.html
  • Co myślicie o tym ubezpieczeniu? Chciałabym wykupić jakąś polisę żeby zabezpieczyć dziecko no i zastanawiam się nad odłożeniem jakiejś dodatkowej kasy na przyszłość. Proszę o radę gdyż nie mam zbyt dużego doświadczenia w ubezpieczeniach. pozdrawiam
  • Czy TFI może upaść?? Niby nie, ale skoro nastepują ciagłę spadki to jak to wygląda od rzeczywistej strony?? Jest jakiś określony prób do którego fundusze akcji czy hybrydowe spadają? Wytłumaczcie mi to na chłopski rozum...
  • Potrzebuję porady Chciałbym zrezygnować z Bolero Compensa (ubezpieczenie z funduszem kapitałowym) po 13 miesiącach wpłat. Około rok temu dałem się wmanewrować w Bolero. Naciągnięto mnie na 500 zł miesięcznie. Doradca omamił mnie wizjami krociowych zysków, a nie przedstawił żadnych załączników. Nie otrzymałem też OWU. Wierzyłem mu, że to dobry produkt, ponieważ znałem tego doradcę od dłuższego czasu. Po jakimś czasie dostałem od Compensy załącznik nr 1 i 2 i nastąpił szok. W ...
  • OFE

(23)
    Czy warto zmieniać OFE ,czy też to i tak na koniec mniej więcej wszystko jedno?
  • Płacę niewielką kwotę, 50 zł/m-c od 2004 roku. Nie jest tego dużo, ale zastanawiam się, czy jest sens dalszego tkwienia w tym funduszu? Ktoś mógłby coś doradzić?
  • Doradźcie oś. Mam 46 lat, prowadzę własną działalność gospodarczą; emeryturę przewiduje malutką. Co zrobić? Ja naprawdę nie czuję tych tematów a boję się obudzić z przysłowiową ręką w nocniku.. Co miesiąc mogę jakąś sensowną kwotę przeznaczyć na coś w rodzaju (tfu) Zus..
  • Na bankierze ktos zasugerowal taki system oto wyniki za ostatni rok Unikorona Akcji Sygnał BUY pojawia sie a)gdy wzorst od minium liczonego od dnia zamkniecia pozycji wzrośnie o 5% Sygnał SELL a) liczony gdy wycena spadnie o 5% od maksymalnej wartosci osiagnietej po otwarciu pozycji. Pierwszy sygnał BUY 03.04.2006 Ostatni sygnał SELL 15.07.2007 Liczba transakcji BUY+SELL: 12 Czas trwania otwartych pozycji: 256 Zysk całkowity: 43,29% Zysk Kup i Trzymaj: 54,13% od 03.04.2006 d...
  • Czy warto w nie inwestować, jesli nie ma sie pojęcia o rynku? ostatnio odwiedził nas pracownik Aegona i zachęcał do założenia polisy, po przeczytaniu komentarzy na forum, negatywnych i poztywnych opini mam prawdziwy mętlik w głowie......mam wrazenie, ze jest to dobre dla tych, którzy mają jakies pojęcie o ekonomii, o giełdzie......... proszę o wypowiedzi zarówno tych, którzy stracili jak i zarobili na tej inwestycji........
  • Witam! Ostatnio zaproponowano mi przystąpienie do ubezpieczenia z funduszem kapitałowym Amplico AIG Life Super Kapitał, niestety jestem w temacie zielony, agent przygotował symualcję, z której wynika, że na prawdziwe zyski z inwestycji mogę liczyć dopiero po 10-15 latach, a takie powazniejsze to po 25-30. Składka roczna 2400 zł, przy ubezpieczeniu na życie w wysokości 88 000 zł na wypadek śmierci i 92 000 na wypadek trwałegoinwalidztwa, z gwrancja opłacania składek na wypadk ...
  • Witam Jestem całkiem zielony w temacie funduszy inwestycyjnych - jestem na etapie zdobywania wiedzy. Wybaczcie więc jeśli pytanie jest lamerskie - aczkolwiek mnie to intryguje. Jaki jest sens inwestowania w fundusze obligacji ? Właśnie przeglądam wyniki funduszy w mbanku i to co mi się rzuciło w oczy to że najlepszy fundusz obligacji wygenerował 7% zysku w ciągu roku. Po odliczeniu opłaty za prowadzenie wychodzi 5% - to już lepiej zainwestować w lokatę - przecież teraz na rynku są inst...
  • Dużo.Nawet bardzo dużo. [img]http://img367.imageshack.us/img367/8219/screenhunter02nov271734cr4.jpg[/img] Jeśli nie pogodzisz się z małą stratą, prędzej czy później będziesz musiał zaakceptować stratę gigantyczną. – Jack D. Schwager
  • Nowości na rynku
  • Wygląda nieźle 5 tys PLN to prawie jak regularne wpłaty a opłaty to chyba jedynie 0,15% miesiecznie i to sa podobnmo wszystkie. Zastosowanie to głownie "spekulacja" na funduszach obcych. Cyrograf praktycznie na 3 lata wiec no problem. Maja panel internetowy do podgladu i konwesrji ? Ma ktos OWU i tabele oplat bo wyglada naprawde dobrze jesli idzie o biezace oferty ?
  • UFK - czyli ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, potocznie nazywane polisami inwestycyjnymi, kapitałowymi, a czasami określane mniej pochlebnymi zwrotami. Zapewne, obok tematu doradców inwestycyjnych, jedno z zagadnień wywołujących najwięcej negatywnych emocji. W temacie tym proszę o zamieszczenie Waszych opinii - zarówno za jak i przeciw - ale popartych faktami. Być może dzięki temu usystematyzujemy wiedzę paru osób korzystających z forum (jak i własną), co pomoże dokonać właściwego wyboru...
  • DWS BRIC

(6)
    Ostatnio pojawił się w mBanku.Macie jakieś opinie o nim?Tak troche myślę o nim.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.