Forum   garaż

garaż

(4 wyniki)
  • Prawo budowlane to bez wątpienia największy bubel jaki istnieje w naszym systemie prawnym. Ilość bezsensownych zakazów i nakazów jakie tam są sprzyja łapówkarstwu. W Zakopanem gdzie mieszkam niczego bez łapówki w Inspektoracie budowlanym się nie załatwi. Już dawno nadszedł czas aby temu postawić tamę. A tamę mogą postawić jedynie mądre a nie bezsensowne przepisy.
  • I brawo dla tych Panów!
  • Mój dziadek 50 lat temu wybudował garaż na terenie przynależącym do kopalni. Przez wszystkie lata płacił podatek za użytkowanie gruntu, najpierw kopalni, później miastu. W 2005 roku sprzedał garaż za 11 tysięcy PLN. Urząd Skarbowy ściga go o należny podatek dochodowy za odpłatne zbycie praw majątkowych. Czy słusznie? Czy nie ma tu zastosowania zasada, że garaż został wybudowany ponad 5 lat temu, więc przychód ten jest zwolniony z podatku dochodowego?
  • Tekst pani Zielińskiej o osiedlu w Zabkach przypomina szukanie węza w Loch Ness i jest dobrym tematem na sezon ogórkowy. Autorka pomyliła wszystko, co mozna było pomylić - np. skleiła ze sobą dwa osiedla. Pisze, że kilkunastu blokom grozi zawalenie - osiedle ma zaledwie trzy bloki.Żadna ekspertyza nie mówi o takiej ewentualności. Jej informator jest niewiarygodny w swoich doniesieniach - wygląda na to,że mieszka jednocześnie prznajmniej w dwóch osiedlach. Cała historia jest wyci...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.