gaz

gaz

(294 wyniki)
  • co sądzicie o inslalacji elpigaz?
  • witam ! instalowałem gaz w egp brc 24 na ostrobramskiej(wawa) 2 tygodnie temu. od tego czasu miałem już 4 awarie. jedna rozwiązana dość łatwo - wężyk od lubryfikacji spadł. druga powtarza się notorycznie. a wygląda tak: jadąc sobie spokojnie autem nagle tracę moc. silnik gaśnie, zapala się check engine, gaśnie kontrolka od gazu. niestety auto nie daje już się później uruchomić. czasem pomaga jak postoi 1-2 godziny, czasem pomaga pogmeranie paluchem w kabelkach dochodzących do kompute...
  • Mam pytanie czy macie jakieś probremy z gazem w oplu vectra 1,6 16v z silnikiem ekotec. pojechałem do fachowca i powiedział że w autach o tym silniku samozapłon to rzecz naturalna i ludzie dopiero po założeniu gazu dowiadują się o zagrożeniu- czy to prawda.Nie wiem co robić
  • witam mam taki oto problem audi 80 1985 staruch:) silnik 1.6 gaznik z gazem BRC dziwnie jezdzi jakby na 3cylindry jak jest zimny gasnie i nie moge utrzymac go na obrotach jesli troche sie zagrzeje i odpale go ponownie trzyma juz obroty ale jest slaby i nierowno chodzi szczegolnie wyczuwa sie szarpanie na wysokich biegach*cos jakby nie chodzil na wszystkie cylindry*dodam tylko ze wymienilem juz kable, kopulke, palec rozdzielacza,nowa membrana,swiece Prosze jesli ktos co moze byc z moim p...
  • Chce tam zalozyc instalacje gazowa sekwencyjna. Czy ktos ma mile/niemile doswiadczenia z tym punktem ??? Bede wdzieczny za info. C.
  • vectra

(4)
    bardzo prosze o pomoc jak nalezy wymienic taka rurke, bo u mnie tez sa takie objawy, chyba mam ten sam przypadek, mam auto opel vectra i na gazie czesto gasnie, a na benzynie skacza obroty
  • witam , czy jest jeszcze jakaś inna tańsza instalacja do turbo nie liczać vsi 'Prins' ?? autko troche zmodyfikowane w v-tech ma obecnie ok 190 KM i 275 Nm / Audi A4 /
  • Dzisiaj na giełdzie samochodowej w Słomczynie szukałem Mercedesów szczególnie diesli, ale nie omijałem benzyny. Większość benzyniaków miała instalacje gazowe, ale końcówek do tankowania nigdzie nie widać. Czyżby były ukryte gdzieś w bagażniku ? Czy taki montaż jest dozwolony ?
  • Witam.Dzisiaj moj ford mondeo po raz pierwszy mnie zawiódł.Najpierw stałem dwie godziny w korkach,pozniej mialem sytuacje w ktorej musialem ostro hamowac.Na szczescie wyhamowalem,auto zgaslo.Spokojnie zapalilem,ale zaczely sie problemy.Podczas hamowania gasnie zarowno na beznzynie jak i na gazie.do tego wlasciwie prawie nie hamuje.Nie mam pojecia co sie stalo.Podejrzewam komputer lub byc moze swiece zalalo.Gaz ma rok firmy chyba brc,do tej pory wszystko bylo ok.Radzicie wizyte u g...
  • Witaj, czy możesz określić warunki (jeśli jakieś są) i cenę instalacji gazowej do Toyoty Corolli 1.6 benzyna (rok prod. 1998, typ silnika 4A-FE, kod modelu AE111, przejechane 140000km) ? Zależy mi na jak najmniej problemowej późniejszej eksploatacji. Chciałbym jeszcze moim autem zrobić dużo kilometrów. pozdrawiam scorp33
  • Czym grozi zatankowanie gazu (było prawie pusto, a zatankowano ok. 12 litrów, a więc nie do pełna) przy pracującym silniku? Zdarzyło się to mojej żonie :)
  • Witam .Proszę o pomoc w w/w tematach.Mam Opla Kadetta, 1,3 i założony w nim nowy parownik.I od czasu kiedy mam go zainstalowanego to mam problemy z rannym rozruchem silnika.Byłem u gazownika i stwierdził że to prawidłowość że mimo że jeszcze jest ciepło to każde odpalenie przynajmniej ranne powinno odbyć się na paliwie i po chwili przełączyć na gaz.Czy to jest prawidłowość????.Jak miałem stary parownik to odpalał rano bez problemu ,chyba że zimą to wiadomo odpalenie na benzynie ,a...
  • Jak w temacie. Mam Opla Astrę II 1,6 8 zaworowy 2003r.. Instalacja od nowości- obecnie 130 tys km. Tydzień temu zauważyłem znacznie zawyżone spalanie. Normalnie na 1 tankowaniu robie ok 340 km. Teraz 220!! Sprawdziłem to 2 krotnie. Czym to może być spowodowane? Mechanik twierdzi, że winne są świece. Po 1 razie stwierdził, że mieszanka zbyt bogata. Wyregulował i kazał sprawdzić. Nic nie dało. Na obecnych świecach OPLA mam zrobione ok 15 tys km. Nadmienię, że jakiś czas temu padł mi ...
  • Równy rok minął odkąd założyłaminstalację gazową do Kadetta 1,6 1990r. Zrobiłam na gazie równe 10tys km. Gwarancja się skończyła i zaczęły się problemy. Jednym znich jest delikatne poszarpywanie w czasie jazdy. Zachowuje się tak jakby gaz się kończył, ale wiem że na tym zbiorniku powinnam zrobić jeszcze minimum 50 km. Szarpie ale jak na razie nie gaśnie. Zdażyło mi się to dzisiaj i kilka dni temu. Czy to możliwe że zanieczyścił się jakiś filtr ? A może to coś innego? Pomóżcie. Nie...
  • Najbliższa zima będzie moją pierwszą z samochodem na gaz. Chciałbym wiedzieć, jak jest z rannym zapalaniem silnika w temperaturze np. minus 20 stopni C.
  • Mam założony gaz od kwietnia tego roku. Jakieś dwa miesiące poźniej zapalała mi się pomarańczowa lamka ,,check,, samochód zaczął góśniej chodzić - okazało sie że do wymiany była sonda lambda. Po wymianie auto super jeździło. Teraz mam podobny problem tylko że lampka zapala mi sie tylko jak jeżdzę na benzynie. Na gazie nie ..co to moze oznaczać??
  • Jaki jest rzeczowy argument przemawiający za tym, aby silnik uruchamiać na benzynie i po rozgrzaniu dopiero przełączać na gaz, poza oczywiście tym, że w niskich temperaturach można zamrozić parownik???
  • 1,4, 98, sedan. Oto opis problemu. Samochód ma instalację drugiej generacji. Reduktor: autronic, zawór: tomasetto, układ elektroniczny - autronic, wielozawór - tomasetto. Na gazie samochód mi palił w czasie jazdy po mieście jakieś 12 litrów. Dodam, że po mieście to nie znaczy w korkacj i światłach co kawałek. Korków u mnie nie ma. Był problem z mikserem - czyli mikser nieodpowiedni do modelu samochodu, bo zasłaniał przepływomierz i były problemy z obrotami. Mikser zmienion, samo...
  • Moja Honda Civic 1.4 16V (1997) gasnie jak ostro wejde w zakret w prawo (jak mam luz i zero gazu). Dzieje sie tak tylko przy skrecie w prawo i skret musi byc naprawde ostry zeby zgasl. Obroty spadaja zawsze jak skrecam ale gasnie jak jade z 50 km/h i skrecam o 90 stopni. Co moze byc powodem ? Mam juz inaczej skierowany dolot powietrza do filtra - przeciwnie do kierunku jazdy(niewiele pomoglo), wymieniony filterek gazu, spuszczony mazut z reduktora i moj gazownik mowi ze pomoc m...
  • Przejechalem na tej instalacji 16 tys km (w 6 miesiecy- auto przejechalo w sumie 90 tys km) borykajac sie caly czas z nastepujacym problemem. Obroty po wcisnieciu sprzegla gwaltownie spadaja i silnik gasnie - zapobiegam temu wciskajac sprzeglo przy ok. 1000 obrotow (ma to miejsce podczas dojazdu do swiatel). Sytuacja ta nie ma miejsca gdy samochod stoi - moge przygazowac do 5 tys obrotow wcisnac sprzeglo i samochod nie zgasnie. Samochod nigdy nie gasnie na benzynie. Moj gazownik (...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.