Forum Dom Budowa i remont
ZMIEŃ
      gaz

gaz

(203 wyniki)
    • Witam, mój problem polega na tym, że do budynku w którym mieszkam jest pociągnięta instalacja gazu ziemnego jednak konkretnie w mieszkaniu jej nie ma. Kiedy zawierałam umowę najmu miałam w niej napisane, że umowa z gazownią i założenie licznika leży w moim interesie. Z powodu braku środków postanowiłam tymczasowo korzystać z butli z gazem, niebawem będę miała kontrolę instalacji gazowej, a znajomy zasugerował, że użytkowanie butli z gazem jest łamaniem przepisów w przypadku kiedy w budynku (n...
    • Witam Mamy zamiar zacząć coś tam w ziemi grzebać. I tu pojawia się problem czym grzać żeby Putina zbytnio nie dorobić. Na pewno chcę mieć świeże powietrze zawsze o każdej porze dnia nocy i roku, czyli rekuperator. Na 90% solar i teraz zostało najważniejsze pytanie gaz (miasto/bańka) czy pompa ciepła z pionowymi sondami. Dom jakieś 160 m2 z garażem w bryle od północy nad garażem klubik więc może być ciut chłodniej. Podpowiedzcie ci którzy macie gaz i pompę ciepła - warto było ? ...
    • Informacja dość rzetela choć nie ujmuje zmian jakie się dokonają po zmianie rządu trzeba pamiętać ,że akcyza na gaz do ogrzewania wcześniej czy później zostanie wprowadzona.Licząc 3000l x 0,522(uśredniona gęstość gazu)to 1566 kg propanu ( ten rodzaj gazu używa się do ogrzewania w domkach)tak więc do 4350 zł należy doliczyć 1170zł akcyzy i raczej 600 zł za dzierżawę zbiornika razem 6120 !!! To jest rzeczywistość
    • WITAM MAM MIESZKANIE 40 METRÓW NA OSTATNIM PIĘTRZE JAKIE CENTRALNE POLECACIE NA WĘGIEL CZY NA GAZ PROSZĘ O RADĘ....
    • witam dom ok 200m2 jestem zainteresowana zakupem, sprzedajacy meiszka od początku grudnia, ogrzewanie gazem, fakt ze kotłuje równo i temp. ma ok 23 st rachunek meisieczny wychodzi mu 1300 zł miesiąc chyba jakos za dużo? dodam zze ogrzewanie podlogowae w przedkokoju o wielk. 20m2 + lazienka 10m2 dochodzi. Czy da raed to realnie zmiejszyc jakos przy zachowaniu cepla w mieszkaniu? wysokie pokoje bez skosów ok 3m. Sprzedawca mowi ze da rade obnizyc rachunek o jakeis 10% jakos malo mi sie wydaje.
    • Mam dylemat. W kamienicy moze byc gaz lub ogrzewanie centralne miejskie. Zostalo przeglosowane zalozenie indywidualnego ogrzewania gazowego. Argumentowano ze ogrzewanie gazowe jest tansze w eksploatacji. Dodam ze kamienica ma niesprawne przewody wentylacyjne i musze byc one wyremontowane a takze wybudowane nastepne. Przylacze gazowe to 1800 zlotych. Przylacze centralnego ogrzewania firma dostarczajaca cieplo zrobi za darmo. Bede wdzieczny za wszelkie opinie i wasze doswiadczenia.
    • właśnie wyrzucaja u mnie liczniki gazu na korytarz w zwiazku z tym demoluja mi mieszkanie. kuja sciany itp. najgorsze, ze przyczepili się do instalacji gazowej bezpośrednio doprowadzającej gaz do kuchenki, ze jest za nisko. podobno może byc na min wysokosci 70 cm. chcą żeby,m napiala oswiadczenie,. że nie ruszaja tego na moja odpowoiedzialność. ale nigdzie nie znalazłam przepisu mówiącego, ze instalacja ma być na tej wysokosci??? taka była tu pod początku.
    • Więcej na temat przyłącza gazu na www.gazwroclaw.pl lub www.ziglp.tnb.pn
    • Witam, jak w temacie - mam na oku fajna dzialke, uzbrojona, poza gazem, ktory trzeba podciagnac ok. 80m - jakiego rzedu jest to koszt??? pzdr, Tomek
    • Przy odpowietrzaniu kaloryferów poczułem zapach gazu.Podstawiona zapalona zapalniczka spowodowała płomień jak z miotacza ognia.Mam roczny piec gazowy ACV,nowe grzejniki, instalację i ogrzewanie podłogowe. Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić i jaka może być przyczyna takiego cudu?
    • Witam! Mam mieszkanie w domu starego budownictwa ok 80 m2. W zimie ogrzewane piecem gazowym. Rachunki wychodzą dosyc spore ok 1200zł/miesiąc poniewaz mamy duze przeszklenia. Zastanawiam się czy kupic klimatyzator podsufitowy z możliwoscia grzania w zimie w temp do -15 C aby dogrzewac przynajmniej czesc pomieszczen. Czy to sie bardziej oplaca niz grzanie mocniej samym gazem? Mam oferte kupna klimatyzatora : Klimatyzator inverterowy ogrzewanie do -15st.C. Klimatyzator CS 35 V3A moc chł...
    • Witam, szukałam informacji (i zestawienia kosztów różnych typów ogrzewań ) na temat opłacalności założenia kominka z płaszczem wodnym, ale ,niestety, nie znalazłam, więc zwracam się do Państwa o pomoc. W moim nowym szeregowym domu (około 100 metrów) jest załozony piec gazowy dwufunkcyjny. Zastanawiam się nad założeniem kominka z płaszczem wodnym, jednak jest to dość drogie przedsięwzięcie i nie wiem, czy w pełni opłacalne. czy ktoś z Państwa jest może w podobnej sytuacji i mógłby...
    • wykonania przyłącza do działki bo mu się nie opłaca. znacie producentow alternatywnych technologii?? bo nam troche skrzydla podcieło... pozdrawiam
    • Remontuję mieszkanie w starej jeszcze nie ocieplonej kamienicy 120 m kw.(okna nowe )wysokość 2,75 mam zamiar zrobić centralne + woda na gaz.Co o tym sądzicie, a może jakieś inne rozwiązania, jakie macie doświadczenia ?
    • Witam, w naszym mieszkaniu, w kuchni, rura z gazem wychodzi ze ściany, za którą jest pion, na wysokości ok 1,5 metra. Czyli w zasadzie na środku ściany. jakieś 20 cm jest poziomo, potem skręca o 90 stopni i biegnie pionowo do podłogi. Zawór jest mniej-więcej w połowie rury. Rozmawiałam dziś z administracją - nie zezwolą na przesunięcie rury tak, żeby wychodziła ze ściany niżej, za szafkami. W ogóle jej nie pozwolą ruszyć. No i muszę sie pogodzić z tym faktem i po prostu ją pomalować. Najpi...
    • Dostałem dzisiaj rachunek za gaz około 550 zł brutto za 2 miesiące. Taryfa W2, dom o powierzchni około 140 m. 2 osoby po 2 razy dziennie prysznic. Wanna sporadycznie. Obiady gotowane w domu może kilka razy w ciągu tych 2 miesięcy. W weekendy wieczorami ogrzewanie kominkiem (jednak ciepła woda tylko na gaz). Temperatura ustawiona na czujniku stałotemperaturowym: godz. 5:30 - 8:30 -- 19 stopni godz. 8:30 - 15:30 -- 16 stopni godz. 15:30 - 23:00 -- 19 stopni godz. 23:00 - 5:30 -- 1...
    • witam w tej chwili mam w kuchni gaz ale przy okazji remontu moge zmienic go na prad. co doradzicie? w moim obecnym mieszkaniu mam prad i niegyd nie gotowalam na gazie. jakie sa za i przeciw? dziekuje za poradę. vera
    • Wiem że są combo które pozwalają łączyć te pary, ale czy ktoś ma, widział, montował taki zestaw? Czy to w ogóle ma sens? Czy może zastosować do ciepłej wody ogniwa z gazem a do ogrzewania kominek z gazem? Mówię oczywiście o kominku z płaszczem wodnym.
    • Witam. Na początek parę faktów. Mieszkam sam, rzadko gotuję obiady i kolacje. Mieszkanie w bloku, rozpocząłem remont kuchni i łazienki. Chciałbym zamontować płytę ceramiczno-indukcyjną. W związku z przeróbkami instalacji elektrycznej, zacząłem się zastanawiać nad przejściem całkowicie na prąd przy gotowaniu i co najważniejsze ogrzewaniu wody. Wiem o potrzebie zwiększenia przydziału mocy z Zakładu Energetycznego, mam pod ręką ogrzewacz przepływowy wody Siemens 21 kW, 3 fazowy. czyl...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się