gaz

(428 wyników)
 • ze wszystkich krajów w Europie? W imię przyjaźni rosyjsko-polskiej i odwrotnie? Dlaczego Rosja nie płaci tranzytowego Polsce za przesył gazu przez terytorium Polski rurociągiem "Jamał" do Europy?
 • Dlatego dla niego ceny gazu ziemnego były na zasadze kazda dobra. Wykopali cyborga i okazalo się , że może być taniej. A kiedy pojdzie siedzieć?Za przepłacone przez Poske i obywateli miliardy.
 • Nie dość że jest go o wiele mniej niż przypuszczano, to jeszcze wydobycie jest nieopłacalne. Koniec marzeń. [b][/b] Skoro tak to trzeba cieszyć się, że Rosjanie chcą poprowadzić dodatkową rurę gazową przez Polskę. Trzeba zamknąć jadaczki i modlić się, aby z tego pomysłu nie zrezygnowali.
 • Wiadomo, że lemingi to wyborcy PO, są bogatsi i ogrzewają mieszkania i domy gazem, a więc to oni najwięcej skorzytają na tej 10 % obniżce cen gazu. Ergo - lemingi zagłosują na PO i co na to pisowcy ?
 • darmowe licencje na poszukiwanie złóż !
 • bo wtedy będą mogli oskarżyć obecny rząd i może wygrać wybory.
 • Takie kontrakty za 1000m3 gazu podobno zawarł z Gazpromem wicepremier Pawlak do 2025r a chcial do 2035r ale Unia sie sprzeciwiła.Takie koaloicje PO+PSL sa chyba szkodliewe dla mojej kieszeni i całego kraju.Dlatego bede głosował na Kaczynskiego.
 • A co, może to nie jest prawdą ? PS. Zachciało się idiocie wojenki gruzińskiej.
 • "Rok po podpisaniu umowy gazowej z Rosją dokładnie widać, że trafne były argumenty jej przeciwników. Największą porażką było odłożenie prowadzenia negocjacji o wielkości i długości dostaw bez jednoczesnych rozmów o cenie. Te zostały odłożone na później, czyli na teraz. W efekcie kupujemy od Rosjan drożej niż Niemcy, Francuzi, Węgrzy czy Czesi" Zimno chodzi po plecach, kiedy gumofilce zabierają się za polskie interesy. Swołocz nie chwali się, ale po rachunkach widzimy, że przydałby się proc...
 • alterkino.org/gasland Człowiek to jednak najbardziej niszczycielskie zwierzę. Myślałam, że przynajmniej u nas choć trochę bardziej dba się o tę naturę, ale niestety to się wkrótce zmieni. Czemu nasz dumny Kaszub chce zrobić to Kaszubom?
 • Czy ktoś z Was potrafi wyjaśnić, dlaczego Polska płaci prawie dwa razy drożej za gaz Rosji niż Wielka Brytania? Mimo że za Tuska mamy rzekomo z Rosją takie przyjacielskie stosunki? Polska płaci Gazpromowi - 336 dolarów za 1 tys. m3. Wielka Brytania - 191 dolarów za 1 tys. m3. ???
 • ... wane przez UE, która wykona polecenie Rosji. Jest to już bardziej niż prawdopodobny scenariusz rozwoju wydarzeń. Nie jest tajemnicą że dawniej ZSRR blokował nam skutecznie wydobycie ropy naftowej i gazu. Świadczą o tym na Lubelszczyźnie istniejące po dziś dzień betonowe plomby w miejscach próbnych odwiertów z sierpem i młotem.
 • Następny cios! Ciekawe jak prezes to przezyje? www.tvn24.pl/stopy-procentowe-w-dol-kredyty-powinny-staniec,287267,s.html Teraz to pozostaje im jedynie modlić się o jakiś kataklizm.
 • a miało być tak dobrze... "Wczoraj agencja Interfax i dziennik "Wiedomosti" opublikowały informacje o cenach eksportu rosyjskiego gazu do głównych klientów Gazpromu w Europie Zachodniej oraz Turcji. W zeszłym roku Polska była czwartym co do wielkości importerem gazu z Rosji, za Niemcami, Turcją i Włochami. Ale płacimy drożej niż oni." wyborcza.biz/biznes/1,100896,9169588,Czy_Gazprom_nas_doi__O_obnizke_cen_dla_Polski_bedzie.html
 • Czy jest go tak mało, czy jest go tak dużo. Ponoć na Lubelszczyźnie zaprzestano wykonywania odwiertów ponieważ znaleziono nie to co szukano. Zamiast metanu (CH4) dokopano się do pewnej odmiany alotropowej węgla, ale ze względu na tajemnicę państwową nie będę pisał o co chodzi. Będą próby na Mazowszu i Pomorzu - swego czasu mieliśmy Kalino z gazem i ropą, czy pamiętacie ? U nas ucichło, a na północy Bułgarii odkryto potężne złoża gazu łupkowego, którego wydobycie rozpocznie się już w przyszłym...
 • Czyżby ten gaz łupkowy to jedno wielkie oszustwo? ...tyle oszustw było ostatnio w mediach...
 • Jeszcze nie dawno pisiurki lżyli Prezydenta Komorowskiego nazywając kretynem kiedy mówił o olbrzymich szkodach ekologicznych jakie powstają przy eksploatacji pokładów łupków gazonośnych.Dzisiaj coraz głośniej się mówi to co Prezydent powiedział rok temu.Francja zrezygnowała z eksploatacji swoich złoży właśnie z tego względu.Eksploatacja łupków w Polsce prawdopodobnie będzie niemożliwa z powodu braku wody której takie kopalnie zużywają olbrzymie ilości.Dzisiaj wiadomo ze jeśli ktoś wyszedł w ...
 • Ze względu na ochronę srodowiska. Dobre, nie? Najfajniejsze jest uzasadnienie tej decyzji, mające przykryc fakt, że robi to w interesie Rosjan Ale właściwie nie ma się czym martwic, bo i tak kto inny na tym gazie by zarobił. Niech on sobie tam spokojnie leży aż pozbędziemy się z życia publicznego i politycznego tej szarańczy. No i teraz masz wyjaśnienie, dlaczego coraz wiecej będzie do nas docierało słów potępienia reżimu Tuska, hehehehe. A ja powiem, że wszyscy mogą nas pocałowac gdz...
 • Firmy amerykańskie z coraz większym optymizmem podchodzą do kwestii opłacalności wydobycia na wielką skalę gazy łupowego w Polsce. W perspektywie to dobrze dla naszej gospodarki, a może i dla niektórych z nas. Informacje te potwierdził pod koniec września br. przebywający w USA minister Sikorski.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się