gaz

(60 wyników)
  • Przed chwila w TV uslyszalem, ze bedzie padac, grzmiec i wiac, i ze zeby nie bylo wypadkow "noga z gazu, panie kierowco". Nie rozumiem. Przeciez do wiekszosci wypadkow dochodzi jak kierowca hamuje, a nie naciska na gaz ;P
  • Policja w od poczatku roku wykryla az 500 dziur, ktore sklasyfikowala jako zagrozenie dla ruchu kolowego i pieszego. I teraz mam dylemat. Idac droga rozumowania GDAKi przy robieniu drogi bezpiecznej przez mnozenie torow przeszkod i fotoradarow, wladze Lodzi nie powinny remontowac tych dziur (wszak predkosci powinny byc duzo mniejsze), a obok tych niewyremontowanych dziur stawiac fotoradary. To sprawdzona metoda. Minimalne naklady - maksymalne zyski.
  • I znowu za 100% bezpieczenstwa maja odpowiadac kierowcy :-/ "Policjanci zwracają też uwagę, że jesienią na drogach giną nie tylko kierowcy samochodów i ich pasażerowie, ale także piesi. Jesienią, w czasie złej pogody kierowcy bardzo często zauważają pieszych na poboczu dopiero w ostatniej chwili. Policja prosi też, by zdecydowanie zwalniać przed przejściem dla pieszych i w okolicach szkół". Ani slowa o tym, ze warto by w okolicach tych szkol nie tylko pilnowac kierowcow, ale rowniez...
  • ... by nie wylecieć z zaśnieżonej i oblodzonej drogi. Trzeba pilnować płynności wszelkich manewrów. Nawet jeśli inni użytkownicy drogi nam tego nie ułatwiają. Zaspy na poboczu sprawiają, że piesi i rowerzyści poruszają się koleinami na jezdni (najbardziej wyślizganymi fragmentami drogi), samochody parkują na pasie ruchu (często dużo węższymi niż bez śniegu). Włączający się do ruchu widząc, że samochody jadą wolniej niż zawsze, pakują się pod koła w dużo mniejszej odległości niż normalni...
  • Czy może mi ktoś z doświadczonych kierowców dokładnie napisać jak należy parkować z użyciem gazu, tzn. najpierw trochę gazu i odpuszczam sprzęgło do momentu aż samochód zacznie jechać i przytrzymuje je w tej pozycji. Ale jak chcę, żeby się zatrzymał, to mam najpierw zdjąć nogę z gazu i dopiero docisnąć sprzęgło i potem hamulec, czy tez mogę trzymać nogę na gazie, docisnąć sprzęgło i dopiero wtedy zdjąć nogę z gazu i nacisnąć hamulec? Pytam, bo uczyłam się na placu tylko i wyłąc...
  • Znowu tragedia na skrzyzowaniu. Znowu trup i poszkodowani. Znowu[b] centralny i kontaktowy [/b]wyjazd z bocznej prosto pod ciezarowke. I mam straszny dylemat [b]kto [/b]powinien te noge z gazu zdjac...
  • Specjalnie pominąłem nazwy miejscowości, ulic i gazety. Miasteczko małe, nie mam w nim nikogo, bardzo rzadko tam jeżdżę. Media z policją wybierały czarne punkty. Może postawią tam fotoradary. Dwa miejsca z argumentacją policji i mediów: "(Pewna) Gazeta" razem z (lokalną) policją wyznaczyła mapę najniebezpieczniejszych miejsc, gdzie dochodzi do licznych wypadków. Ostrzegamy, tu musicie ściągnąć nogę z gazu. Strzeżcie się także na drodze nnn prowadzącej z A do B. Na początku lipc...
  • Podczas wyprzedzania na drogach dwukierunkowych przebywanie na pasie przeciwnym warto ograniczyć do minimum. Dla mnie osobiście od dawna granicą ostrzegawczą było 5 sekund, granicą krzyku już 10 sekund. Okazuje się czasami, że nawet pięć sekund to już za [b][/b]...
  • Jaki dokladnie przepis reguluje zakaz wprowadzenia auta z instalacja gazowa do podziemneog garazu ? Czy wszystkie auta podlegaja temu obowiazkowi czy sa jakies wyklczenia ? Jeden moj znajomy bez problemu wprowadza auto z instalacja LPG do podziemnego garazu bo blokiem, w innym miejscu - zarzadca kategorycznie zabrania wjazdu. Jak z tym w koncu jest ?
  • Parafrazując tytuł Edka...... Strażnicy miejscy przechodzą samych siebie aby podlizać się władzy i wykonać plan. Ostatnio zaczęli wystawiać mandaty(kilkadziesiąt) za jazdę 71km/h.....na drodze gdzie obowiązuje 90km/h! :)))i słusznie,wlecze się taki zawalidroga,spowalnia ruch i nie pozwala przyzwoitym "piratom" na przekroczenia. A fee. Pozdr.
  • Witam dziś tak sobie liczyłem ile km mój polonez przejedzie na 1 litrze gazu km. Okazało się, że 15 km za 2 zł! I tu zacząłem się bardzo zastanawiać dlaczego po zatankowaniu za 80 zł 40 litrów gazu uda mi się tylko 300 km przejechać skoro według prostych obliczeń matematycznych wynika, że powinno być około 550 km ! Aż tyle traci się stojąc w korkach i na światłach. Przykre ale prawdziwe :(
  • LPG

(14)
    Może to i nie specjalnie temat na ten wątek ale pokazuje jak dbają o nasze bezpieczeństwo,na drodze też.:( Pod naciskiem lobby paliwowego ministerstwo chce zezwolić na tankowanie gazu przez samych kierowców,pozwoli to zaoszczędzić sporo kasy(podobno nawet 5gr na litrze gazu) na obowiązkowych szkoleniach pracowników stacji tankujących gaz. Tu nasuwa się pytanie,czy te szkolenia były potrzebne czy raczej chodziło o wyłudzenie kasy od kierowców bo w konsekwencji to my za to płaciliśmy? I drug...
  • Witam, dziś dostałem wezwanie na komendę w roli świadka w sprawie o wykroczenie z art. 86 KW. Podali dzień i godzinę też i z trudem wykombinowałem o co może chodzić- niczego nie byłem świadkiem, żadnego wypadku, kolizji itd. Jechałem za gościem w strefie [30] i on nagle ostro przyhamował, kierunkowskaz i w prawo wjeżdża w uliczkę za jakiś dom. To ja też ostro przyhamowałem, tyle tylko że on następnie zatrzymał się całkowicie i będąc w jakichś 3/4 w tej uliczce i tyłek mu wystawał. To odbi...
  • Wedlug mocno podkoloryzowywanych statystyk az 30% powodow smierci na naszych drogach to nadmierna predkosc. A tu prosze. Blisko smierci na naszych drogach moze miec przyczyne w zasnieciu za kolkiem. Co ciekawe, nie odbiegamy tu od Niemcow ([b]pisze to po to, aby uciac debilne komentarze, ze jak sie chce spac to do wyra i tylko polska dzicz tego nie pojmuje[/b]). I teraz bedzie po edkowemu :) - co na to fotoradar i kampanie budujace mu "fundamenty"? Bo jesli dobrze sie zastanowic, moze oka...
  • Planuje zrobic własnie taka zmiane.Proszę o Wasze opinie
  • Witam! Mam takie nietypowe pytanie i prosze o wyczerpujaca odpowiedz :-) Mianowicie jak jest z gazem w razie wypadku? Posiadam Seicento i chce zamontowac gaz , jestem bardzo przekonany o jego zaletach itd. ale caly czas po glowie chodzi mi jedna mysl - JAZDA NA BOMBIE :-) Jak wiadomo gaz jest bardziej wybuchowy jak benzyna bo wybucha a nie sie pali i teraz sprawa wyglada tak - zamontuje gaz w kolo zapasowe i co bedzie jak mi sie ktos "wchrzani" w tyl ale tak ze rozbije samochod...
  • Wystarczy zwolnić? By przeżyć? Jakie to [b][/b]...
  • Jako kompletny laik samochodowy prosze Was o rade. mam straszny problem z wyjzadem z parkingu podziemnego. za brama wyjazdowa jest stroma gorka. przed brama musze sie zatrzymac, otworzyc drzwi i dopiero moge ruszac. i jak tu, nie majac zadnej predkosci podejachac pod taka stroma gorke? dzisiaj wjechalam na "dwojce" (nie zatrzymalam sie wczesniej calkowicie, tylko samochod sie toczyl) i poczulam zapach spalenizny opon i jedno wielkie wycie ;(((. mam wjezdzac na "jedynce"? nie stocze sie w dol?...
  • " Jak podaje Wall Street Journal powołując się na pragnącego zachować anonimowość informatora z Ministerstwa Transportu, śledztwo w sprawie "niezamierzonego przyspieszenia" w niektórych modelach Toyoty doprowadziło do ciekawych wniosków. W części przypadków auto nagle przyspieszało nie z powodu wady fabrycznej, ale dlatego, że kierowca... pomylił pedał gazu z pedałem hamulca. Skąd takie wnioski? Jeszcze kilka lat temu nie było możliwe dokładne zbadanie takich zdarzeń, lecz teraz śled...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się