Forum eDziecko eRodzice emama
ZMIEŃ
      gaz

gaz

(45 wyników)
    • witajcie.czy gaz pieprzowy dziala na odleglosc - i jaka?czy napastnik musi sie bardzo zblizyc?nie wiem w co zainwestowac-paralizator(drogi!) czy wystarczy gaz pieprzowy?jakby co to nie pracuje w jakiejs zakazanej dzielnicy i nigdy jeszcze mnie na napadli...ale jakos pomyslalam,ze pewniej bym sie czula wieczorami...
    • Kilka dni temu zamówiłam gaz pieprzowy. Tak na wszelki wypadek. Dostałam go w piątek, i własnie dzisiaj zaczęłam się nad jedną rzeczą zastanawiać. Co w przypadku, jak się użyje takiego gazu? Tzn. jakie on ma działanie to wiem (wiem też, że jego działanie trwa około 30 minut), ale czy trzeba wtedy do takiej osoby wzywać lekarza? Czy po prostu zostawić? Czy takie zostawienie może być niebezpieczne dla tej osoby? Może pytanie głupie, ale szczerze nie wiem, co robić ew. w takiej sytuacji z t...
    • Dziewczyny prosze o faktyczne wpisy od osob ,ktore ogrzewaja domy gazem. Jakie sa to roczne koszty? Sprawa dla mnie bardzo wazna gdyz stoimy przed decyzja czy obecne ogrzewanie ( eko groszek) zamienic na ogrzewanie gazem ziemnym. W przyszlym roku na wiosne maja doprowadzic gaz wiec na decyzje mamy pare miesiecy. Dodam ze dom nasz ma 160 m pow uzytkowej a koszt eko roczny to 3200. Maz jest na nie ,a ja to zalezy oczywiscie od kosztow.
    • witam ide z moim histerykiem/panikarzem do dentysty, ma jeden maly ubytek traumy nie ma, ale boi sie lekarzy i wszelkich zabiegow, na przegladach zeby pokazuje, ale mowy nie ma o jakimkolwiek leczeniu zdecydowalismy sie na sedacje wziewna, mam mase watpliwosci - czy zalozy maseczke, czy ubytek zostanie wyleczony, bo bardzo mi na tym zalezy. Do rodzicow, ktorych dzieci przeszly zabieg z gazem rozweselajacym - czy dlugo trzeba wdychac gaz po zalozeniu maseczki zanim zacznie dzialac? czy dzie...
    • podpowiedzcie. ogrzewamy mieszkanie i wodę gazem (85m2), od kwietnia 2011 do końca października zużyliśmy 1521m3 temp. w okresie grzewczym ustawiona na 21 stopni więc żadne luksusy. co jest lepsze: wyłączanie pieca na noc (rankiem będzie musiał dogrzać mieszkanie więc nie wiem czy nie zużyje tyle ile nie zostało zużyte przez noc) czy zmniejszyć temp. w nocy do 19 stopni (przyniesie to jakiś efekt oszczędnościowy?) jak wy sobie radzicie?
    • 20 maja była u nas w bloku kontrola instalacji gazowych we wszystkich mieszkaniach. No i wyszło, że u nas gaz się ulatnia, z rury z miejscu gdzie się przykręca kuchenkę gazową. Był to piątek, facet obiecał że sporządzi raport i w poniedziałek zaniesie gdzie trzeba i przyślą kogoś. Nie miał przy sobie odpowiedniego klucza żeby dokręcić od razu, na propozycję męża że on może to zrobić zjechał go z góry na dół, że nie ma prawa bez licencji majstrować przy tym, ok, mąż nie jest nadgorliwy. Ale dz...
    • Tak wczoraj mówili w radiu. No i znowu wszystko pójdzie w górę?
    • Po doktorze koniaczku, Felicjańskiej, Liszowskiej i Krupie kolejna celebrytka przyłapana na jeździe po alkoholu. www.pudelek.pl/artykul/71863/pijana_znana_dziennikarka_spowodowala_wypadek/ Jakieś typy kto tym razem ? Sprawa musi być gruba skoro chronią nawet inicjały. Chociaż pewnie ktoś i tak dojdzie do tego kto jest wysoko w stowarzyszeniu i w wieku 59 lat ma 13 letnie dziecko. Żałosne naprawdę żenujące
    • Pytam, bo może któraś z Was już to przerabiała. Do tej pory dostawałam rachunki za gaz według wskazania licznika. Wiadomo, sezon wiosenno-jesienny, zużycie znikome na poziomie 170-190zł/dwa miesiące, sezon zimowy rachunki duże za ogrzewanie domu i wodę. Wraz z ostatnim rachunkiem przyszła informacja, że mam sobie wybrać wariant opłaty: odczyt raz na 3 lub 6 miesięcy, inne warianty podobne. Problem w tym, że dostaniemy również coś na kształt prognozy na cały rok, 6 równych rat, bez uwzglę...
    • Straszną burzę człowiek rozpętał. A ja nie widziałam tego materiału. Czy nie wiecie, gdzie w necie mogę go znaleźć?
    • czy uważacie ze dobrym pomysłem jest zakup gazu pieprzowego i uzycie go w razie niebezpieczenstwa gdy duzy pies bez kagańca i smyczy zbliża się do dziecka? w parku w którym spacerujemy duzo ludzi puszcza psy bez kaganca i bez smyczy, a ja się boję ze taki pies zrobi krzywdę dziecku
    • 3 osoby = 2 dorosłych + dziecko. Kocioł dwufunkcyjny, ogrzewający wodę i kaloryfery. Mieszkanie ok 60 metrów. Zimą na dodatek był remont i dziura w dachu więc bywało zimno. Grzanie bez oszczedzania, całe dnie. W nocy czasem. Kąpiele przy dziecku, my raczej prysznice. Gotowanie= dużo. Aha dodam, że to za 6 miesięcy jest. To dużo? Bo ja uważam że nie.
    • Bo tak mi śmierdzi w kuchni jak palę gaz. Jak dla mnie to taką farbą albo olejem capi, mąz mówi że naftą to mu wierzę. Co to jest i jak to zlikwidować?
    • robilam w poniedzialek przelew za rachunki i zamiast 300 wplacilam 3000 :( ... ktos mial taka sytuacje? czy musze teraz czekac na koniec okresu rozliczeniowego czy wyplaca mi na wniosek od razu?
    • Spotkałyście sie z tą metoda "znieczulania" ? Tak teoretycznie rozważam zastosowanie u mojego dziesięciolatka który jest całkowicie przeciwny jakimkolwiek działaniom stomatologicznym w obrebie swoich zębów :( Dotychczasowe leczenie czy nawet przegląd to koszmar, może taki wdech coś da? Może ktoś stosował podtlenek azotu i może opisać wrażenia, i czy rzeczywiście pacjent przestaje sie bac i lekko znieczula?
    • dostałam wczoraj rachunki za prąd i powaliła minie pierwsza wpłata - 360zł (była jakaś niedopłata za okres zimowy), następne raty po 150zł to co zdoła się zaoszczędzić (wymieniliśmy wszystkie żarówki na energooszczędne) pożerają podwyżki prądu, przesyłów, itp to samo z gazem i wodą zuzycie mniej więcej takie same a rachunki coraz wyższe gdybym się uparła to zużycie prądu i gazu mogłabym troche zmniejszyć, ale wody nie da się, chyba, ze kosztem zarośnięcia brudem opłaty nas niedługo z...
    • hej wczoraj na wieczornym spacerze z moimi psami z nieogrodzonej posesji wybiegł bokser bez gotowy do ataku jakos udało mi sie tak operowac smycza ( na jednej po dwoch koncach mam psy ) ze do ewidentnego ataku nie doszło suke raz złapał za dupsko naszczescie nic jej nie jest ( suka to szczenie 3 mies ) wlascicielka wybiegła i udało jej sie go złapac ale co przerzyłam to moje ;-[ , i mam pytanie jak sie przed takim przypadkiem bronic ,(jest to droga naszych spacerow) i mysle ze mo...
    • tzn ile płacicie za gaz? jestem ciekawa ile wynosza Wam rachunki z agotowanie, ew ogrzewanie. Poadjecie metraż też.
    • Chyba "kozę" węglową kupię. Tylko ciekawe gdzie podłączę :-/ A na obiadek podpłomyki...
    • Dostałam w spadku mieszkanie-przeglądając graty znalazłam nowy, właściwie nierozpakowany pistolet gazowy z nabojami, który mój spadkodawca musiał zakupić sobie przez Internet, mi jest niepotrzebny i chciałam go gdzieś wystawić do sprzedaży,ale nie wiem, czy mogę to zrobić , czy to jest legalne(spadkodawca kupił go nie od osoby prywatnej, tylko od firmy sprzedającej broń.)Orientujecie się może w tym temacie-czy mogę go sobie wystawić np.na allegro i będzie to legalne?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się