Forum Dom Kuchnie i łazienki
ZMIEŃ
      gaz

gaz

(45 wyników)
    • Czy ktoś potrafi podać przybliżone porównanie kosztów użytkowania kuchenki gazowej a indukcyjnej?
    • mam pytanie czy mozna zasilac plyte gazową w kuchni z butli gazowej umiejscowionej w piwnicy? bo slyszalam ze gaz nie leci w gore? moze ktos ma takie rozwiazanie, bo butla w kuchni to koszmar!!! a elektrycznej nie chce
    • macie takowe? nie psuje się Wam? Byliśmy ostatnio w sklepie i sprzedawca dziwnie się na nas popatrzył i pytał czy aby napewno tego chcemy. Bo podobno bardzo często się psuje, mają dużo reklamacji, że np gaz sam się wyłącza chociaż nie zgasł płomień. I zastanawiamy się czy tak jest rzeczywiście, czy może mówił tylko dlatego, że nie mieli kuchenki w białym kolorze z tym zabezpieczeniem... A jeśli warto, to jaką firmę polecacie? Chcemy kuchenkę gazowo- elektryczną.
    • Gdzie w kuchniach z meblami do zabudowy instaluje się zawór gazu do kuchenki ? W tej chwili mam kuchenkę wolnostojącą, rura gazowa 1/2 cala wychodzi z piwnicy z prawej strony kuchenki przy ścianie i tam też jest zawór. Zamierzam wstawić kuchenkę do zabudowy która znajdzie się ok.30 cm dalej na prawo więc rura znalazłaby się za szafką. Gdzie powinna zostać przesunięta ta rura ? Może macie jakieś materiały na ten temat.
    • Witam, nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie ale tu napewno ktoś będzie wiedział, mieszkam w nowym bloku wybudowanym w 2002 i w kuchni mam prąd i wodę i nic więcej. Więc mam gaz w butli. Dochodzą mnie słuchy, iż podobno nie można mieć gazu w butli w mieszkaniach ??? jak to ?? są jakieś prawne ustalenia ? gdzie można poczytać ? z gory dzięki za uświadomienie
    • Czy zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu warte jest swojej ceny? Na czym tak naprawde polega i czy przypadkiem nie jest tak ze nie chronią przed niczym bo największe niebezpieczeństwo jest na połączeniu kuchenki z instalacją (mam upatrzoną kuchenke boscha, ten sam model z zabezpieczeniem jest jakąś stówke droższy, nie wiem czy warto) Pozdrawiam
    • Co mam zrobic jeśli kupiłam płytę gazową(i zapomniałam zaznaczyc że będzie gaz z butli) i muszę ją teraz "przerobić" na gaz z butli?Czy mogę to zrobić sama tzn. wystarczy cos dokupić i wymienić?
    • Witam wszystkich i proszę o radę. Stoimy przed decyzją zakupu kuchni i mamy dylemat czy kupić gazową na gaz z butli (bo niestety ale w naszej okolicy nie ma sieci gazowej), czy elektryczną. Co będzie tańsze w eksploatacji. Jedna butla 11 kg wystarcza na miesiąc i kosztuje ok 40 PLN. Czy ktoś wie jakie mogą być koszty energii przy eksploatowaniu kuchni elektrycznej?
    • jestem w trakcie podejmowania kluczowej decyzji pomiędzy przyłączeniem gazu lub 3 fazy do kuchni. Za prądem przemawia na pewno przyszła estetyka pomieszczenia (brak rury) oraz zapewne korzytarza, gdyż rury będą szły z klatki schodowej. Jeżeli chodzi o płytę mam wątpliwości co do jej przyszej czystości, bo przy gotowaniu mojego męża robi sie zawsze niezły bałagan. Jesteśmy rodziną, która codziennie coś gotuje. Może ktoś miał juz taki dylemat i czy jest zadowolony ze swojej decyzji. ...
    • Jakie są sposoby jej zamaskowania? Czy może być za szafkami?
    • Bardzo proszę, podpowiedzcie.
    • a? jakie są koszta i wady lub zalety z góry dziękuję
    • Planuję zrobić wyspę w kuchni, ale chciałabym mieć zainstalowaną kuchenkę gazową, nie elektryczną. Czy ktoś z Was ma może fajnie zaprojektowane "ukrycie" rur gazowych? W tej chwili gazownik proponuje mi poprowadzenie rury sufitem, co oznacza że przy wyspie będzie mało gustowny ozdobnik.... dziekuję
    • Witam, może mi doradzicie jaki junkers kupić do bloku aby długo posłużył był wydajny i oszczędny, bo ten co mam to jedzie już na ostatnich dechach. Mam starego bosch. Znalazłam JUNKERS WRDP 14-2B MaxiPower 23,6 KW. Co myślicie o nim??
    • zastanawiamy sie z żoną co wybrac do budowanego wlasnie mieszkania - instalacje gazową czy elelktryczną. Sama intalacja jest to dopłata ok. 500PLN za trzecią fazę plus różnica w cenie płytki palnikowej? Czy ktoś ma może wie co jest lepsze - ogólnie rzecz biorąc?
    • Witam:-) Przede mną wyposażanie domu i milion pytań... Ponieważ muszę zdecydować, czy ciągnąć gaz do kuchni przekopuję fora szukając wszelkich za i przeciw kuchni elektrycznych. Zainteresował mnie wariant łaczenia ceramiki z indukcją: www.mixmedia.pl/?zobacz=4914# Czy ktoś z Forumowiczów zna taką kuchnię? Czy realne jest, aby w takiej cenie dostać dobry produkt spełniający takie zadania jak w opisie? Czy lepiej kupić np. taką kuchnię: www.topmarket.pl/kuchnie_elektryczne_do_z...
    • W trakcie planowanego remontu kuchni zamierzam zrezygnowac z gazu i zamontować płytę elektryczną. Mieszkanie znajduje się w bloku z lat 60, wszyscy sąsiedzi mają kuchenki gazowe. Dowiedziałam się jednak, że będę musiała wystąpić do STOEN-u o przyznanie dodatkowej mocy. Mam więc pytanie. Czy jest to konieczne w przypadku każdej płyty, a może są takie, które tego nie potrzebują, no i może ktoś wie, ile kosztuje to przyznanie mocy. Samą instalację zrobiłby mo tata, więc przyłączenie ...
    • mam pytanie czy warto kupić płytę gazowączy elektryczną.Która jest lepsza i jaki jest koszt zuzycie pradu jakbym miała płyte elektryczną.Dzieki za odpowiedzi.
    • Witam, tak się zastanawiam czy w bloku 3 pietrowym w którym istnieje tylko możliwość podłączenia płyty elektrycznej można wstawić butlę gazową i korzystać z kuchenki gazwoej? Czy są jakieś przepisy które to regulują? Czy koszty gotowania na prąd są o wiele wyższe od kosztów gazu?
    • Tak mnie dziś tknęło, że np.Olivier czy inni "kuchmistrze" w TiVi gotują na kuchniach gazowych, w którejś gazecie o mieszkaniach pokazywano kuchnię szefa kuchni z hotelu Sobieski - też ma kuchnię gazową Czy kuchnie elektryczne to moda, bezpieczeństwo i dbałość o estetykę wnętrz, a gotować powinno się na gazie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się