glina

glina

(10 wyników)
  • Glina

(11)
    Zastanawiam się, co by sie stało z figurką z gliny, jesli wypalona by została w domowym piekarniku, maksymalnie w 250 stopniach? Jak wiadomo, glinę wypala się w jakichs specjalnych piecach, gdzie temp. dochodzi do tysiąca (czy nawet wiecej, nie znam sie na tych piecach;p) Ciekawe, czy wypalona w niskiej temp. w domowych warunkach w ogóle by była trwała... I mam jeszcze drugie pytanie. Otóż mam glinę naturalną, dwa wielkie kubły... Wiecie może, jak ją przygotować do lepienia? Na r...
  • chcialam zrobic kilka ozdób ale nie moge zdecydowac sie na material. a poza tym chcialam sie dowiedziec czym(jaka farbą) mozna pomalować te rzeczy?
  • Kochane dziewczyny!. Bardzo dawno mnie nie było, ale czasmai Was podczytuje. w następnym tygodniu będe we wrocku, chciałabym kupić sobie gline samoutwardzalną, nie w jakiejś kosmicznej cenie. gdzie takowej najlepiej szukac?
  • Hej dziewczyny! Wlasnie odkrylam to forum i już mi się tutaj podoba:) Nawet nie sadzilam, ze jest tak wiele amatorek wlasnorecznie wykonywanych pieknych przedmiotow dekoracyjnych - super! Ja tez bardzo lubie czasem potworzyć sobie wieczorem w domowym zaciszu - moja pasją są wyroby z gliny i masy solnej. I tutaj wlasnie pojawia sie moje pytanie: Czy ktoras z Was wie moze, gdzie w Warszawie mozna kupic gline do lepienia, a raczej taka gotową masę szamotową? Czy są takowe w sklepach ...
  • od parunastu ładnych tygodni latam jak chora do pracowni ceramicznej i po początkowych potworkach zaczyna coś być widać. normalnie resztę niemal zarzuciłam. nawet decu poszło w kąt chwilowo. kto lubi glinę?
  • glina

(8)
    Dzisiaj ulepiłam swoją pierwszą rzecz z gliny. Stoi to coś na półce, ma wielki nos, czapkę jak tiara z Harryego Pottera i.. nie wiadomo, co z tym dalej począć... Glinę maluje się jak masę solną? Może zdradzicie jakieś tajniki lepienia w glinie. Forum już przeze mnie przekopane jest;) i mało było o glinie.
  • Nie wiem w jaki sposób łączyć glinę z gliną. Np jak przylepić rączki do aniołka żeby nie odpadały po wyschnięciu. Nie wiem czy za mało wody użyłam - zachwycona efektem "twórczym" podniosłam i został mi sam kadłubek.
  • mam pytanie na allegro sprzedaja glinke w ramkach do odcisku stopek bobasa ja jednak mam fajne ramki i chcialabym tylko kupic glinke samoutwardzana czy to bedzie to samo czy te glinki w ramakch myslicie sa jakies lepsze? czy ja trzeba wypalic czy jest taka ktorej nie trzeba? i czy ona sie kruszy? moze mozna ja jakos zabespieczyc? np lakierem? pzdr
  • Witam wszystkich:) Czasami do was zaglądam podziwiając wasze dzieła, niestety sama nie mam na to czasu. Ale ostatnio kupiłam wielką glinianą donicę na taras, którą chcę pomalować, ale tak aby efekt był jak np. przy bejcowaniu drewna, czyli bardzo delikatne krycie. Doradźcie jak się do tego zabrać, jakich farb użyć, czy (i czym)lakierować? Pozdrawiam:) Joanna
  • Mam pytanie, robiłyscie cos z szamotu ? czy konieczne jest pozniej jego wypalenie , jesli tak to jaka temperatura? Z gory dzieęki za pomoc
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.