Forum Gospodarka Rolnictwo
ZMIEŃ
      gospodarstwo

gospodarstwo

(8 wyników)
    • Mój mąż został właścicielem gospodarstwa, odziedziczonego po rodzicach. Moj podpis nie był konieczny w akcie notarialnym, ale chcę wiedzieć, czy jestem współwłaścicielem gospodarstwa. Dodam, zę mamy rozne adresy zameldowania i, mimo że nie pracuję w tej chwili, nie chciałabym płacić KRUS-u i wyrejestrowywać się z urzędu pracy. Co byscie mi radzili? Dzięki z góry za potencjalne odpowiedzi :)
    • Witam, mam gospodarstwo sadownicze - produkcja jablek. niestety w tym roku jest tak slaby zbyt, ze zostalo mi jeszcze z 20 t (w zeszlym roku o tej porze mialem koncowke) sprzedaje je w przydomowym sklepie i wspolpracuje z warzywniakami, ktore ostatnio zamawiaja coraz mniej. macie pomysly gdzie uderzyc ze sprzedaza (sprzedaje w zaleznosci od wielkosci owocow od 0, 60zl do 2 zl wszystkie topowe gatunki).
    • Tak sobie z nudów przeglądałam informacje na temat dotacji armir "inwestycje w gospodarstwach wiejskich" i trochę sie rozmarzyłam, zaczynajac planować co w przyszłym roku mogłabym wybudować... W związku z tym pytanie do tych, co sięgnęli po te fundusze w obecnej edycji: czy odtajac dotację trzeba zadeklarować, ze będzie się z danego sprzętu lub budynku korzystać przez jakiś okres czasu do prowadzenia dziłalności rolniczej, czy przechodzi on na własność rolnika bezwarunkowo???? ...
    • Brat męża posiada gospodarstwo po rodzicach, mieszka razem z bratem, który nie ma środków do życia, obecnie ten co posiada gospodarstwo może przejść na emeryturę, ponieważ skończy 60 lat, po przepisaniu ziemi, ale niechce przepisac na tego, który mieszka z nim jest o 10 lat młodszy, mógłby jeszcze prowadzic gospodarstwo.A tak na marginesie to cały czas uprawia młodszy tą ziemię. Chce przepisać tą ziemię na kogoś z dalszej rodziny, czy można temu jakoś zapobiec.
    • mam intercyzę od 1.07.2007 - wcześniej- od pazdziernika 2006r- byłam ubezpieczona w KRUS-ie i pracowałam w gospodarstwie ( mąż otrzymał darowiznę, na jego imię i nazwisko, byliśmy już małżeństwem-w 1996 roku od matki, ale zaczeliśmy uprawiać ziemię tzn. ja zaczełam mąz pracuje - od pażdziernika 2006 roku) 1.07.2007 u notariusza zawarlisny intercyzę. 15.07.2007 kupiłam 2.5 ha ziemi -na moje imię i nazwisko, chciałabym zakupić ciągnik i potrzebne maszyny do uprawy ziemi i zając się...
    • gdy udało mi się znaleźć to forum. Pomyślałamze tu w wiekszosci to rolnicy i ze moge podzielić sie swoimi problemami, dopytać ,poradzić ale widze że tu w iecej jest "rolników' z 2 ha ziemi zakupionymi raczej jako rekreację, nie mających pojecia o prawdziwej pracy na wsi i problemach zwykłego rolnika. Do tego przykre uwagi typu /zeby tu kogos nie urazić/ wiocha to złodzieje, niepomocni ludzie, zacofani i odrzucajacy miastowych. Ufff w jakich rejonach wy mieszkacie ze takie spostr...
    • Witam! Ostatnio w wiadomościach słyszałam, że można składać wnioski o dopłaty unijne do gospodarstw niskotowarowych. Czy może ktoś powiedzieć mi coś na ten temat? Pozdrawiam
    • Jestem zainteresowana kupnem gospodarstwa rolnego o powierzchi 300 ha, nie jestem rolnikiem i nie mam pojecia gdzie szukac takich ogloszen ,strony agencji rynku rolnego nie wydaja sie pomocne , bede wdzieczna za wszelkie sugestie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się