gotowanie

gotowanie

(144 wyniki)
  • Mam serdeczną prośbę o podanie listy produktów, które można jeśc karmiąc piersią. Nie chciałabym na razie eksperymentowac na moim 11 dniowym maluszku co mogę jesc a co nie.
  • Pani Moniko, Dziewczyny ! U mojej córci wczoraj pojawiły się czerwone krostki na buzi i odrobinę na pleckach i klatce piersiowej Oczywiście wiem, że zjadłam coś nie tak - więc dla pewności dziś "jechałam" już wyłącznie na ciemnym pieczywie z pieczoną szynką saute i rosole, ale niestety mojej córci przybyło krostek, na dodatek na karczku powychodziły jej plamy - jakby oparzenia Wieczorkiem zauważyłam też dość czerwone pośladki, a więc małą COŚ uczuliło. Chyba wiem co, ale pragnę s...
  • Za niecał miesiąc wracam do pracy :-( Mam pytanie do doświadczonych mam. Chciałabym karmić dziecko własnym pokarmem. Ile razy odciągałyście pokarm w pracy? Gdzie (w jakim pomieszczeniu)? Czy po każdym odciągnięciu gotowałyście laktator? I czy każdą porcję trzymałyście w lodówce oddzielnym pojemniku? No i co z czasem przeznaczonym na odciąganie? Trzeba go odliczyć od czasu przeznaczonego na karmienie?
  • U mojego 4 tygodniowego dziecka od 3 tygodni występują wodniste kupy ze sluzem. Po konsultacji z pediatrą jem : indyka, ryż, białe pieczywo, dżem porzeczkowy, gotowaną marchewkę, kisiel, ziemniaki, czasami kasze, mleko sojowe, jajka przepiórcze. Od 2 dni w kupie jest wiecej sluzu, dziecko boli brzuch i ma wysypke na buzi. Co z podanych produktów mam wyeliminowac w pierwszej kolejnosci? Co jest najbardziej alergogenne? W jakim czasie po zjedzeniu czegos co uczula pojawia sie wysypka?
  • Magda ma 5,5 miesiąca i do 5 miesiąca była tylko na piersi. Kupę robiła (przynajmniej ostatnio) regularnie raz dziennie. 1.05 dałam jej (po zrobionej samodzielnie bez pomocy kupie) pierwszy raz ugotowaną i przetartą marchewkę. Drugiego dnia też była marchewka, a trzeciego i czwartego dołożyłam trochę gotowanego jabłuszka. I od wprowadzenia tych posiłków Magda się "zatkała", miała gazy, prężyła się, a kupę zrobiła dopiero po pięciu dniach (6.05) po zaaplikowaniu połowy czopka. Przestałam wtedy...
  • Proszę o pomoc, córka skonczyła rok, zastanawiam się czy dostaje dostateczną ilość lecznych posiłków: wygląda to tak: po obudzeniu pierś, na podwieczorek jogurt naturalny, ok 150 g i na kolację kaszka (ok 150-200 ml). Czy tyle mlecznych posiłków wystarczy? Nie chcę wprawadzać mleka modyfikowanego, (drugiego karmienia piersią nie dam rady, bo Zosia sama zrezygnowała w karmień i poza tym porannym piersi już nie chce), ale jeśli tego mleka jest za mało to chyba będę zmuszona.
  • Dziewczyny proszę o radę. Moja córcia ma 6,5 tyg. i od kiedy pamiętam się pręży i stęka, zwłaszcza podczas snu. Czasem nawet przy tym strasznie pokrzykuje. Karmię piersią i stąd moja rozterka. Niby jestem na diecie, co oznacza, że jem tylko drób, marchew, dżem morelowy, kukurydzę, chleb biały, czasem banana czy płatki kukurydziane (suche). Pije tylko wodę, herbatę miętową i czasem kawę zbożową. Mimo to to nie za bardzo skutkuje. Do tego kiedy patrzę na kurczaka mam odruch wymiotny. Wygl...
  • Pani Moniko moja córcia nie chce jeść nic innego poza moim mleczkiem. W ciągu dnia uda mi sie jej podać tylko jabłuszko, soczek, chrupki kukurydziane. Od pewnego czasu w ogole nie chce jesc obiadków ani ze słoiczków ani gotowanych przeze mnie. Odwraca główkę na widok łyżeczki. Wiem , ze powinna juz jesc mięsko, warzywa , owoce. Co zrobić aby ja zachecić do jedzenia innych rzeczy?
  • Do dziewczyn które karmią piersią i wprowadzają inne pokarmy! Chciałabym się dowiedzieć ile, czego i o jakich porach jedzą wasze pociechy. Jestem mamą 8,5 miesięcznego Kacperka! Nie wiem czy nie daję mu za mało? Aha, nie gotuję tylko kupuję gotowce!!! :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
  • Pani Moniko proszę o przykładowe menu na cały dzień dla matki karmiącej.czy mogę używać niewielkiej ilości przypraw do zupy np:wegetty?czy moge jeść pierogi ruskie?proszę o odpowiedz.z gory bardzo dziękuje
  • Bardzo proszę o opinie co może jesćkarmiąca mama. Codziennie mam problem co zjeść żeby mój synek nie miał kolki. Właściwie moja dieta jest bardzo uboga bo w każdym poradniku czy gazecie czytam co innego. Proszę o poradę i Wasze doświadczenia. Pozdrawiam
  • Witam Mój synek ma 3 tygodnie i 5dni od paru dni cierpi na kolkę jelitową ,całymi dniami się męczy i stęka. karmie synka piersią i dokarmiam mlekiem NAN1. Moja mama twierdzi ze to nie kolka jelitowa tylko ze to ja jem coś co mu szkodzi, namawia mnie żebym zrezygnowała z karmienia piersią i zobaczyła czy mu przejdzie. Mój codzienny jadłospis nie jest skomplikowany bo nie chce za bardzo przytyć, od urodzenia synka jadłam tylko to: Chleb biały , szynka, serek topiony, pomidor, pas...
  • Kochane młode mamusie! Chciałabym zacząć odciągać pokarm dla swojego małego synka.Mam laktator Avent Isis, ale nie wiem jak go sterylizować.Gotować w wodzie (te gumowe części też?) czy może przyda sie tu mikrofala??? I czy rzeczywiście jest to konieczne przed KAŻDYM użyciem? Jakie macie na to sposoby? Doradźcie...
  • Nie wiem czy ten temat juz sie pojawial, ale prosze powiedzcie co moze, a czego nie powinna jesc mamuska karmiaca. Czy mozecie zrobic liste takich rzeczy? Pozdrowionka Ala
  • Witam! Mój syn za kilka dni skończy 1.rok życia a w dalszym ciągu nie potrafi inaczej zasnąć jak przy cycu(z wyjątkiem samochodu i spaceru- w wózku).W dodatku budzi się w nocy kilka razy i bez cyca ani rusz.Czy dziecko w tym wieku nie powinno przesypiać całej nocy? Wydaje mi się,że idzie spać najedzony gdyż przed snem zjada całą kanapkę.Niedługo chciałabym wrócić do pracy,z Małym zostanie babcia i bardzo boję się oto zasypianie.Poradźcie,proszę.
  • ... czy mozna jesc szczaw i kalarepe??
  • Witam wszytskich. Bardzo prosze o radę co można jeść karmiąc piersią, co ograniczyć, a czego nie jeść absolutnie. Czy można jeść np. ogórki konserwoe w rozsądnych ilościach, albo np. śledzie w occie, bo ja raczej unikam, ale nie wiem czy słusznie. A żurek? też kwaśne więc nie wiem :( A kotlety mielone (chyba nie bo smażone)Grzyby? Jajka - czy to wsazystko wykluczyć???? Błagam pomóżcie bo umrę z głodu. Ala
  • KAŻDA OSOBA GAZETA, PORADNIK CZY INNE ŹRÓDŁO PODAJE INNE INFORMACJE. JUŻ SAMA NIE WIEM CO MOGĘ A CO NIE? MOJA CÓRECZKA MA 9 DNI POTRZEBUJĘ POMOCY
  • Mam pytanie : wydaje mi sie że moja córka, ktora za 10 dni skończy 5 miesięcy i jest karmiona tylko piersią sie nie najada , bo w nocy budzi się do jedzenia prawie co 2-3 godz. Czy moge dawac jej już w ciągu dnia troszeczkę jabłuszka lub marczewki czy jeszcze sie wstrzymac do 6 miesiąca ?? A jesli podawać jabłuszko lub marczew to czy świeże czy gotowane ?? a może zacząć juz kupować słoiczki ?? Prosze o porade mam , które juz wprowadziły stałe pokarmy Pozdrawiam AGA
  • Dziewczyny, co Wy jecie???? Podrzućcie jakieś pomysły, bo umrę z głodu :( Mój syncio ma na lewym poliku i nad brewką szorstką czerwonawą wysypkę i położna, któa go wczoraj oglądała stwierdziła, że to początki skazy i mam bezwzględnie odstawić nabiał. A ja całe życie jadłam głównie owoce, słodycze i NABIAŁ. A teraz tak: owoce mogę wszystkie oprócz pestkowych, cytrusów, truskawek, jabłek też nie bo wzdymające - CZYLI ŻADNE najwyraźniej? Słodycze odpadają i teraz jeszcze ukochane jo...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.