grunty

grunty

(209 wyników)
  • Witam. Jak można obliczyć ile podatku mam zapłacić do US od gruntu pod mieszkaniem? które sprzedałem. Za mieszkanie nic nie płacę bo korzystam z ulgi meldunkowej ale jak obliczyć to 19% podatku z przychodu od tego gruntu na którym znajduje się mieszkanie? Powierzchnia tego gruntu to 64,75 m2. Proszę o pomoc bo nawet w US nie potrafią tego wytłumaczyć.
  • Witam,w kwietniu kupilam dom z przynaleznym gruntem którego częścią jest droga publiczna, sprzedajaca nie poinformowała mnie ze toczy sie postepowanie mające na celu odebranie mi gruntu( dowiedziałam sie, ze sprawa toczy sie już 12 lat ) od miasta nie dostanę odszkodowania. Co robić?
  • Witam, sprzedaję mieszkanie razem z udziałami w gruncie. Niestety tak się złożyło,iż nie upłynęło jeszcze 5 lat od dnia zakupu i muszę zapłacić podatek dochodowy od sprzedaży gruntów (od sprzedaży na szczęście nie-bo obowiązuje ulga meldunkowa). Czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie kto i jak ma wycenić te grunty? Bardzo dziękuję
  • Mojej Babci pojawił się następujący problem - ma wykupione mieszkanie własnościowe - do tej pory płaciła coś koło 60pln rocznie - teraz przyszło pismo, że ma płacić 700pln rocznie - czy można coś z tym zrobić? Czy wykup gruntu, na którym stoi budynek jest możliwy? Jak uniknąć tak astronomicznych opłat?
  • Witam! Właśnie jestem w trakcie załatwiania formalnosci przy kupnie działki pod budowe domu. Działka ta ma 1300m.nurtuje mnie jeda rzecz...Sprawdzając w Sądzie KW,jest tam wpis ze są to grunty orne.Właściciel tej działki twierdzi ze od jakiegos tam roku nie ma obowiązku wpiu ze to jest działka budowlana.Dodam ze obok sprzedał juz trzy działki.Na tamtych jest kl.ziemi IV.Na tej co chcę kupic to jest cześciowo III i IV. Moje pyt:czy po przekształceniu gruntów ornych w ksiedze wie...
  • Mam mieszkanie własnościowe w spółdzielni mieszkaniowej, ale nie mam kupionego gruntu na którym stoi blok. Powiedzcie mi , czy w przypadku gdybym chciała sprzedać mieszkanie nie będę miała problemów ze zbyciem mieszkania gdyz nie jestem właścicielem gruntu. Słyszałam że tylko do końca sierpnia są w tej kwestii korzystne przepisy. Proszę o informację.
  • Do znajomego rolnika przyszedł w czwartek wieczorem (przed świętem) gość, który przedstawił się jako pełnomocnik spółki cywilnej w celu podpisania służebności na położenie na jego polu kabla od elektrowni wiatrowej do linii 15kV. Umowę (podpisaną) chce odebrać w sobotę. Chce to załatwić jak najszybciej tak żeby rolnik nie mógł się z nikim skonsultować! Służebność na 25 lat. Proponowana opłata za służebność ok. 20-30PLN za m2 zajętego pola - jednorazowo. W umowie rolnik nazwany jest [b]Zobowi...
  • Po zmarlej mamie oddziedzyczylam mieszkanie spodzielcze wlasnosciowe ktore bylo jej wlasnoscia lecz z tego co wiem nie zostal wykupiony grunt.Interesuja mnie wszystkie procedury umozliwiajace wykup takiego gruntu i czy jest to konieczne ?
  • czy jesli mam dzierzawe wieczysta, to czy gmina moze na mnie wymusic to abym musiala wykupic ten grunt? bo kupuje grunty ktore sa w czesci dzierzawione, ale dotychczasowy wlasniciel mowi ze bedzie nidlugo przetarg bo musial zlozyc o wykup dzialki bo mu ktos tam z jakiegos urzedu kazal? czy to mozliwe? jesli jest to dzierzawa od ponad 50 lat to czy sa jakies znizki przy wykupie?
  • Witam, mam wątpliwości w pewnej sprawie i chciałabym prosić o opinie. Posiadamy mieszkanie w bloku spółdzielni mieszkaniowej, w lipcu 2008 r. przeniesione w odrębną własność, jest założona KW itd. Problem w tym, że grunty pod blokiem, w ktorym znajduje sie nasze mieszkanie są zadłużone (podobno na kolosalne kwoty?) W akcie notarialnym jest wpis, że mieszkanie zostaje przeniesione w odrębną własność bez jakichkolwiek obciążeń hipotecznyc, w KW w dziale IV stoi: bez obciążeń. A co...
  • Witam wszystkich, mam problem - chcę kupić skrajny szereg, dogadałam się wstępnie ze sprzedającym co do ceny (kupuję przez pośrednika), podkreślałam, że szukam CZEGOŚ WŁASNEGO a teraz przed podpisaniem umowy przedwstępnej zajżałam osobiście do KW i okazało się, że dom jest własnością ( ma odrębną KW) ale grunt przynależny (400m) jest w dzierżawie wieczystej od gminy do 2080r. Wyraziłam moje zdziwienie ale pośrednik i sprzedający zbagatelizował to, mówiąc, że w tej dzielnicy więk...
  • Czy grunt Skarbu Państwa można uwłaszczyć nieodpłatnie na mocy ustawy uwłaszczeniowej z 1971. Czy w tym przypadku ma znaczenie to że ten grunt stanowił własność Skarbu Państwa. Dziękuje.
  • Witam, mam akt notarialny gruntów z 93 r, w którym jest zapis że zgodnie z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego (potwierdzone zaświadczeniem) są to grunty budowlane. Obecnie dowiedziałam się że w Wypisie z Rejestru Gruntów ta sama działka figuruje jako grunt rolny. Jak to możliwe? Czy bez mojej wiedzy/ zgody można było zmienić kwalifikację moich gruntów? (Tylko jedna działka - moja - okazuje się być gruntem rolnym, pozostałe są budowlane). Może ktoś wie co z tym możn...
  • mam prośbę, jestem na etapie współtworzenia umowy dzierżawy gruntu na którym będę budować budynek usługowo- handlowy. problem polega na ujęciu punktu o rozwiązaniu umowy. co wtedy gdy umowa się kończy, czy mogę odzyskać chociaż część pieniędzy zainwestowanych w budynek? proszę o szybką odpowiedź
  • Proszę o odpowiedż, może kto odpowie. Mój zmarły ojciec nabył grunt z ustawy uwłaszczeniowej podczas małżeństwa. Czy ten grunt był tylko odrębną własnością ojca. Oboje rodzice nie żyją. W której masie spadkowej powinien być ten grunt ujęty. Dziękuje.
  • Witam, wlasciciel kamienicy i dzialki na ktorej ona stoi, sprzedaje mieszkania w owej kamienicy. Mam w zwiazku z tym pytanie, czy kupujac mieszkanie automatycznie przydzielany jest do niego udzial w gruncie. Bo nasunela mi sie taka mysl (mam nadzieje ze bledna), ze gdyby owy wlascicel sprzedal wszystkie meszkania w tej kamienicy, a nadal jego wlasnoscia bylaby ziemia na ktorej ona stoi, to moglby w przyszlosci robic jakies roszczenia z tego tytulu.
  • witam moje pytanie otoz otrzymałam od społdzielni pismo w ktorym mnie informuja ze nie moge wykupic mieszkani bo sa grunty nie uregulowane a wiec dowiedzialam sie ze mozna wykupic bez tych gruntów i juz 1. zastanawiam sie czy potem pomimo tego bede mogła wykupic grunty taniej a nie w jakiejs zawrotnej cenie 2. czy pomimo tego bede mogła sprzedac mieszkanie lub np dac jako darowizne dziekuje za podpowiedzi
  • czy starostwo powiatowe ma prawo wydać decyzję na wpuszczenie sąsiada na mój grunt i docieplenie jego domu w konsekwencji zmniejszenia mojej działki ? Jak mawiali dawni wielcy... Pomożecie ?
  • Kilka lat temu zakupiliśmy mieszkanie własnościowe, dla którego po zakupie od dewelopera miała zostać wyodrębniona księga wieczysta. Jednak w związku z błędnie wyliczonym gruntem przez rzeczoznawcę w KW odmówiono nam wpisu. Cała ziemia została już rozdysponowana na poszczególnych właścicieli wspólnoty i dla nas najzwyczajniej nie starczyło. Po wieloletnich utarczkach sądowych niczego oprócz wydatków sądowych i prawniczych nie wskóraliśmy. Ostatnio poradzono nam, że możemy za zgo...
  • Witam Mam prostokąt gruntu rolnego 4400m2 (ok. 160m x 28m). Przy drodze publicznej, w pobliżu ostatnie zabudowania i media. Miejscowość - siedziba gminy, brak planu zagospodarowania przestrzennego, w studium zagospodarowania przewidziano ten teren pod zabudowę jednorodzinną. Mój cel: podzielić na 3-4 działki budowlane, za pieniądze ze sprzedaży jednej - dwóch doprowadzić media do kolejnych. Docelowo - na jednej z działek budować dom. Pytania: 1. Czy najpierw uzyskać decyzj...
« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.