gryzienie

gryzienie

(52 wyniki)
  • Witam serdecznie! Mam niespelna 2 miesieczna kotke. Kotka dorasta i zdaje sobie sprawe, ze zaczyna uzywac ząbkow i pazurow, ale jest to bardzo uciazliwe.Domownicy sa pogryzieni i podrapani do krwii, prosze o rade czy w jakis sposob mozna ja od malego uczyc, by mala choc troche zaprzestala takich brytalnych zabaw?:) Nieznam sie na kotkach i prosze o rade! Czy i kiedy minie ten szal.Z gory bardzo dziekuje! Pozdrawiam!
  • Jak oduczyc malego kotka drapania i gryzienia? Czy komuś się udało?
  • Nigdy wiecej nie kupie tego świnstwa!!Co mnie podkusiło.Uciekł mi na mieszkanie chciałam go wziąś i włozyć do klatki to mnie tak uchlał ze miesiąc w bandarzu chodziłam!!!Wyniosłam do piwincy gnoja!!!Kto to wogule choduje przecież to jest dzikie!!!
  • mam malego bernardynka (8 tygodni) ktory z dnia na dzien jest coraz wiekszy. nauczylem go juz SIAD, WARUJ - jest naprawde pojetny. NIe wiem jak go oduczyc gryzienia i skakania-zeby mu sie nie wkrecilo na zawsze, ze mu wolno... Ostatnio caly czas czepia sie nogawek i gryzie je,(poza tym zaczyna skakac), zaczyna chyba zwyciezac w nim chec dominacji (na co nie zamierzam mu pozwolic)-gdy go szkole, ma smakolyk; dostaje jedzenie rzadziej ode mnie (bo pracuje i nie nie ma), czesciej od 2 in...
  • WItam Przygarnełam mała kotkę teraz już ma z 6 miesięcy uwielbia gryźć moje ręce, lekko drapać nie jest to bardzo bolesne ale wyglądam jakbym się cieła;o)A najbardziej doprowadza mnie do obłędu gdy zrywa firankę z karnisza ...ja ją wieszam a po chwili ona znowu ją zrywa....czy ona z tego wyrośnie bo chyba mi pozostanie kupić rolety. Macie jakieś pomysły albo własne doświadczenia z niesfornym ale kochanym kotem który robi podobnie. pozdrawiam
  • Mam niestety problem z nauczeniem mojego małego domowego "gryzonia", na czym może ostrzyć ząbki, a czego nie powinna raczej gryźć. Czytałam natomiast, że istnieją takie preparaty, i że nie są one szkodliwe dla psiego malucha. Chciałabym się dowiedzieć, jakie macie doświadczenia ze stosowaniem preparatów zniechęcających szczeniaki do gryzienia. Które środki warte są polecenia?
  • najchętniej w nogi...łydki albo piety.. poleććie jakąs metode na to, bo moja 4 lat zaczyna sie bać swojej ukochanej psicy! karcenie nie pomaga...
  • Od 3 tygodni mam w domu 2 miesięcznego labradora, strasznie gryzie po rękach i nie daje się pogłaskać, chyba że jest zmęczony to wtedy spokojnie można go pogłaskać i wziąć na ręce. Mam pytanie czy wyrośnie z tego i czy powinnam go jakoś oduczyć gryzienia?
  • w prezencie urodzinowym (pełne zaskoczenie- prezent nie był konsultowany ze mną) dostałam dwóch samców myszoskoczka. dopiero po fakcie zaczęłam szukać informacji o tych zwierzakach. Pan w zoologicznym polecił klatkę, ściółkę bawełnianą, domek, oczywiście wapienko, kółko, tunelik. i wszytko niby powinno być OK. tyle, że moje zwierzaki: - na rękę wejdą tylko po jedzonko i zaraz czmychają, - nijak nie potrafią wpaść na pomysł, że kółko służy do innych celów niż gryzienie, - szatkują...
  • Mamy w domu przepiękną ale wredną 2 miesięczną suczkę. Sika gdzie popadnie choć na spacery wychodzi 4-6 razy dziennie. Gryzie ( zabawki do gryzienia, kości, piłki itp jest ) każdego. Z kotem już się pogodziła i miałam cichą nadzieję, że jakoś reszty też się nauczy. Może ktoś doświadczony w wychowywaniu szczeniaka doradzi mi jak nauczyć psa czystości, jak oduczyć gryzienia i wreszcie co zrobić, żeby pies był psem bo na razie to jest wyłącznie "problemem" Zdaje sobie sprawę z tego, że to szcz...
  • Mój kot (4 miesięczny maluch) dość mocno gryzie, ale nie drapie - jak go tego oduczyć?
  • witam, mam 4-miesiecznego bernenczyka. Piesek jest superowy i kochany ale mamy spory problem z jego 'sposobem na zabawe'. Bardzo czesto zdarza sie ze pies zaczyna nas gryzc/podryzac...ma juz dosc mocne zeby i bywa to bardzo bolesne..szczegolnie skacze na mnie bo ja nie potrafie nawet na niego dobrze krzyknac...zreszta, im bardziej sie od niego odwracam, mowie itd tym lepsza ma zabawe i tym mocniej gryzie...:( nie wiem co robic zeby go tego oduczyc...staram sie odwracac jego uwa...
  • kiedy mój prawie 5 miesięczny owczarek niemiecki przestanie podgryzać nasze ręce ? robi to delikatnie po karmieniu albo w zabawie ale ząbki ma jak szpileczki i nie zawsze jest to do wytrzymania , jak go tego oduczyć ?
  • Mój psiak 4 miesiące już ma mała bestia ciagle rozlewa wodę z miski po czym zaczyna sie bawić opróżnioną miska potem pisczy że nie ma co pić co zrobić? Prosze o pomoc bede wdzieczna.
  • Dzisiaj zostawione na 10 minut do wysuszenia w wiatrołapie, moje szczeniaki pogryzły totalnie buty córeczki. Właściwie to pierwszy raz ale też wiatrołap zwykle jest zamknięty, ostatnio pozwalamy im tam leżeć bo lubią zimno i są po spacerach strasznie ubłocone. Ale nie w tym problem. Buty dałam im (wychodząc do sklepu po nowe) do zabawy i rozniosły je na pył. Przejrzałam szafkę na buty i mam mnóstwo za małych zniszczonych przez dzieci kapci i bucików. Chcę je dać psom do zabawy i...
  • Mam małego kotka, którego ktoś mi, z dobroci serca, podrzucił. ;-) Ale jest problem, bo kotek często atakuje i gryzie, niby w zabawie, a za chwilę jest miły i słodki. Co zrobić, by przestał gryźć? Czemu gryzie?
  • Witam Mój ;labrador ma prawie 8 tyg. jest u nas od tygodnia. Sika , robi kupy- to norma. Ale jak go skutecznie od tego odzwyczajać? jak karać i jak pokazywać że robi żle. na razie jest ciep[ło i często z nim wychodzimy ale potem? Chodzi mi głownei o sposoby karania go. Tak samo jest z gryzieniem nas- uwielbia gryźć nas po rękach? a to boli.... jak karać takiego małego pieska?
  • Witam, Moze ktos ma jakis tajemny sposób na oduczenie królika dewastacji mieszkania? Królik ma 1,5 roku, a ile to już kabli zdewastował...:-)). Daje mu do gryzienia różne kolby i suche bułki, ale to nie przeszkadza mu ochoczo zabierać sie za moje rzeczy zaraz po wykicaniu z klatki. Cierpliwość mi sie wyczerpała, przyznam sie szczerze. Chociaż teoretycznie wiedziałam w co się pakuję. Jednak z tego, co wiem, nie z wszystkimi królikami jest ten problem. Pozdrawiam.
  • W Gdyni, w ubiegłym tygodniu starsza pani (70 lat) wraz ze swoim ulubieńcem (mieszańcem owczarka alzackiego) przeżyła dramat. Dwóch gó..arzy zaczepiło ją na spacerze z pytaniem: Czy piesek gryzie? Pani Helena zgodnie z prawdą odpowiedziałą, że "nie". Pies służył jej od lat pomocą w opiece nad dzieckiem z porażeniem mózgowym ... Zasłużony dogoterapeuta. Po czym gównairze ochoczo na oczach Pani Heleny skatowali psa. Umierał do wczoraj .... Poniżej linki do artykułów: gdynia.nasz...
  • Mam rocznego psa, który będąc szczeniakiem rzeczywiście dużo rzeczy gryzł i bardzo rozrabiał. Jednak od 4 miesięcy nic specjalnego nie nabroił. Wczoraj niestety pogryzł dużą część panela w przedpokoju (ok pół metra) i nie wiem, czemu tak się stało. Oczywiście było to podczas naszej nieobecności. Czy powinnam go karać za takie wybryki (niezależnie od stopnia zniszczenia mieszkania), czy też czekać jak rozwinie się sytuacja? Co może powodowac takie zachowanie? Proszę o rady

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.