guz

guz

(92 wyniki)
  • Witam Mam wielkie zmartwienie i prośbę do Was zarazem o radę. U mojej mamy (55 lat) wykryto niedawno guzy w pęcherzu moczowym. Mają dwa 3 i 5 cm (czyli z tego co wyczytałam duże). Pół roku temu zaczęła mieć krwiomocze - była pod stałą opieką ginekologa, który zasugerował, że to wina zmiany tabletek hormonalnych dlatego tak długo nic z tym nie było robione. Dzisiaj właśnie pojechała do szpitala. Nie wiemy czy guzy są złośliwe czy nie - będzie dopiero operacja wycięcia a potem biopsja. Guzy...
  • Co oznacza: bark cech guza pierwotnego??
  • Wczoraj robilam określenie markera Ca-125 i jest ok. ale martwi mnie fakt wielkości tego guza w jajniku. Na zdięciu usg podobno nie wygląda groźnie i moja lek. stwierdzila, że narazie (kolejna wizyta na początku września) zastosujemy leki- może się zmniejszy.Biorę: Diclofenak i Distreptazę. A może powinnam naciskać na usunięcie go już, a nie czekać czy się zmniejszy? mamdo mojej lek. zaufanie, ale....ale tak bardzo chcę się tego świństwa pozbyć. Napiszcie, czy może któraś z Was m...
  • Witam poświątecznie. Widziałam się po długim czasie w końcu z moją Mamą, która przyznała się że jakiś miesiąc temu wymacała sobie głęboko w pośladku guza. Po stosownym objechaniu za niezgłoszenie się natychmiast do lekarza, zamówiłyśmy wizytę u onkologa, u którego Mama byla wczoraj. Zrobiono jej USG, którego opisu nie przytoczę a pamietam tyle że obszar był hypoechogenny, guz o wymiarach 1,7 cm na 1,5 cm, o gładkim litym konturze z niewielką szczeliną w jednym miejscu. Jako pod...
  • czy ktoś leczył się guzem brzozy - chory jest już po drugiej operacji, wpierw wycięto czerniaka III stopień a teraz węzły chłonne
  • Mojemu ojcu zdiagnozowano guza nerki (3cm x 3,2 cm). Guz nie jest duzy, na TK nie wykazało przerzutów. Sytuacja wydaje się nienajgorsza zwłaszcza. Ojciec ma już 80 lat, w tym wieku operacja jest obarczona jest duzym ryzykiem, więc szukam alternatywnych rozwiązań. Czytałam, ze u starszych osób wykonuje się radioablację lub krioablację. Nie mogę znaleźć czy w Polsce godzies robią coś takiego. Jestesmy przed wizytą u lekarza więc może coś tam się dowiemy, a może ktos na tym forum c...
  • witam proszę o pomoc, syn jest po kontrolnym rezonansie, martwi mnie jedno zdanie " po podaniu środka kontrastującego guz ulega silnemu wzmocnieniu kontrastowemu" lekarz tłumaczył mi że guz pierwotny nie zmienił się, jest jaki jest, ale w odrębie guza widać znaczne wysycenia??? do lekarza idziemy za tydzień, zwariuje przez ten tydzień, powiedźcie o co chodzi z tymi wysyceniami, co to znaczy???
  • U mojej mamy zdiagnozowano guz 23x30mm na granicy głowy i trzonu trzustki o charakterze nlp. Zmiana nacieka końcowe odcinki żyły krezkowej i śledzionowej oraz początek żyły wrotnej, obejmuje również okolicę podziału trzewnego. Dodatkowo torbielowate ognisko śr. 15mm na przednim zarysie głowy trzustki. Proszę o Wasze wypowiedzi, doświadczenia w leczeniu. Każdy post jest ważny. Prof. Szawłowski zalecił biopsję, inni lekarze z ursynowskiej onkologii zwołują konsylium, w piątek mamy...
  • Moja mama dziś odebrała wynik z biopsji Z nakłucia lewego płata tarczycy uzyskano treść białkowo krwistą oraz rozsiane w grupach i płatach komórki pęcherzykowe tarczycy o kwasochłonnej cytoplazmie i hipochromatycznych jądrach komórkowych, tworzących miejscami struktury brodawkowate rozpoznane. Rozmiar guza 7 mm Carcinoma papillare glandulae threoideae Czy ktoś z Was miała do czynienia z takim nowotworem Jakie jest leczenie i rokowania??? Jestem załamana
  • śledze to forum od dawna,ale nie znalazłam jeszcze informacji na temat waszej walki z mięsakiem, a konkretnie mięsakiem ewinga. u mojego ukochanego wykryto tą chorobe ponad pól roku temu.. od tego czasu leczy sie w CO w Warszawie. na początku radioterapia, potem cały czas chemia.. teraz znowu naświetlania... operacja na razie jest niemożliwa - guz zlokalizowany na talerzu miednicy jest zbyt duży :( są przerzuty na płuca i na kręgosłup... czy ktoś z was lub z waszych bliskich miał do cz...
  • Witam Was. Jestem tu nowa. Ale rak to nie nowosc w mojej rodzinie. Tato, jego rodzeni bracia ... a teraz moja siostra. 22 grudnia 2008 roku uslyszelismy diagnoze ... rak szyjki macicy. Pokrzepiajace stadium przedinwazyjne. Pesymistyczna wiadomosc ... duzy guz w miednicy malej ... 83 na 103 mm. 23 udaje nam sie zrobic tomografie, markery i morfologie. 29 mamy wyniki i konsultacje u onkologa. Optymistyczne ... ten guz to nie przezut. Lekarz podejrzewal guz na jajniku ... okaz...
  • Moj tata (54 lata, drobnnokomorkowy rak pluca- LD )jest po IV kursie chemii, na ktorym zakonczono leczenie chemiczne. Teraz jest w trakcie profilaktycznego naswietlania glowy. Niestety po zakonczonym leczeniu nie nastapila calkowita remisja, guz zmniejszyl się z ok. 60x50 mm na 27x17mm, poza tym: " naciek otacza oskrzele główne prawe, górnopłatowe i jego podział, przechodzi na oskrzele pośrednie, PS VI i do płata środkowego, łączy się z prawą tętnicą płucną.płat górny prawy o z...
  • Moja mama niespodziewanie ponad tydzień temu trafiła do szpitala z bólami brzucha. Po tomografii okazało sie, że ma guz na trzustce.. Przekopałam internet i się załamałam. Strasznie się boję. Ale mój tata rozmawiał z dwoma lekarzami i obydwoje uspokajają. Guz jest bardzo nieduży i w poniedziałek będą operować. Mówią, że po operacji mama dojdzie do siebie. Mój tata w to wierzy, ale po tym co czytam w necie, ja nie potrafię. Nie znam szczegółów choroby. Boję się wypytywać. Chciałabym uc...
  • Witam wszystkich bardzo serdecznie i łączę się w bólu z Wami wszystkimi, bo od niedawna wiem, co znaczy nowotwór. Mam 36 lat i miesiąc temu znalazłam w lewej piersi guz. Potem kolejne dwa, które nie były widoczne na mammografii. Potwierdziły się dopiero na usg w Centrum Onkologii. Okazało się, że to rak wieloogniskowy. Po biopsji powiększonego węzła chłonnego szyi okazało się, że nie jest to przeżut, ale od razu skazano mnie na amputację piersi. Dlaczego??? Czy nie można najpierw...
  • od lat mialam w kacie zuchwy zgrubienie, od niedawna zaczelo sie powiekszac. Biopsja wykryla tumor mixtus (guz mieszany, miejscowo zlosliwy). Trzy miesiace temu usunieto mi go wraz ze slinianka. Poszukuje osob z podobnym rozpoznaniem oraz onkologa, ktory odpowie na moje pytania. W tym-czy moge uwazac sie za zdrowa osobe? Czy jest ryzyko, ze gdzies w moim ciele rozwija sie podobny guz? Operowal mnie chirurg, ktory dobrze przeprowadzil zabieg, ale wykrecil sie od odpowiedzi. Nie mam zadny...
  • Kochani. Bardzo prosze o pomoc w odczytaniu wyniu jaki dalszym postepowaniu. Wynik z biopsji brzmi nastepujaco:Rozpoznanie kliniczne Ca mammae- dex. Rozpoznanie hisopatlogiczne Cellulae carcinomatosae. Od lekarza usłyszane słowa - wynik negatywny, rak złosliwy. Moja mama dostala skierowanie do szpitala na operacje. Wyciecie calej piersi. Operacja za 3 tygodnie.Naczytałam sie tyle w internecie i jestem w kropce, w ogromnym strachu jakieog nie sposób opisać. Łzy same cisna sie d...
  • Witam, Mam juz wyniki mamy, wczoraj odebrała - prosze pomozcie mi przetłumaczyć wyniki. W poniedziałek idziemy na konsultację do Rydygiera więc ważne żebym wiedziała jak najwięcej. W opisie napisano: Guz 45 x 20 mm, twardy wg Elston - Elis G - II (sr. st. zlosliwosci?) PGR (progesteron) - PS - 3, IS - 2 ER (estrogen) - PS - 5, IS - 3 CB - 11 her reakcja dodatnia na ++ Poza tym "ściana loży po usuniętym guzie bez nacieków raka, 10 węzłów chłonnnych bez przerzutów raka 0-10" - to chyb...
  • Mój tata jest po 25 naswietleniach drobnokomorkowego raka płuc i 2 kursach chemii. Przed trzecia chemią mial robioną TK, ktora wykazala zmniejszenie się guza o ok. 50%. Podobno to niewiele. Co sie bedzie dzialo dalej? Czy jesli po 4 chemii guz nie "zniknie", to go poprostu zostawią i to tyle? Odpiszcie proszę co się wtedy dzieje? Czy to oznacza koniec leczenia i odesłanie pacjenta do domu, czy raczej bedzie jeszcze dodatkowa chemia, aż do uzyskania calkowitej remisji? Dziekuje,...
  • U mojej babci stwierdzono raka zgięcia esiczo-odbytniczego. Guz wielkości 10cz. Są przerzuty na okoliczne ezły chłonne, na wątrobę, guz na wątrobie ok.6cm. Są 2 guzki o wilekości 1,6cm na płucu. Babcia nie ma jeszcze dużych bóli, trochę bolą ją kości, brzuch. Często wymiotuje, jest bardzo słaba. @ tyg temu miała radioterapię paliatywną. Guz się zminiejszył. Teraz ma byc bradioterapia. Ale nie wiemy czy to ma sens. POradzcie coś Pozdrawiam
  • Moja mama 8 lat po amputacji piersi ma od roku wykryte przerzuty do kości-talerz biodrowy. Podobno nie miała badania na HERy, bo wtedy jeszcze nie robili, ok, nie przeczę, że tak było. Czytam o tej herceptynie i widzę jak dużą korzyść mogłaby mieć w przypadku rozsianego raka piersi. A mojej mamie mówią NIE i koniec, bo nie miała HERów oznaczonych. I dziś natknęłam się na takie cudo na forum pod artykułem o herceptynie: Napisane przez Wanda, 17-09-2007 po 11 latach od operac...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.