holandia

holandia

(30 wyników)
  • Witam wszystkich serdecznie. Mieszkam w Holandii z mężem i synkiem od czerwca. W poniedziałek zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie (szczęśliwa) :). Niestety nie orientuję się, jak przebieg ciąży wygląda w Holandii. Moja ciąża jest jeszcze bardzo wczesna, bo jest to nie cały 4 tydzień (czego jestem pewna). Kiedy tutaj idzie się do położnej? W którym tygodniu? BO gdzieś czytałam, że dopiero w 7 tyg :/. Ja trochę się boję, bo w zeszłym roku poroniłam w 4 tyg i nie wiem, co robić. Czy zn...
  • Witam serdecznie :-) Jestem polska mama mieszkajaca od kilku lat w Belgii, poszukuje innych mam ktore chcialy by nawiazac kontakt. Sama mam dwoch super chlopcow w wieku 2,5 lat i 6 miesiecy. Mieszkamy w Turnhout - nie daleko granicy holenderskiej ( Eindhoven, Tillburg...) oraz Antwerpii. Zainteresowane mamy (rodzicow:-) prosze o odzew :-)
  • Witam wszystkie mamusie ,jestem tu nowa na forum i pomyślałam że fajnie by było nawiązać jakiś kontakt z mamami z Holandii , jeśli są tu takie ? wprawdzie jestem jeszcze w Polsce ale już niedługo przeprowadzamy się do męża do NL .
  • Chcę kupić krople sab simplex (na kolki), które wiem, że są dostępne w Niemczech. Mam rodzinę w Holandii (w Niemczech nie znam nikogo) i pomyślałam, ze moze w Holandii tez są dostępne te kropelki. Wiecie może?
  • Błagam o pomoc. Mieszkam w Haamstede (Zeeland) i jestem w ciąży jestem przerażona i nie wiem nawet gdzie pójść na badania czy kontrole i ile to kosztuje. Nie wiem komu zaufac i co dalej. Nie znam języka (poza angielskim, ale bez terminow medycznych). W dodatku mam kontrakt ale tylko do końca października a jestem w 2 miesiącu ciąży, co z socjalnym i czy w ogóle mi przysługuje Błagam o pomoc
  • Ja mieszkam na stale w Holandii i fajnie by bylo,aby ktos jeszcze sie znalazl.Jastem w 32 tc i jak narazie wszystko przebiega bez zarzutu.Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy.
  • czy ktoras z Was wie jak to wyglada w holandii? co trzeba zrobic, ile to mniej wiecej trwa od pojawienia sie u lekarza i powiedzenia ze sie chce to zrobic?? prosze o odpowiedz te dziewczyny ktore nie maja potrzeby krytykowania takich postow... bo to nie pomaga:/ dzieki z gory
  • Witam serdecznie wszystkie mamuski. Chcialam prosic Was ,moje drogie, o przysluge.Otoz na poczatku lipca wyjezdzam na tydzien czasu do Amsterdamu.Nigdy wczesniej nie bylam w Holandii,bylabym wdzieczna gdybyscie zechcialy mi pomoc w znalezieniu niedrogich hotelikow badz kwater w Amsterdamie oraz pomoc w organizacji czasu .Moze znacie jakies ciekawe miejsca ,ktore warto odwiedzic.Bede wdzieczna za kazdy tips. Pozdrawiam i licze na pomoc z Waszej strony klarinia
  • Czy sa w Holandii jakies Mamy? Odezwijcie sie please. Ja jestem na razie sama tzn. bez Kuby (4 lata) i jego Tatusia. Mieszkam w Leiden. Pozdrawiam Agnieszka
  • Witajcie kochane mamy na calym swiecie! Poszukuje jakichkolwiek sposobow na mojego kochanego lekarza domowego!! W porownaniu z Polska - holednerska sluzba zdrowia (i chyba nie tylko tu, wnioskuje czytajac inne watki) jast na poziomie sredniowiecza. Krotko mowiac - tutaj pryczyna wszystkich dolegliwosci jest stres - cokolwiek by mi nie bylo -to slysze: "to stres, niech pani wroci za kilka dni". Ale to tylko poczatek gory lodowej, o ktorej moglabym epopeje pisac! Pytanie do mam hole...
  • Witam Drogie mamy znające holenderski prosze o przetłumaczenie takiego zdania: Ben thuis,bom liep weer is uit.Siostra dostała takiego smsa prawdopodobnie z Holandii,tuż po wizycie swoich wspólpracowników holenderskich.Prawdopodobnie przez pomyłkę,jednak chciałybyśmy wiedzieć co to znaczy i czy rzeczywiście jest to po holendersku.Sądząc po numerze z jakiego przyszedł sms ,jest to z Holandii (+31...).Bardzo proszę o szybką odpowiedz. Dziękuję Anika
  • Witam mamy z Holandii.Mam pytanie-tym razem nie o opieke medyczna jako taka,tylko o ubezpieczenia obejmujace ciaze (opieke nad ciezarna,porod,ew.leczenie,czyli wszystko,co do czego trzeba miec pewnosc chcac miec dziecko za granica): - jakie ubezpieczenie musi posiadac kobieta,by moc zajsc w ciaze,miec zapewniona opieke i porod w Holandii? - czy ,jesli nie jest zatrudniona,moze sie ubezpieczyc samodzielnie,nie przez posrednictwo pracodawcy? Powiedzmy,ze jest studentka,wiec ma stand...
  • Witajcie, Mam tego serdecznie dosc. Od pewnego czasu w polskiej telewizji emitowane sa programy takie jak "kochaj mnie" czy "adopcje". Nie wiem sama czy jestem za czy przeciw takim programom. Na pewno pomagaja one przy podjeciu decyzji o adopcji, pokazuja sytuacje, w jakich dzieci sie znajduja. Z drugiej strony wplywaja bardzo na czlowieka, czytalam, ze graja na uczuciach czlowieka, itp. Ja w kazdym razie rycze na kazdym odcinku. Jestem mama (naturalna) 9- miesiecznej Sary, razem...
  • dziewczyny z Holandii, moze mozecie mi pomoc? Moja mala (4m) ma egzeme. Lekarz rodzinny potrafil to tylko zdiagnozowac, powiedziec, ze to raczej nie od mleka i dac masc sterydowa, twierdzac, ze innych rozwiazan nie ma. Oczywiscie nie zgadzam sie z tym, ale gdzie moge sie udac? Mieszkam w Hadze, ale oczywiscie moge pojechac tez do innego miasta. dziekuje serdecznie za pomoc
  • Mam pytanko do mam mieszkajacych za granica np w Holandii!jestem w 24 tyg ciazy z bliźniaczkami.za dwa tyg wyjezdzam na stałe do Holandii do mojego nażeczonego chciałabym zapytac czy nie bede miala problemów z przyjeciem mnie do lekarza,czy po oplaceniu ubezpieczenia ktorys bez problemu przyjmie mnie w 26 tyg ciąży??? prosze o odpowiedz!!!!!
  • planujemy sie przeniesc z Kanady do Europy, no i tak myslimy o Irlandii lub Anglii lub Francji. Jakie warunki lepsze dla rodziny z dwojgiem dzieci w wieku szkolnym? planujemy sie przeniesz tak za 2-5 lat, jedna mala bedzie wtedy miala najmniej 5 lat a druga 4. Oszczednosci beda ok $200K, wiec nie bedziemy "nadzy". No i mamy zamiar otworzyc kawiarnie lub prazalnie kawy. Z tego zyjemy tutaj i maz to robi przez 20 lat prawie jus. Mamy po 35 i 38 lat, wiec tez nie 20'latki, wiec pra...
  • szukam mam ktore maja partnera muzulmanina zeby sobie troche pogadac.
  • Witam Planujemy z mezem i 2,5 roczna Agata przerowadzke do Londynu. Mieszkamy 5 lat w Holandii, i mimo iz mamy tu dobre warunki, to nie jest niestety to. Klimat, ludzie, jezyk, jednym slowem kicha. Chcialabym zapytac czy jest mozliwe kupno domu w Anglii na swiezo, tzn zaraz po przeprowadzce? Mowa oczywiscie o hipotece. Czy bank wymaga, aby jakis czas mieszkac na wyspach i okreslony czas pracowac? Pozdrawiam z kraju ludzi w drewniakach Marta
  • Czesc mamy z Niderlandow! Moze wzorem angielskich mam zrobimy sobie nasza wlasna liste? Proponuje: imie, stan posiadania (czyli dzieciaczki +partner) i miasto. Jesli ktos doda cos od siebie to super. Marcelina, dzieci: Nelly i Rene Jr, maz Rene, Amsterdam, w Holandii od 3 lat Pozdrowienia w deszczowa niedziele.
  • Jestem w Holandii. Dziewczyna w naszej rodzinie urodzila w poniedzialek dzidziusia, o 7.40 rano, a o 11tej byla juz z nim w domu. Bylam zszokowana. Ale wszyscy uznali to za normalne, bo mama i dzidzius czuja sie dobrze, wiec mogli isc do domu. Nastepnie w domu codziennie ktos przyjezdza, juz od pierwszego dnia, ogladac nowego czlonka rodziny. A do tego okazalo sie, ze dziewczyna ma chyba miesniaki macicy. Pojechala do szpitala, nie wiem co tam zrobili, odeslali ja do domu. Powiedz...
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.