Forum Dom Prawo w nieruchomościach
ZMIEŃ
      instalacje

instalacje

(10 wyników)
    • Witam, Chciałbym przenieść kuchenkę gazową na przeciwległą ścianę w kuchni. Czy potrzebuję jakiegoś projektu - chodzi o kwestie formalne. Czy wystarczy, że modernizacji instalacji gazowej wykona instalator z odpowiednimi uprawnieniami. Czy fakt zmiany w instalacji gazowej muszę zgłaszać do spółdzielni mieszkaniowej - mieszkanie własnościowe.
    • Witam. Kupiliśmy mieszkanie od skarbu państwa. Sprawa wygląda tak, że trzeba będzie wymienić całą instalację elektryczną w nim, bo są niesamowite przebicia i nie ma mowy teraz o jakimkolwiek remoncie do czasu usunięcia usterek. W akcie notarialnym nie ma nic wspomnianego na temat ewentualnych usterek w mieszkaniu. Znajduje się zapis, że nabywamy je z dniem takim i takim. Jest to mieszkanie w bloku wspólnoty mieszkaniowej. Problem z niesprawna instalacją elektryczną pojawił się dopiero p...
    • Jestem w trakcie remontu genralnego i wysłałem niedawno pismo do spółdzielni z prośbą o wydanie zgody na remont. Myślałem że to czysta formalność a tu okazuje się, że oni najpierw odeślą mi pismo, w którym określą jakie dodatkowe dokumenty potrzebuję (tj. rysunek nowych instalacji), potem mam wystosować pismo do urzędu miasta z prośbą o zgodę i wreszcie oni wydadzą zgodę. Paranoja! To pewnie zajmie jakieś 3 miesiące! Jakie są Wasze doświadczenia w takich przypadkach? Może lepiej...
    • Witam; znalazlem u mojego ojca w szafie "na podstawie przepisów rozporządzenia Przewodniczącego KBUiA z dnia 10 września 1962 r. w sprawie kwalifikacji fachowych osób wykonujących funkcje techniczne w budownictwie powszechnym (Dz. U. Nr 53, poz. 266), w specjalności instalacji i urządzeń sanitarnych obywatel taki i taki otrzymuje w specjalnosci instalacja i urzadzen sanitarnych UPRAWNIENIA BUDOWLANE do kierowania robotami budowlanymi w zakresie budowy instalacji i urzadzen sanitarnyc...
    • Witam. Mój brat zamienił się na mieszkania za swoje mniejsze wziął dużo większe z długami(dług spłacił ok 25 000). Mieszkanie jest zdewastowane i nie posiada licznika energii elektrycznej (poprzednicy ciągnęli prąd na lewo-jest sporządzony protokół o braku licznika). Czy mój brat może liczyć na wyremontowanie mieszkania "przez zarządce"(nie wiem jak zwie się to prawidłowo) . Czy za nowy licznik i przegląd instalacji elektrycznej musi płacić z własnej kieszeni.Pozdrawiam i proszę o jakie...
    • Nie wiem czy pytam w odpowiednim miejscu, ale nie znalazlem lepszego.... Chodzi o duza dzialke, okolo 20 lat temu zostały tam poprowadzone druty wysokiego napięcia, oczywiście bez zgody właściciela. Dodatkowo jakiś czas później wodociągi tez pociągnęły ta, swoją rure(tutaj jakas zgoda chyba byla, ale nie przez wlasciciela!!! - zgode wydał wujek, a włascicielem działki był dziadek, raczej nie miał pełnomocnictwa) przez co działka jest prawie bezużyteczna (chcielibyscie sie budować w sąsi...
    • witam Wynajmuje mieszkanie w starym budownictwie w warszawie . Mam problem z prądem w mieszkaniu jest stara instalacja i zaczeły nam sie dziwne rzeczy dziać otórz co noc wyskakują nam korki okazało sie ze gniazdko w łazience robi spijecie . Gniazdko z białego zrobiło sie czarno żółte a wtyczka od pralki wyraznie nadtopiona jest zgłaszałam to własciecielą mieszkania i oczywiscie nie przejęli sie tym w ogóle tylko powiedzieli żebyśmy nie używali tego gniazdka (a o tym ze wezwę elektryk...
    • Chciałbym obejrzeć swoje budowane mieszkanie na Ip. w bloku jeszcze przed odbiorem technicznym mieszkania.Blok ukończony jest już w 3/4. Chodzi mi tylko o zrobienie zdjęć,które potrzebne mi będą do aranżacji pomieszczeń (plany instalacji sanitarnych są mało czytelne). Kwestia 5 min. więc chyba na ten czas kierownik może się oderwać od swoich zajęć. Czy jakieś przepisy określają ,że kierownik budowy może zabronić tego czy jest to jego widzimi się ,że mnie póści lub nie. Ni...
    • Odbieram niedługo mieszkanie od developera, ale od razu zapowiedziano mi, że w dniu odbioru nie będzie prądu. Developer tłumaczy to tak, że każdy z dostawcą prądu podpisywać będzie umowę samodzielnie, ale to możliwe jest dopiero po odbiorze mieszkania przez właściciela. No i teraz pojawia się problem - w jaki sposób mam odebrać mieszkanie, podpisać protokół odbioru, jeśli nie działają instalacje? Czy developer ma prawo do takiego działania, czy jednak musi/może dostarczyć prąd na czas o...
    • Poprzedni post umieściłem w złym dziale, także ponawiam moją prośbę tutaj :) Proszę o pomoc - sugestie, uwagi odnośnie umowy przedstępnej, którą otrzymałem od dewelopera. Deweloper jest znany, buduje nt-e mieszkanie, ale pewności nigdy za wiele ;) Link - www.mojewakacje.net/umowa.doc Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam, Mariusz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się